Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 09.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какво да напазарувам?  
Авторпeтъp (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 19:32



Здравейте!
От известно време търся някакво решение за гпс навигация при регулярните ни пътувания по служба из Европа. Реших ,че най удобно ще ми е Покет ПС + GPS. Нужно ми е ида има подробни карти на Западна Европа (може да си взема 1-2 по-големи мемори карти), да може да се избират маршрути и системата гласово да направлява шофьора. Разгледах Mио 168 , но в комплекта поне в България не се предлагаха никакъв софт и карти. Търсих в фрии сайтовете подходящ софтуер + добри карти, но не е проблем и да си купя някъв софт. Може ли да се закупи такъв готов пълнокомплектован покетПС продукт или трябва всичко да се търси поотделно. Въобще , каква според Вас, е на добрата конфигурация от Покет ПС + ГПС + софт с гласова навигация + карти на Европа.
Благодаря!



Тема Re: Какво да напазарувам?нови [re: пeтъp]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано23.02.05 11:50



Много добре звучи "да напазарувам GPS".
Щом ще харчиш служебни пари, купи си нещо добро от "захарна" Европа, а за карти на БГ после ще му мислиш, има начини. Нали виждаш как надуват цените в милата ни родна страна.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."


Тема Re: Какво да напазарувам?нови [re: пeтъp]  
Автор rutsmata (непознат )
Публикувано23.02.05 15:12



Здравейте, аз съм нов тук но ви следя темите. Аз лично имам PocketPC и съм си поръчал GPS receiver от Teletype http://www.teletype.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=1951&Category_Code=13000 . Рисийвъра ще дойде другата седмица от Щатите и тогава ще ви кажа малко повечко за този вид комбинация.



Тема Re: Какво да напазарувам?нови [re: TUONO]  
Авторпeтъp (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 20:56



Хубо, може и от там да се вземе, но какво да е? Парите не са точно служебни, пък и не смятам, че техниката е по-скъпа у нас.



Тема Re: Какво да напазарувам?нови [re: пeтъp]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано24.02.05 08:54



За гласовата навигация не съм много наясно, досега не ми е попадал подобен уред.
Имам предвид да си купиш сериозно PDA, нещо HP, Compaq или друго, да не е китайски боклук. Като му добавиш безжичен GPS става добра комбинация.
Все пак се замисли и за нещо по-здраво, защото едно PDA можеш да си го носиш в джоба на костюма или в колата, но в планината, където GPS-a е незаменим PDA не е добър избор, много е нежен.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."


Тема Re: Какво да напазарувам?нови [re: пeтъp]  
Автор Stenata (непознат )
Публикувано25.02.05 00:05



Може би идеята да вземеш нещо готово от Гармин - имат едни ПДА с вграден ГПС приемник, май iQue се казват и струват между 600-700$ у нас и единия модел има гласова навигация.
За картите на Европейските градове и пътища - идва със самото устройство - един диск и пароли за сайта на Гармин за сваляне на подробни карти CitySelect.
Дано това ти помогне.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.