Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 10.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ужасно е да си без GPS!  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано07.08.05 21:51



Здравейте.
Днес се прибрах от морето. Никога повече не искам да пътувам без GPS!!!.
Никакви табели, изтрита маркировка. И друг път съм пътувал по трасето София - Царево (Мичурин ми харесва повече), но този път надминах рекордите си от други години.
На път за Морето се заблудих 6 (шест) пъти, а на връщане още 3 (три) пъти. В Стара Загора се въртях като шашав по улиците, даже се набутах по некаква улица, която била затворена за коли, ама аз като видях автобус, реших, че мога да мина, просто исках да се разходя по центъра на града. В Бургас също направих доста кръгчета, докато уцеля пътя към "Нестинарка"
Сигурно съм се разглезил от употребата на сателитните "тамагочита" и сега съм глобално неориентиран, даже и севера незнам къде е.
Ужасно е да си без GPS! Но скоро нещата ще си дойдат на мястото.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== http://ftp.domainbg.com/tuono/ ===


Тема Re: Ужасно е да си без GPS!нови [re: TUONO]  
АвторDikenz (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 10:05



А всъщност има само 2 ключови места..
един светофар в Стара Загора
и на връщане разклона до сливен към под балканския или магистралата..
на второто никога не е имало свястна маркировка,
особено ме възмути тази година, че табелката софия продължава да сочи
към подбалкана, а той беше затворен... поради дъждовете , а и не места почти го е нямало в събота..
ние ще се оправим, ама глупавите чужденци...

иначе на Морето и без GPS си е гот .. пак бих отишъл :)



Тема Re: Ужасно е да си без GPS!нови [re: TUONO]  
Авторgpsr (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 12:56



чудно как пра-дядо ми е правил "офф-роуд" с овцете на по 50км от село и не се е губил ;-)

Лесно се свиква с хубавото и това е лошо..



Тема Re: Ужасно е да си без GPS!нови [re: gpsr]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано08.08.05 14:02



Да, и с овцете е интересно, но все пак има баири, ливади, дървета.
Но някой може ли да ми обясни как рибарите с едни скромни лодки, без GPS в тъмна нощ рано сутрин знаят къде са мрежите им и отиват да ги проверяват?
При това минават покрай други мрежи без да ги засегнат.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== http://ftp.domainbg.com/tuono/ ===


Тема Re: Ужасно е да си без GPS!нови [re: TUONO]  
Авторпътниk (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 14:49



Наистина, пътищата у нас (и в частност табели, маркировка и т.н.) са си направо изпитание :-) Моята работа е свързана с много и чести пътувания насам-натам и вече съм посвикнал - но за това ми бяха нужни около 10-12 години. Вече имам чувството, че мога да се оправя и без табели и др. подобни глезотии по пътищата :-). Ама какво ли правят хората, които не им се налга толкова да пътуват? Или чужденците? Не мислите ли, че е ужасно да разчитаме на GPS при пътуване из пътищата, вместо да попитаме - а какво прави агенция Пътища с парите от винетки, пътни данъци, данъци за колите, таксите от горивото за пътищата и др. подобни "дребни" сумички?



Тема Re: Ужасно е да си без GPS!нови [re: Dikenz]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано08.08.05 14:54



Стара Загора я научих - тези почивни дни бях на сватба там. Наистина имат дори еднопосочна улица където в една отсечка се движи автобус в обратната посока. На едно "Т" има знак само надясно, а по нея минават коли и в двете посоки. Отделно улиците като имена са близки до софийските, само свъраността им е по-друга. До хотела(казва се "Хижата" - има хубава тераса с изглед към града) се стигаше с пресичане на няколко алеи, и в дъжда веднаж се усетих че по "улицата" не е нормално да има пейки, нито да завършва със стълби. Добре че е достатъчно широко и успях да обърна... Има и няколко светофара на които не схванах съвсем логиката.

За Сливен... ами на същото място миналата година като се връщах от морето се усетих чак когато осъзнах че кулата с перката трябва да ми е в дясно а не в ляво, но бях спрял приемника за да пестя активен лог. Пуснах го и преминах диагонално през няколко селца. Тази година в желанието си да не пропусна отбивката завих по-рано и почти отпраших към някаква индустриална зона.





Тема Re: Ужасно е да си без GPS!нови [re: TUONO]  
АвторDikenz (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 17:39



Мдааа забавна тема :)))
май толкова весела тема не е имало в клуба от 1.5 години поне...
аз в казармата подивях първата седмица, защото не знаех накъде е север а имаше 7 дена плътна пелена от облаци и куп идиоти с униформи, и така и не разбрах къде е, докато не ми донесоха обикновен малък радиоприемник
( за да слушат чалга хлапетата и да не ме тормозят)
и успях да хвана радиомаяка на летище софия ... ..-.
чак тогава включих, къде е изток
май трябва по почина на offroad-bulgaria да направим курс по ориентиране с
подръчни средства, напр че мъх има само от северната страна на камъните и дърветата и т.н.
А и си е повод да се разходим на вън :)



Тема Re: Ужасно е да си без GPS!нови [re: Dikenz]  
Авторgarmin_gps (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 18:58



Един от страничните ефекти да имаш GPS е че когато го ползваш не обръщаш
достатъчно внимание да се подготвиш предварително за пътуването, както и
да гледаш и запомняш по време на самото пътуване. Аз години наред ползвах
gps и нямах проблем с ориентацията, но когато за пръв път се качих на кола
на друг континент без gps - беше си чисто приключение, не само че
непрекъснато се загубвах, но и неможех да се намеря и с gps поради малкия
му обем памет и невъзможност да зареди накуп картата за цяло пътуване.
Чак когато си сложих специализиран навигационен gps за кола с SD карта от
2GB можах да побера всичко което ми е нужно и мога да кажа че вече трудно
бих се загубил
Но ако се повреди или го откраднат...
Така че Touno, със или без gps, хвърляй по едно око предварително и на
картите, за да не наливаш десетки литри в повече от скъпоценната вече
течност



Тема Re: Ужасно е да си без GPS!нови [re: Dikenz]  
Автор3.14f (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 10:17



Като тръгва човек нанякъде без gps, си има едно наум, та може да се подготви (поне да погледне книжната карта). Ами ако му капнат батериите в "реална обстановка"? Или ако е в някое дере или под дебелата шума в гората?
Работата с обикновени карти си е важно нещо, а и не винаги картата на gps-а е достатъчна. Не става дума за случая, когато си отиваш на село, а за по-екстремални случки, напр. като се загубих по пътя за резервата "Боатин" в Стара планина. GPS, GPS, ама ако не беше една разпечатка от топографска карта с UTM мрежа на нея, имаше да си другарувам с мечките...



Тема Re: Ужасно е да си без GPS!нови [re: TUONO]  
Автор _Aragorn_ ()
Публикувано15.08.05 15:03



Мразя я тази Стара Загора, до сега колкото пъти пътувам толкова пъти се губя там. Тази година с предварително подготвен маршрут най-накрая успях да я мина за по малко от половин час




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.