Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 01.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема 1970-a -> WGS84 Bulgarskata Prostotiaнови  
АвторGruio (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 14:28



Dokolkoto shvashtam
i v oblasta na kartografiata, topografiata, geodeziata i pr. sushtestvuva tipichno bulgarskia pedalski sindrom za koito shte stane duma sled malko.

Iskam da si oburna koordinatite ot 1970-a vuv WGS84-a, koeto ne che ne moga da napravia kato se obadia na priateli, no ne moga da go napravia sam bez da zanimavam nikoi s problemite si.

Triabva da si kupa programa na MAPEX koiato struva primerno 200-300 leva v koiato e zalojen algorituma za preobrazuvane na koordinatite, koito zabelejete ot 1992-a godina ne e sekreten i tova ne predstavliava durjavna i pr. taina. i bi triabvalo da e publichno dostupen - koeto shte proveria v nai-skoro vreme.(niama kak da ne e taka)

T.e. niakoi si pravi kinti na gurba na obshtini i durjavni uchrejdenia i na firmi koito si go kupuvat tova neshto. Kajete skapani durjavnici - licenz li trebe da imame nie prostite hora za da moje da si preobrazuvame koordinatite ot neshtastnata vi sistema 1970-a v neshto drugo i suvrmenno?

Niama li niakoi tuka ili kudeto i da e - da kaje kakuv e proslovutia SEKRETEN ALGORITUM za da napisha za 5 minuti edin skript i vseki svobodno da moje da si konvertira kakvoto iska, kakto iska i kogato poiska.

V koi vek jiveeme be hora? Kakvo mu e sekretnoto kato moje da si poruchate satelitna snimka po internet na kakvoto si poiskate s kvato si iskate resolucia?

Butoni za arcgis mi napravili. Mi to vseki programist s ednosedmichen staj she vi napravi po krasivi i po-funkcionalni butoni. Да си ги купиме и тях. Няма лошо.

Така че който иска да каже каквото мисли и каквото знае. Крайно време е да си улесняваме работата. Не всички работят в големите полу-държавни АД-та които се знаимават с ГИС а и не трябва. Знаеме каква е цицията там. Аз на тебе - ти на мене. И от държавата пари... по велики проекти. Ае стига.

Минах на кирилица, да се сещам че съм българин.
Кажете го това и готово - ще имате конвертор в уеба.



Тема Re: 1970-a -> WGS84 [re: Gruio]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано28.12.05 17:53



Всичко това е част от идеята на група хора, естествено правещи тези глупости за повече пари.
Сега има снимки и сателити, но когато тази система е разработвана знаеш, че не е било така. Всяко нещо, колкото и безумно да ни звучи сега е имало своето значение в миналото. Не отричай миналото.
Бог остави евреите да се лутат 40 години в пустинята докато старото поколение премине. А пътят за тях можеше да бъде само 8 дни!!!.

При нас вече 15 години са минали ...

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== http://ftp.domainbg.com/tuono/ ===

Редактирано от TUONO на 28.12.05 17:54.



Тема Re: 1970-a -> WGS84нови [re: TUONO]  
АвторГpyьo (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 19:00



Ок,
но нищо ново не казваш.
Нека който си прави кинти да си ги прави, но този начин за правене на кинти е леко казано мръсен - според мен. Тяхна работа.

Видях предишните неща по темата - BG_Zone9_1970.zip.. но незнам доколко може да се разчита на това. Освен това е за 9-та зона само. Предполагам че може да се сравнят тези данни с тези от Трансформ на мапекз ... но някак си си мисля че пътя за трансформация е доста по-прост като принцип - дори да не е - нужно ли е да откриваме отзад напред принципа когато някъде и някой знае това прекалено добре и прекалено добре е описано. Това няма как да е държавна тайна. Предполагам че и ти ползваш Трансформ в работата си, както и повечето които познавам.
Аз не ползвам и смятам да намеря прослувутия документ където пише как, защо и по кой начин.

Просто ми нарушават правата като гражданин за достъп до информация.
Когато го намеря - ще ви го пастна точно тук.

И се чудя как досега някой не го е направил - защото хора е срамота.

Работите ли ще си загубите хахахаха.



