Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:40 24.09.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Изо линий за цяла българия през 20м!нови  
Авторsabin (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 00:55



Направих една компилация на изо линий на цяла България през 20м на 81 фаила с възможност за избиране от МапСорс. За повече информация и линк за сваляне:





Тема Re: Изо линий за цяла българия през 20м! [re: sabin]  
Авторstav (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 11:41



А те дали са генерирани от добре известния SRTM или са нещо по-добро (или пък по-лошо)?



Тема Re: Изо линий за цяла българия през 20м!нови [re: stav]  
АвторGruio (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 13:58



Mi to si pishe na saita na onia, che sa ot SRTM danni s resolucia 20m a ne kato onia 90m.
t.e. sa ok



Тема Re: Изо линий за цяла българия през 20м!нови [re: Gruio]  
АвторГpyю (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 15:04



Пише на сайта... пише но друго:

The GTOPO30 digital elevation model published by the United States Geological Survey provides the fundament for the topographic maps published by GPSMaps. GTOPO30 is a global 30-second grid digital elevation model.

И това:

20m contour lines, 4760 tiles covering up to 0.5° x 0.5° each, 1.38GB of data in total.

а какво е GTOPO30 :


Демек 900 метра реезолюция

Всеки може да си генерира по-добри хоризонтали от 3 секундните SRTM-и



Тема Re: Изо линий за цяла българия през 20м!нови [re: Гpyю]  
АвторCъбин (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 10:54



Хоризонталите са много по добри от това което съм виждал безплатно в интернет, а и са на цяла България и има възможност да си ги слагаш по райони. Спецовете можете да си генерирате каквото искате, но обикновенните узери не. Та тези са за тях, и да ви кажа много им се радват ;)

Иначе съм ги сравнявал с 25000 карта и са почети перфектни!



Тема Re: Изо линий за цяла българия през 20м!нови [re: Cъбин]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 15:10



И аз ги сравних с 25хил. карта и с SRTM за райони от западна България.
Според мен са SRTM генерирани с по-висок брой точки поради което линиите са по-плавни, но пък и логично картите по-големи.
Спрямо 25хил. - типичните макс. отклонения до около 100м;
Спрямо хоризонтали от SRTM - минимални отклонения зависещи от софтуера, с който са генерирани и гъстотата на точките.

Като цяло са ок, със стъпка от 20м, покриващи цялата територия, прозрачни карти(удобни за GPS), с малки разминавания на картните листа(до 9м т.к. са в най-точното гарминско ниво) и изобщо според мен О.К!

Така че мерси на Събин!
апропо, целия диск ли имаш или са сваляни "на парче"?



Тема Re: Изо линий за цяла българия през 20м!нови [re: Nick]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 17:10



Именно, винаги е по-добре да имаш избор и да си генерираш каквито ти трябват - изчислителна мощ и софтуери дал Господ. Германците продават продукт като за американци(а вече и българи) - всичко на куп и то с далеч не добри компромиси. Очевидно не са домислили основни неща като производителност и т.н. Сегашните приемници все още рендват по-бързо едни и същи данни, когато са в една карта ,а не в в две или повече(прозрачни карти)



Тема Re: Изо линий за цяла българия през 20м!нови [re: Bятъp]  
Авторcaбин (Нерегистриран)
Публикувано03.01.06 11:12



Съгласен съм за проблема със скоростта, но аз лично предпочитам да мога да си изключвам изо линийте, защото рядко ги ползвам а доста "замърсяват" малкото екранче на ГПС-а.

За съжаление нямам целият диск, свалял съм ги регионите на БГ един по един.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.