Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 28.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема EGNOSнови  
АвторNGG (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 18:32



Che ne raboti ne raboti, a niakoi da znae koga shte trugne ???? Po saitovete nikakvo info, danni, kolko e dobre, no kolko vreme shte go izpitvat - nishto !!! Durjat se vse edno samo pri men ne raboti !!!!! Niakoi neshto da e sreshtal niakude ??



Тема Re: EGNOSнови [re: NGG]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 15:38



Zdrawejte. Izpolzwam temata, da ne otwariam nowa. Imam otskoro GPSMAP76. Interesuwa me neshto otnosno WAAS korekciite. SV N# 33 si se detektwa bez problemi, hubaw silen signal, obache ostawa siwo i ne wkliuchwam w 3D Differencial rejim (chakal sam nad 60 min nepodwijno na miasto s prekrasna widimost). Ta waprosat mi e sledniat - az sam w burgas, a naj-blizkata stancia, osiguriawashta danni za WAAS korekcii e w Sofia, dokolkoto znam. Wse oshte ne sam imal wazmojnost da se porazhodia po-nazapad ot ajtos s GPS-a. Chudia se dali ot GARMIN ne sa dopalnili software-a na GPSMAP76 da ne izpolzwa WAAS korekcii, ako tekushtata pozicia e prekaleno daleche ot nazemnata stancia? Wapreki che Burgas - Sofia e pod 500km po prawa linia... Ili EGNOS oshte ne e operatiwen i ne predawa korekcionni danni?
Niakoj w poslednite dni uspial li e da polzwa WAAS korekciite w BG?



Тема Re: EGNOSнови [re: jdl]  
Авторstav (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 21:05



В WAAS/EGNOS сигнала май на се указва как и от къде е изработена корекцията.



Тема Работи и още какнови [re: NGG]  
Автор DVD ()
Публикувано09.02.05 21:17



когато приемника събере достатъчно данни за това от кой спътник какви са "нередностите" в сигнала превключва на режим с корекции. На GPS-ите на GARMIN това се индикира като вместо "3D GPS location" ти изписва "3D Differential Location" и в основата на стълбчетата за сигнала на някои спътници се изписва "D". На другите фирми не знам как се индикира... Кофтито е че за да работи това нещо трябва да има подаване на информация за изкривяванията на сигнала от наземните станции които в България не са много - в момента проучвам къде има такива станции и дали работят...



Тема Re: Работи и още какнови [re: DVD]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано10.02.05 18:40



Мисля че станцията за българия е някъде около Техническия Университет - София.




Тема Re: Работи и още какнови [re: Zappo]  
Автор DVD ()
Публикувано11.02.05 13:06



Има и покрай морето, но още не знам подробности - като науча ще пиша...



Тема А някой ползва ли WAAS в момента в BG?нови [re: DVD]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 14:47



Това е нова интересна информация :-)
Но въпреки всичко не успявам да използвам WAAS корекциите...



Тема Re: Работи и още какнови [re: DVD]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано11.02.05 18:06



Мисля че има на нос Калиакра, но корекциите се предават по радио (DGPS).





Тема Май разбрах!нови [re: stav]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 11:02



Да, не се указва. От последното обаче, което прочетох: В предаваните данни от ГЕО сателита има побитова маска на точките, от които има корекционни данни. Ако текущата позиция на приемника е заобиколена от 4 (или 3) такива точки, то приемникът използва йоносферните корекции, ако не - в по-старите софтуери на Garmin са се ползвали поне достъпните clock i ephemeris корекции, докато последните версии въобще не използват корекционните данни от GEO сателита.

http://www.gpsinformation.org/dale/dgps.htm

".....The master station will generate correction data or each of the grid points tagged in the mask. A receiver will locate its position relative to 4 grid points and interpolate the data from those 4 points based on their relative distance. If only 3 points have data then the receiver will compute a triangle of the 3 points and if it is inside the triangle it will use the 3 points to interpolate its correction. Otherwise, the use of any of the grid points for correction is undefined. It seems however that most GPS implementations will use the data from even a single point if it is "close" to the current location...."

Това, че SV33 го виждам само сив като бар, явно означава, че не предава GPS данни. Все тая. Фактът обаче, че и не ползвам WAAS корекциите от него ме навежда на мисълта, че съм твърде далеч от мониторната станция в София и самият приемник отхвърля корекционните данни като ненадеждни.



Тема Re: Май разбрах!нови [re: jdl]  
Авторjdl (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 11:36



т.е. си се указва за коя конкретна точка важат йоносферните корекции, иначе няма как да се приложат за текущата позиция на приемника




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.