Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 16.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Тема Garmin Map 60Cx и Magellan eXplorist 500нови  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано07.03.06 10:30



Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 10:20 am Заглавие: Garmin Map 60Cx и Magellan eXplorist 500

--------------------------------------------------------------------------------

Ето дълго отлаганата статия.



За Map 60CSx, с какъвто съм оборудван вече след дълъг размисъл, ще има специална статия по-нататък, ще го разбия от тестове.

С две думи - Map 60CSx е супер, Magellan - сериозно разочарование.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== ===

Тема Струва ми се, чи има известна некоректност при... [re: TUONO]  
Автор Trendi ()
Публикувано08.03.06 07:38



...измерванията, които си правил. Ти си поставил няколко приемника един до друг. Вътре във всеки приемник има генератор (принцип от радиотехниката). Не изключвам възможността да е имало някакво смесване на излъчванията на генераторие от отделните приемници, което би довело до неверни резултати.

Всичко това са само теоретични разсъждения и не претендирам, че те покриват практиката. Просто маркирам подобно нещо.

=============
Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Струва ми се, чи има известна некоректност при...нови [re: Trendi]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 12:31



Да, от гледна точка на радиотехниката принципно си прав ако това бяха (радио)приемници, които приемат на точно определена еднаква честота.

НО в случая става дума за приемане на шумоподобни сигнали с много ниско ниво и въпреки че са на една честота според мен трудно биха могли да си влияят приемниците т.к. става дума за приемане на сигнал с разнесен спектър (около носещата L1=1575.42MHz) и съответно изключително ниско ниво на сигнала на вътрешния хетеродин във всеки приемник, който според мен трудно би смущавал съседен приемник та ако ще и да са долепени един до друг. леле кво дълго изречение стана...

Apropos,
някой със скенер да е хващал сигнала L1? Според мен е невъзможно?!?



Тема Re: Струва ми се, чи има известна некоректност при...нови [re: Nick]  
АвторFloyd (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 19:14



По отношение на "взаимопреченето" на два или няколко радиоприемника, разположени един до друг, си мисля, че в случая не влияе. Наличието на "генератори" в уредите не означава наличие на излъчван радиосигнал.
Аз също не съм слушал радиочестота 1 на (баси, прецака ми се нещо латиницата - имам фонетична и БДС кирилица, нищо друго) ГПС, ама предполагам, че е едно пшшшшшшшпшшшшшшшпшшшпшпшпшпшшшшш, изцяло цифрово.



Тема Re: [ОТ] За "изчезването на латиницата"нови [re: Floyd]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано09.03.06 08:06



Следващия път когато ти "изчезне/прецака" клавиатурна подредба в тези форуми погледни какво пише в квадратчето до KREDOR горе в дясно. Подредбата се сменя като щракаш с мишката върху квадрата.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.