Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 20.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ревю на Garmin GPSMap 60CSнови  
Автор gpsr (непознат )
Публикувано21.07.05 17:21



Като цяло апарата не е голям и е доста лек. С литиево-йонни батерии плава според непроверени данни от руски форум. Общите ми впечатления са отлични, ето няколко детйла:

Екран. Екрана е достя голям, TFT 256 цветен, лесен за четене. Задното осветление може да се регулира в степени от 0-100% с цел съхраняване на батериите. Като цяло осветяването на дисплея е основен „гълтач” на батериите. Единствените забележки които имам, е че би ми се искало да е още по-силно осветлението и при 100%, особенно при шофирането в кола задължително го пускам на 100%.

Антена. Външна за корпуса, антената е разположена в горния край на приемника. Антената е Quad-helix, и според производителя е по-чувствителна ос patch антените (вградените). За мен съшо е логично антена изнесена извън корпуса да е по-чувствителна. Особенното в този модел е че апарата трябва да е във вертикално положение за оптимален прием на спътниците. Това е удобно когато го носите в джоб, на раница, на стойка в кола и даже при държане в ръка. Антената обаче естествено допринася за общото увеличение на размера на апарата и това е малък минус. Има възможност за включване на външна антена, което е полезно в някои случаи. По-новите автомобили са с термо-защита на предното стъкло и поставен там апарата не успява да получи достатъчно добър сигнал.

Аксесоари. Купих си зарядно за кола + изход за сериен порт (PC) в едно, калъфче, и вакум стойка за кола. Зарядното за кола е задължително при ползването в автомобил, тъй като осветлението на екрана бързо изтощава батерите. Калъфа за мен е задължителен защото всяка драскотина по апарата ме разболява. Стойката за кола също е задължителна за постоянно наблюдение на апарата.

Софтуер. Последната версия на софт-а е 4.0, ьпдейтите се правят много лесно.

Батерии. Аз ползвам 2100Mah акумулаторни батерии, има и 2300 Mah. По принцип трябва да държат по 20 часа, но осветлението на екрана и електронния компас са истински гълтачи на батерии . Реално живода е 10-15 часа, което е ок. Зарядното за кола не зарежда батериите, само захранва апарата. USB кабела също не зарежда батериите нито захранва апарата.

Точност. За сега нямам никакви проблеми с точността на апарата, достигал съм точност до +/- 1м!!. Не трябва да се забравя апарата да се държи във вертикално положение.

Карти. Карти за Гармин има в най-голямо изобилие. Хубавото е че съществуващите могат лесно да се редактират и да се създават нови. За съжаление няма рутинг карта за България, но скоро сигурно ще се появи.

Клавиатура. Клавишите са доста в сравнение с e-Trex серията, но това е само от полза. Лесни са за боравене и след известно свикване се работи по инстинкт. Калъфчето което имам е с прозрачно PVC фолио отпред и малко затруднява натискането на копчетата, но се прежалвам..

Компас. Компасът се оказа изключително добра добавка, страшно полезен при ходене пеша. При стоене на място картата е точна и не ви се налага да мърдате напред назад за да установите посоката си. За съжаление, компаса не е 3-мерен и работи само във хоризонтално положение, което обезсмисля ползването му докато е на стойка в кола например. Друг минус е, че при смяна на натериите компаса трябва да се ре-калибрира, което е голяма досада, а и ако забравиш може да се объркаш доста ..

Какво може да се желае: Определено е крайно време да сложат SD карти  това е и проблем номер 1 според мен. Другата неприятност е двумерния компас който трябва да се калибрира при всяка смяна на батериите. Блутут поддръжка би била уникално подобрение, би могло да се ползва с ПДА и ОЗИ безжично.

