Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:28 28.09.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема +нови [re: ideman]  
Авторideaman (Нерегистриран)
Публикувано11.07.05 14:10



...DJ, blagodaria za podkrepata no ne e problem v tova. Ne e problem ce ima debili.... problema e ce se razmnozhavat !!!



Тема Re: Истината за Алан МАП500 - ТУК :)нови [re: Илko]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано11.07.05 15:05



Интересна виртуална разходка. Относно това какво може един приемник и какво не - варианти всякакви. Както казва мечо Пух - колкото повече толкова повече. С риск да засегна някой от съседния клуб за телефони, самсунг, панасоник и още камара фирми правят телефоните си на едно и също място. Безжичните АП-та Линксис, Д-линк, Ц-нет също се правят на едно място. Разликата е само в кутиите и фърмуера. Вярвам, че ако поръчам 500000 приемника от Холукс, ще ми напишат Zappo на тях. Важното е че тази технология по една или друга форма се популяризира и става достъпна за повече хора. Аз лично приемам бъзиците на идеаман когато са в разумни граници. Особено това с джипката

Хайде да видим какво ново има по света, нови програми, нови формати...
Интересно ми е колко хора в българия работят по .img формата на гармин? По декодирането на заключените TRE зони? Също така съм любопитен за формата на файловете за карти и на другите приемници - Алан, Магелан...

Човъркането в тях е доста интересно и занимателно.
Съсредоточете се върху стойностните неща. Всеки знае че неговото камионче е най-хубавото, а високото грозде кисело...





Тема Re: ENGINEERнови [re: ideman]  
Автор Илko ()
Публикувано11.07.05 20:10




Чувал ли си приказката за лъжливото овчарче ?
Явно не си

Вече никой не знае лъжеш ли или просто се майтапиш ...



Тема Re: Истината за Алан МАП500 - ТУК :)нови [re: Zappo]  
Автор Илko ()
Публикувано11.07.05 20:27



Има разлика от това да кажеш аз съм го направил този GPS до това да го поръчаш с твоето лого, нали ?

Както чухме откровенията (поредната версия) тяхна е кутията дизайна и други неща за които господина и понятие си няма за какво служат в което аз лично се съмнявам защото както се вижда от снимките Холукс продава със същия дизайн и собствен продукт. Само логото е различно - ето тук според мен приключва творчеството им. Да не говорим че имало и БГ версия - щях да падна от стола като го прочетох - откога писането на фърмуер се свежда до превод на вградените стрингове (дори ако е мислено първоначално локализирането може да стане без да се бърника в двоичния код)

Впрочем с гордост мога да заявя че и аз имам лична версия на фърмуера за Алан МАП 500
И както обикновено правя - показвам доказателството





Тема Re: Истината за Алан МАП500 - ТУК :)нови [re: Zappo]  
АвторUri (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 10:30



Eto oshte edin kupil 500000 ot Holux:





Тема Re: Истината за Алан МАП500 - ТУК :)нови [re: Uri]  
АвторUri (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 10:40



Ama k,vo znachenie ima tova? V kraina smetka vseki moje da napravi dobyr produkt - tova koeto pravi razlikata e service-a sled tova, marketinga, syvmestimostta s drugi produkti.



Тема BRILLIANTнови [re: Uri]  
Авторideaman (Нерегистриран)
Публикувано12.07.05 20:44



...e tova e !!! URI go formiral... Tova "HELLO ILKO" nali znaesh koj go e napravil... ami pak bate ti IDEAMAN... Iskah da se podmazha na ILKO, ama ne stana zavarkata... :-(



Тема Re: BRILLIANTнови [re: ideaman]  
Автор Илko ()
Публикувано12.07.05 21:09



То пък една философия да се сетне старт-ъп лого ...

Вземи по добре с твоите инженери (щото аз се съмнявам че е във възможностите ти) дръпнете един фърмуер за GM-101 от сайта на Holux и го сравнете с вашия ей така като си е в бинарен формат ...

И после ела пак кажи че вие сте писали фърмуера Приликите са много по фрапиращи от тези на Евровизия



Тема Re: Истината за Алан МАП500 - ТУК :)нови [re: Uri]  
Автор Илko ()
Публикувано13.07.05 09:11



Извинявай, ама всички тези неща които си споменал (пък и доста други) са част от целия проект т.е. 90% от тях се правят много преди устройството да се пусне за производство ...

Пример 1 - производителя е предвидил възможност за работа със и без монтиран слот за памет - на пазара излизат два продукта на цената на един които покриват различна таргет група клиенти.

Пример 2 - в България продукта се продава с българско меню разработено от търговеца, което е маркетинг - преценено е че така ще има повече продажби.

Вярвам сега схващаш разликата. Аз не отричам че и вносителите на приемника са свършили известно количество работа по този птодукт но да се твърди че бил тяхна разработка а девайса на Холукс изобщо не работел (порови се в архива и ще видиш че съм почти дословен) е смешно смешно !!!



Тема FLY BABY, FLYнови [re: Илko]  
Авторideaman (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 09:59



...UFF, za shtastie imam mnogo rabota, i vremeto mi e mnogo ograniceno za da vodia otnovo i otnovo podobni razgovori. Vizhdam ce ti vreme si imash za podobni dejstvia... a to ne samo tuk v tozi forum. Gledam az gledam pocti postojannoto ti prisastvie vav vsjaka tema. Ne znam kak bi reagiral rabotodatelja ti (ako ima takav...) ako razbere ce 80% ot rabotnoto ti vreme minava v pisane na tiradi. Da ti kazha cestno ako moite hora cial den shte stojat v neta da si pishat podobni gluposti, ot davno da sam im bil shuta = ot tuk e i zaglavieto: "FLY BABY, FLY"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.