Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 06.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мога ли да реша следният проблем  
Автор Trendi ()
Публикувано28.02.06 08:30



Имам GPSMAP 60 Cx.
Той има ограничение от 20 трака с по 500 точки всеки. За повечето случаи това е напълно достатъчно. Но когато пътувам повече време този лимит много бързо се изчерпва..

Има ли някаква възможност да се архивират тези тракове на преносим хард диск или flashusb без да се ползва накакъв компютър?

=============
Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Мога ли да реша следният проблемнови [re: Trendi]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано28.02.06 17:15



Не познавам GPS-а, но ако записва траковете на някакъв външен носител (SD, MMC, CF и така нататък) можеш с четец, преносим харддиск и "посредник" да копираш всичко от картата на диска. Въпросният "посредник" се продава поне в Германия за около 30 евро и според мен е много практично нещо.

Ако GPSа се вижда от PC като нормален харддиск - тогава дори няма значение къде записва траковете - важното е да са видими от PCто директно, като файлове.

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: Мога ли да реша следният проблемнови [re: Trendi]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 18:49



Няма начин. Най лекото решение е с покетПЦ и серийни кабели за гпс-а и покета.



Тема Има ли значение какъв ще е покета?нови [re: user]  
Автор Trendi ()
Публикувано01.03.06 00:28



Знаеш ли какво би ми свършило работа, на каква цена и откъде мога да го купя?

=============
Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Мога ли да реша следният проблемнови [re: Trendi]  
Автор DVD ()
Публикувано01.03.06 17:27



Активния ти трак може да има до 10000 точки при това всяка от тях с време и надморска височина. Смятам че ще ти стигнат. Когато направиш запаметяване в един от тези 20 трака GPS-а прави следното - анализира маршрута който си изминал и премахва излишните (според алгоритъма му) точки и също така премахва информацията за времето на всяка точка. Аз тази операция никога не я ползвам - или си свалям траковете на компютъра както са си с времето или всичко пада в канала ако не ми е важно.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.