Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 21.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Качих си карти от City Select  
АвторGPSR (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 15:55



За тези които икат да "откраднат" карта от City Select и други продукти:

Понеже явно няма как да се отключат, отворих си IMG файл от района който ме интересува с GPSMapedit, експортирах към CGPSMapper и новия IMG файл си качих със sendmap2.0.

Ясно е, че загубих рутинг информацията защото нямам пълната версия на CGPSMaper-a, но и това е компромисно решение.

Ако някой има по-интелигентно решение, да сподели МОЛЯ :)



Тема Re: Качих си карти от City Selectнови [re: GPSR]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано20.07.05 17:21



Любопитно ми е коя точно версия на CitySelect си отворил в МапЕдита?
И от къде си сигурен че е това което си "откраднал" изобщо е било "заключено"?

Ако си могъл да отвориш файл с МапЕдит, значи си могъл и директно да си го изпратиш със сендмап в приемника. От описаната гимнастика най-много да загубиш точност на координатите.





Тема Re: Качих си карти от City Selectнови [re: Zappo]  
АвторGPSR (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 17:41



City Select 6.0

Заключено е разбира се, сендмап-а го праща, но приемника реагира с "maps cannot be unlocked"



Тема Re: Качих си карти от City Selectнови [re: GPSR]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано20.07.05 18:01



На заключена карта мапедит отговаря със следното:
"The map is locked. (NOTE: such maps are not supported by intention)."

ето и парчето от сорса който прави проверката:

//
// Parse zoom levels.
//
const size_t cLevels = pTreHeader->dwLevelsLength/sizeof (CTreZoomLevel);
m_pMap->Zoom.resize (cLevels);
m_pMap->Levels.resize (cLevels);

const bool bLocked = (pTreHeader->btVer & 0x80) != 0;
const CTreZoomLevel * levels = NULL;
if (bLocked) {
# include "GarminImgLoader.inl"
ReportText ("*********************************************************************************");
ReportWarning ("The map is locked. (NOTE: such maps are not supported by intention).");
ReportText ("*********************************************************************************");
return lsFailed;
}
} else {
if (pTreHeader->btVer != 0)
ReportWarning ("Unexpected format of TRE header: %d", pTreHeader->btVer);

levels = reinterpret_cast<const CTreZoomLevel *> (m_pStart + _sm.cTreOffset + pTreHeader->dwLevelsOffset);
}
CArrayHolder<CTreZoomLevel> levels_holder (bLocked ? levels : NULL);


Ако можеш да качиш някъде .img-то което си отворил с мапедит, ще се опитам да видя от кой МапСорс е.





Тема Re: Качих си карти от City Selectнови [re: Zappo]  
АвторGPSR (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 11:09



Zappo, не знам но ми ги отваря..

GPSMapedit ми е версия 1.0.22.1 , НЕРЕГИСТРИРАН



ето ги картите преди и след:

http://gsm4you.com/gps/zappo/

Да не би нещо при мен да се е прецакал GPSMapedit-a и да отваря всякакви карти?



Тема Re: Качих си карти от City Selectнови [re: GPSR]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано21.07.05 11:51



Явно сорса вече не отговаря на компилирания пакет.
Наистина последната версия ги отваря. Има напредък.
Като разглеждам по-подробно - има и улици с указана посока на тях...

Ще си имам още какво да разглеждам през почивните дни.

Редактирано от Zappo на 21.07.05 11:54.



Тема Re: Качих си карти от City Selectнови [re: Zappo]  
Автор _Aragorn_ ()
Публикувано21.07.05 15:36



Zappo, според тебе възможно ли е да има така наречените кракнати версии на продуктите на Гармин, защото и аз има свалена версия на Сити Селект(не знам коя точно) която директно през MapSource ми позволява да си изпратя към Легенд-а карта (например на Виена), която съм пробвал в самата Виена че е вярна!



Тема Re: Качих си карти от City Selectнови [re: _Aragorn_]  
АвторGPSR (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 15:57



А рутиране има ли твойте карти? Ако да- значи имаш нещо доста ценно :)

Метни го някъде, много народ би се възползвал..



Тема Re: Качих си карти от City Selectнови [re: _Aragorn_]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано21.07.05 17:28



Не знам до колко пълно ще мога да ти отговоря. Напоследък имам доста служебна работа и нямам време да обикалям и да чета информация. За заключването/кодирането знам това:
1. Ключа е 25 символа. Към приемника се изпращат без тиретата - един дълъг ключ. В недокументираните функции на гармин протокола има команда с която приемника връща един от 3 възможни отговора:
а. Ключа е валиден
б. Ключа е валиден, но не за този приемник
в. Ключа е невалиден
2. Щом се изпраща в приемника, значи картите които се качват също са криптирани. Не съм го проверявал, но ако на някой му се занимава ето нещата които му трябват за да провери това:
а. Да имаш инсталацията на съответния продукт
б. Да имаш валиден ключ и сериенномер на приемник, за който е ключа.
в. Да знаеш за кой модел приемник е ключа
г. Най-лесния начин е да се активира ГПС симулатора на гпсексплорера. за това трябват познания по програмиране на java.
3. Как са заключени/криптирани/ картите? Както се знае, самия файл всъщност може да се разглежда като файлова система която си има ФАТ, и подфайлове. Всеки подфайл си има хедер и данни. Имената на вътрешните файлове са RGN(вътре са структури с координатите на обектите),LBL(тука са имената на обектите, обикновено кодирани в 6 битови низове),TRE(основно са регионите, и слоевете и кой елемент в кой регион и слой се намира),NET(Стигнал съм до него в него е допълнителната информация за пътищата),NOD(почти нищо не знам, със сигурност е свързан с рутинга)...
Та картите се заключват като се криптира TRE файла, като (вече подозирам) в хедера му се намира по някакъв начин и ключа за разчитането.
Първите софтуери са WorldMap - там има само RGN,NET и TRE. Нивото на точност е завишено от което линиите са неточни но се събира много информация на малко място. Следват Roads&Recreation и в тях има само тези данни, следователно и няма рутинг информация. Първите карти с рутинг мисля че са MetroGuide до колкото знам 4.01 е единствената незаключена версия.

Та сега на въпроса ти - за да е кракната една карта, трябва TRE секцията да е декриптирана. Там има един бит в първите байтове на хедера който ако е сложен, картата не се вижда в приемника, т.е. приемника започва да търси начин да декриптира нещо което не е криптирано. Ако има начин - то аз не го знам как става(вероятно ако се слага ключ е универсален). Би ми било интересно да разгледам тази версия която имаш.





Тема Re: Качих си карти от City Selectнови [re: Zappo]  
Автор _Aragorn_ ()
Публикувано22.07.05 09:32



OK почти всичко разбрах, но все пак искам да доуточня нещо, за да не ви подвеждам - картата на Виена с сигурност беше изпратена до самия Legend и при навигиране в самия град всичко си отговаряше, но ауто роутингът не съм го ползвал (просто тогава имах ГПС за 2 ден и изобщо не знаех какво е това) по принцип "заключването" на карти(региони) само до не наличието аутороутинг ли се свежда или изцяло качването на самите карти в ГПС е ограничено?
Сега ще се помъча да измисля вариант къде да го кача това чудо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.