Още като ми остане пак време 

GPSR



Тема Re: Ревю на Garmin GPSMap 60CSнови [re: gpsr]  
Автор ark (непознат)
Публикувано21.07.05 17:40



Да кажа и аз няколко думи.
Аз го ползвам с батерии 1200 никел метал хидридни. Не са нещо супер, но стават.
За разлика от GPRS аз не го жаля, защото е служебен. Не е надран де. Грижа се за него, но и трябва да се тества как работи при екстремни условия. Деяне във вода, на пороен дъж стои закачен от вън на дрехите и пердаши без проблем.
Не съм забелязал разни кондензи и други такива неща. На зъба на капака за батериите събира кал, но няма начин същата да влезе по на вътре
Ползвам го без външна антена, но не съм имал проблеми с обхвата. Забелязъл съм, че когато изгуби обхват трака продължава с една точка малко по инерция, но не е болка за умиране. Барометъра на мен лично ми е много полезен, както и алтиметъра. Много ходя за риба и тази комбинация е добре да се следи. Има функция да показва кога е най-подходящото време за лов и риболов. Бях много скептичен за тази функция, но след като ми отпориха два хубави шарана тоно в периода, който показваше уреда, се замислих
До сега няколко пъти ходя по апсолютни нови далечни маршрути и с машината се ориентирам без никакви пролеми.

П.П. На картата на топомапс има един черан път даден да минава през центъра на Правец......е грешен е Ползвайте околовръстния!

и УМНАТА!


Тема Re: Ревю на Garmin GPSMap 60CSнови [re: ark]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано21.07.05 19:22



След различни и противоречиви мнения за 60CS, в събота, ако ще Бог, отивам да го тествам заедно с GPS 12 и eTrex Vista и ще напиша статия по въпроса. Има няколко хитринки, които ясно ще покажат достойнствата на апарата. Вярвам, че 60CS си струва парите, но все пак ще видим.
Искам да ти кажа, че и 3D компас да имаш в автомобила е безполезен. Метал+релета+електроника=забрави за компас.
Във всеки Garmin с вграден компас има функция, с която указваш на уреда кога да отчита посоките на света от вградения компас и кога от сателитите по време на движение. Например:

За един месец използват eTrex Summit, който има вграден компас. Този уред се доказа като изключително надежден. Няма карти и всяка сутрин калибрирах компаса за всеки случай. Самото калибриране е забавно, връткаш уреда в дланта и за секунди е готов. Настройката, коато направих беше следната:

Под 10 км/ч - посоките на света да се прочитат от вградения компас.
Над 10 км/ч - посоките на света се изчисляват от сателитите.

Това е. Много елементарно и полезно.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== http://ftp.domainbg.com/tuono/ ===


Тема Re: Ревю на Garmin GPSMap 60CSнови [re: gpsr]  
АвторMopcku (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 20:52



ако може и аз да да кажа мнението си за този модел.

първо да тръгнем от цената 1000 лв. очакваш много от апарата. наистина бях много навит за този апарат. мнението е от сравнение с Гармин Etrex-Legend

екрана. наистина голям, цветен. но с малка резолюция, което обезмисля за мен големия екран. НЕ СЕ ориентораш лесно, стои на квадратчета.
наистина е здрав, клавишите са удобни.

антената. в НИКАКЪВ случай не е по чувствителна от тази на Легенд-а.антените са еднакво чувствителнии.това че е на Map 60 e по-чувствителна вертикално мисля че е минус, защото ти като гледаш ГПС го държиш вертикално. това че има вход за външна е ГОЛЯМ плюс.
иначе другите им показатели са еднакви, като изключим барометъра и компаса.
като цяло-не си заслужава за тези пари този апарат.а бях много много навит да си го взема.



