Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 15.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Convertor на координатинови  
АвторDim (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 12:03



Имате ли идея дали в България съществува софтуер за конвертиране на геодезични координати 70 година(официалната за България) в географски координати и обратно?



Тема Re: Convertor на координатинови [re: Dim]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано09.09.04 12:22



Има, разбира се. Мисля, че фирма Mapex е писала софтуера.
Но работи с точност 0.1 секунда.

"...от къде идваш и на къде отиваш..."


Тема Re: Convertor на координатинови [re: Dim]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано09.09.04 12:31



Ето и брошурата:

http://www.mapex.biz/Mapex_TL_brosh.doc

"...от къде идваш и на къде отиваш..."


Тема Re: Convertor на координатинови [re: TUONO]  
АвторDim (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 09:32



Хм, този сайт не ми се отваря. А може ли да ми дадеш директен линк за download?



Тема Re: Convertor на координатинови [re: Dim]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано10.09.04 11:21



Незнам защо не се отваря *.doc фаила. Кажи на какъв адрес да ти го изпратя?
Всъщост какво искаш да трансформираш, може да има и друго решение.

"...от къде идваш и на къде отиваш..."


Тема Kakvo mi trqbvaнови [re: TUONO]  
АвторDim (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 12:06



Tuono, въпросът ми е свързан с един от твоите предишни постове. Разгледах ти сайта и видях тази програма -> http://www.tuono.hit.bg/GPSKY.html. За съжаление не знам по каква причина, но не мога да я сваля(всичко останало го свалям). По принцип съм свикнал когато се касае до математика инструментите да си ги програмирам сам. Но за съжаление никога не съм изучавал геодезия и тук не мога да се оправя.
Та на въпроса- В България официалната координатна система е правоъгълна 70-та година. Доколкото съм запознат в нея, с цел секретност е заложена грешка, която я прави неконвертируема към която и да е било друга правоъгълна координатна система, а камо ли към UTM. Точно това търся - или някой да ме запознае с математическия апарат на това конвертиране или да си сваля софтуер който прави това. А моят майл е ->





Тема Re: Kakvo mi trqbvaнови [re: Dim]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано10.09.04 12:51



1970 г. е проблемна за работам, защото БГ е разделена на 4 зони грубо казано с разлина ориентация. Не искам да ти описвам какво става ако се намираш в контактните зони на тези 4 парчета. Но ако ти се намираш в една зона и имаш координатите на дадени точки в 1970 и измериш с твоя GPS няколко точки в UTM, кото да използваш за трансформация, Хелмертовата трансформация върши чудесна работа.
Нали си изтеглил моята програма за Хелмертова транформация? С нея можеш да трансформираш координати между две произволни равнинни системи.
Пробвай с нея, ако ти върши работа ще ти изпратя формулите за да си направиш ти програма. Моята е съвсем аматьорска, защото не съм програмист. Например номерата на точките немогат да бъдат String, а само Real или Integer. Тъпо, ама навремето така съм разсъждавал.

"...от къде идваш и на къде отиваш..."


Тема Re: Kakvo mi trqbvaнови [re: TUONO]  
АвторDim (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 13:19



Може ли да ми изпратиш повече информация за тези трансформации. Ако може и source codes на тжоите програми. Ако може ми изпрати и няколко реални примера за конвертиране на координати в този вид:

N gg mm ss,dd
E gg mm ss,dd

X: x,x
Y: y,y



Тема Re: Kakvo mi trqbvaнови [re: Dim]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано10.09.04 16:10



Ще ти изпратя всичко, но другата седмица. Source кода не е при мен в момента.

"...от къде идваш и на къде отиваш..."


Тема Re: Kakvo mi trqbvaнови [re: TUONO]  
Автор garmin_gps (gps-любител)
Публикувано12.09.04 03:35



И на мен ми трябват тези неща, особено формулите. Искам да си довърша
програмата за векторизиране на бг-картите: garmin_gps@graffiti.net
Благодаря предварително!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.