Тема Re: 1970-a -> WGS84 Bulgarskata Prostotiaнови [re: Gruio]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано28.12.05 20:29



Малко късно превключи на кирилица, но все пак изчетох всичко. И аз съм точно като теб, и за съжаление не мога да ти помогна. И аз ползвам MAPEX, и при това признавам си - не съм я купил . Това си е туземската българска работа. Формулите не са секретни, но няма да ги пуснат публично. Как иначе ще прибират по 300 лева за софтуер, или по 8 лева за координати на точка?



Тема Re: 1970-a -> WGS84нови [re: Гpyьo]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано28.12.05 21:07



Ако имах формулите досега да съм ги пуснал тук и да съм написал програма.
Преди 1 година ми се наложи да използвам трансформация за един обект, който правехме във фирмата. Разпечатах всички документи, че формулите не са секретни и всякакви такива щурутии и какво? - едно голямо нищо. Трансформираха ми точките к-с "1950 г." >>> к-с "1970 г" безплатно, защото бяха длъжни.
Много хора са се опитвали да намерят информацията, малко са успяли и сега печелят грешни пари от това. Като че ли не ти е ясно, че в България няма закони, а само братовчеди и баджанаци, но не е само тук така, навсякъде по света в различна степен. Като се запъне човека никакъв закон неможе да го накара да пусне информацията.

С нетърпение ще чакам формулите, не, че са ми потрябвали, но от любопитство докъде ще стигнеш с гражданските права



И ще ги проверявам дали са верни, да знаеш

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== http://ftp.domainbg.com/tuono/ ===


Тема Re: 1970-a -> WGS84 Bulgarskata Prostotiaнови [re: D.H.V.]  
АвторГpyьo (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 21:18



Здрасти,
Вярно е че и на мен ми е по-лесно да я намеря отнякъде или да те помоля да ми я пратиш, но все пак... Не вярвам някой да каже - да бе - къв ти е проблема? - Ето ти решението. Това в наши дни е рядкост. Предпочитаме лесния начин. Да си траем и споко.

Все пак - ще видим. Най-малкото ще вдигна шум навсякъде. Пък туземците да си събират от другите туземци по 8 лева на точка и по 300 за софтуеър.
Не ми е за парите - нито за това че не мога да си превърна координатите.

Ами ми е за това че не сме туземци ами ... няма такова същество.



Тема Re: 1970-a -> WGS84 Bulgarskata Prostotiaнови [re: Gruio]  
Автор Temnisko Geomatics (Temnisko)
Публикувано29.12.05 04:57







Тема Re: 1970-a -> WGS84 Bulgarskata Prostotiaнови [re: Temnisko Geomatics]  
АвторГpyьo (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 08:47



Мерси Темниско ;)



Тема Re: 1970-a -> WGS84 Bulgarskata Prostotiaнови [re: Гpyьo]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано29.12.05 10:15



Пиши ми на мейла от профила ми.



Тема Re: 1970-a -> WGS84 Bulgarskata Prostotiaнови [re: Gruio]  
Автор Temnisko Geomatics (Temnisko)
Публикувано29.12.05 15:25



Идеята за създаването на "Координатна система 1970 (сгрешена)" възниква през 60-те години, като това е трябвало да бъде нова координатна система за целите на военните. Идеята е била да бъде много секретна и много сложна. Нещата стават толкова секретни и сложни и всичко така се обърква, че накрая я пускат за граждански цели. "Координатна система 1970 (сгрешена)" представлява четири завъртяни конични проекции използващи елипсоида на Красовски с параметрите му изведени през 1940 година. В зоните на застъпване става една, за която всеки имащ представа от геодезия и картография може само да се сеща. Координатите на точките в "система 1970 (сгрешена)" не са секретни, но трансформационните параметри са. Друг е въпроса, че повечето редови земемери (по погрешка наричани в България геодезисти) работят само с в локални координати и никога не им се е налагало (повечето и представа си нямат) да трансфромират от която и да е координатна система, използвана България, към географски координати или по-точно WGS 1984.

за още информация по темата цъкни тук:



Темниско Геоматикс
http://temnisko.blogspot.com/


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.