Тема Re: Ревю на Garmin GPSMap 60CSнови [re: Mopcku]  
Автор neocom (@!@%!$#@%$#)
Публикувано22.07.05 00:40



Морски, незнам какъв приемник ползваш, но едва ли си имал повече от мене. Да ми твърдиш, че 60-ката изглеждала на квадратчета е направо смешно. Вземи койтои да е цветен Магелан и ги сравни и ще разбереш разликата. Като шахматна дъска изглежда Алан-а и това е един от многото му кусури, но отдавна го забравих това дърво.
Най-големият недостатък на 60-ката е цената, но кефа цена няма. Друго, което ми липсва в този модел е защо не извежда като показател температурата, но нищо на този свят не е идеално. За антени и чувствителност няма за какво да спорите. Уреда се държи много добре и в доста гъста разтителност, аклавиатурата му е много удобна.

Като цяло уредът не е идеален, но по-добър все още няма на нашия пазар.



Тема Re: Ревю на Garmin GPSMap 60CSнови [re: neocom]  
Автор Tsvetkov 43 (Alma8Y)
Публикувано22.07.05 01:45



Vazmozno li e da publikuvate LOG_ove na saotvetnite aparati...?!?!?


Che s tezi lirichni postingi.... '



Тема Re: Ревю на Garmin GPSMap 60CSнови [re: gpsr]  
АвторMopcku (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 07:28



просто казах мнение за апарата, не искам да се заяждам. казах само, че с моя Легенд много по-лесно се ориентираш в сравнение с Мап 60.
искам да видия как изглежда Легенд С и неговия цветен екран.





Тема Re: Ревю на Garmin GPSMap 60CSнови [re: Mopcku]  
Автор gpsr (непознат )
Публикувано22.07.05 10:45



Цена: За съжаление цената от 622 долара е доста висока. Затова аз купих своя апарат от САЩ. Както Zappo е казал в предишни постинги, в САЩ не се заплащат такси за лицензиране (тъй като ГПС е система на САЩ) и цената е ЗНАЧИТЕЛНО по ниска и досъпна. Моя апарат и аксесоари закупих от сайта

на цена 369 долара!!! Имаше 50 долара ребат (връщане на пари след покупката) което направи цената на моя апарат 319 долара. Доставката струва около 15-25 долара в зависимост в кой щат ще ви го доставят. Приемат български кредитни карти за разлика от повечето други сайтове. Доставиха апарата до мой познат там за 3 дена. След това приятеля ми го донесе до БГ и си спесих мита и транспорт. Общо взето това е причината да си купя 60CS, от тук никога не бих си го купил. Цветните е-Трекс-ове са супер алтернатива и горещо ги препоръчвам. При покупка от САЩ имах следните притеснения:

1. Гаранционни въпроси
2. Базова карта на САЩ вместо Европа

По т.1 се "прежалих" и разчитам апарата да не сдаде багажа поне една година. А дори и да се случи , бих могъл да го пратя обратно до САЩ за поправка, но все пак е неудобство, което трябва да се има в предвид.

т.2 Се оказа изобщо безпочвена. Базовата карта е безсмислица, може да се качи коя да е карта на Европа и ще е по-добра от базовите карти, по този пункт не съжалявам ни най малко..



Тема Garmin GPSMap 60CS - удоволствието от навигациятанови [re: gpsr]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано23.07.05 21:18



Теста на Garmin 60CS мина успешно.
Ето малко необработени снимки в аванс.

http://ftp.domainbg.com/tuono/Depo

До края на седмицата ще има подробна статия за цялото приключение.
Прекрасен хотел.
Off-road с джип УАЗ.
Три GPS-a, 25 километра на кота 1600-2250 метра в планината.
Имаше много интересни моменти от разходката.
Ето резулатата в едно изречение:
=== ИСКАМ ТОЗИ GPS ===

Garmin Map 60CS е уред, с който можеш да изпиташ удоволствие от навигацията, а не просто да те заведе от едно място на друго.

Фактите? Скоро....

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== http://ftp.domainbg.com/tuono/ ===


Тема Re: Garmin GPSMap 60CS - удоволствието от навигациятанови [re: TUONO]  
Авторstranger (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 17:44



Bil si na Ruen v Osogovska planina!!!Poznah!Puskai po-skoro statiqta za testvaneto!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.