Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 15.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Карта с адресите в Софиянови  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано11.02.05 11:08



Има ли някой GPS карта, на която са нанесени по някакъв начин адресите в София?
Ако няма, как трябва да изглежда една такава карта според вас?
Например точкови обекти с номерата "142а" или "Цар Борис 142а"?

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."


Тема Re: Карта с адресите в Софиянови [re: TUONO]  
АвторDikenz (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 12:28



Преди време някой пусна същата идея за POI с имена на адресите, само че аз съм виждал как изглеждат визуализирани на картата на София всички адреси с някаква икона и изглежда ужасно, има ли вариант те да се направят невидими и само да се търси по тях ?



Тема Re: Карта с адресите в Софиянови [re: Dikenz]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано11.02.05 12:43



Прав си, че не е много хубаво да се виждат, трябва да пробваме. В момента Alan-a не е в мене и немога да видя дали търси при изключени икони.
Някой ако има други идеи да казва, че много се дразня като търся адрес по "Ломско шосе",например, то е през половин София.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."

Редактирано от TUONO на 11.02.05 12:44.



Тема Re: Карта с адресите в София [re: TUONO]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано11.02.05 18:04



Поне за Гармин няма понятие номер+буква в номерацията по улиците. Там се кодират само номера. Все още не съм виждал цифрова карта на София с номерата по улиците.





Тема Re: Карта с адресите в Софиянови [re: Zappo]  
АвторDikez (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 21:10



А има ли начин да се сложи POI, който да не се визуализира на екрана, но да може да се намери с Find или поне до определен Zoom част от POI да останат скрити



Тема Re: Карта с адресите в Софиянови [re: Dikez]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано12.02.05 12:13



Няма тип POI който да не се вижда.
Относно втората част на въпроса - това се прави но е въпрос на настройка на компилатора и/или на данните. Ако картата се направи на няколко слоя в най-детайлния се слагат всички данни а в горните се слага/пропуска/ [*] само това което ти трябва - примернo всичко без определен тип POI.

[*] - В .img файла координатите се пазят с няколко нива на точност. Според авторите това са зуум нива или слоеве.
- ако се ползва Мапдекоде трябва да се укаже до кой Zoom level да се копира дадена точка. По подразбиране Mapdekode ползва 4 слоя и копира всичко в тях. Може да се укаже за всеки обект до кой слой да достига.
- ако се ползва cgpsmapper това се прави с директивите Levels и Dictionary. С нивата се указва колко слоя да има картата. Речника е много слабо документиран, но с няколко опита може да се намери маската която да показва даден тип POI само в най-детайлното ниво.





Тема Re: Карта с адресите в Софиянови [re: Zappo]  
АвторDikenz (Нерегистриран)
Публикувано12.02.05 12:16



Благодаря, ще пробвам



Тема Карта с адресите в София - има идеянови [re: TUONO]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано14.02.05 09:09



Може би скоро ще имаме най-добрата карта на София заедно с адресите и много нови сгради плюс съвсем нови улици.
Не съм много наясно как са го измислили Гарминците, но в моят Алан мога да скривам и визуализирам който си поискам ПОИ. Понеже картата е индексирана мога да търся по имена всякакви ПОИ обекти дори и когато на дисплея не ги виждам.
Ако успея да сглобя нещо ще го нашравя в МП формат, за да пробваме дали ще стане за Гармин, Алана няма проблем.
Само още се чудя под каква форма да са адресите?
Най-вероятно за по лесно търсене ще бъде "Бул. Цар Борис 203а" или нещо такова като ПОИ например със знака за монумент.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."


Тема Re: Карта с адресите в София - има идеянови [re: TUONO]  
АвторDikenz (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 10:14



А може би за GARMIN, може просто да направим следното.
Най-детайлното ниво да бъде 1, а на ниво 0 да бъдат само адресите
и да се показва само при мащаб под 5 м например :), така, че да не се виждат изобщо. Аз стигнах до някъде, но се боря спреобразуването от 1970 в wgs84
Сигурно не е най-добрата идея, но пък ще върши работа



Тема Re: Карта с адресите в София - има идеянови [re: Dikenz]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано14.02.05 11:05



Ще пробвам веднага щом имам време.
С какво точно се бориш при тази трансформация 1970-wgs84, дай заедно да го измислим, че наистина е проблем.
Не, че не съм намерил решение, но винаги е добре да знаеш какво другите правят.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."

Редактирано от TUONO на 14.02.05 11:06.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.