|
Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема
|
Хм, попаднах на нещо
|
|
Автор | bobo (Нерегистриран) |
Публикувано | 10.09.04 23:20 |
|
Ровейки се из сорса на на bgmaps.com (кръстовището на пощата във Варна) попаднах на ето това:
src='/overviewpaint.asp?city=varna&grid=m5k&ix=28&iy=29&w=4&h=3&adrx=27.9104070287206&adrY=43.2064666666667&lang=bg'
Просто още един източник на координати.
Не знам дали картата ще се задържи, но ефектът е при всяка карта за всяко място в България.
| |
Тема
|
Re: Хм, попаднах на нещо
[re: bobo]
|
|
Автор |
Mixy (миксер) |
Публикувано | 11.09.04 23:57 |
|
Да, това наистина е интересно. А дали някъде в мрежата има ресурс, който по координати ти изобразява мястото на картата?
P.S. За България става въпрос, иначе за Сев. Америка съм срещал поне 2 такива сайта.
Mixy
| |
Тема
|
Re: Хм, попаднах на нещо
[re: bobo]
|
|
Автор |
garmin_gps (gps-любител) |
Публикувано | 12.09.04 01:55 |
|
Това е страхотно!
Отдавна ги бях свалил всички тези карти в мащаб 1:5000 и още се
чусех как да ги спрегна, сега вече знам как :-)
| |
Тема
|
Re: Хм, попаднах на нещо
[re: Mixy]
|
|
Автор |
garmin_gps (gps-любител) |
Публикувано | 12.09.04 01:58 |
|
Показва точка на картата on-line:
http://www.mapquest.com/maps/map.adp?size=big&zoom=3&&latlongtype=decimal&latitude=42.52648&longitude=25.29525
току що го вмъквам като възможност за POIextract.
До zoom=6 работи добре.
| |
|
Това върши работа, мерси!
Mixy
| |
Тема
|
Re: Хм, попаднах на нещо
[re: garmin_gps]
|
|
Автор | LameraSF (Нерегистриран) |
Публикувано | 12.09.04 20:43 |
|
Е какво има да се чудиш, има цикъл for за това.
| |
Тема
|
Re: Хм, попаднах на нещо
[re: garmin_gps]
|
|
Автор | bobo (Нерегистриран) |
Публикувано | 12.09.04 22:46 |
|
Можеш ли да ми кажеш какъв е обема на картата на Варна (ако реша да ги тегля да знам)?
| |
Тема
|
Re: Хм, попаднах на нещо
[re: bobo]
|
|
Автор |
garmin_gps (gps-любител) |
Публикувано | 13.09.04 01:11 |
|
Варна М1:5000 в BMP е 575MB, мога да ти я пратя в JPG - 7.5MB е само.
| |
|
В случая не говоря за свалянето им от Интернет на парчета и последващото
им обединяване - това е работа за няколко минути и го направих почти
веднага след като публикуваха тези карти :-)
Ставаше въпрос как да се привържат към геогравски координати с висока
точност, понеже не ми беше ясно нито в каква координатна система са
картите, нито имах реперни точки от тях.
| |
Тема
|
Re: Хм, попаднах на нещо
[re: garmin_gps]
|
|
Автор | bobo (Нерегистриран) |
Публикувано | 13.09.04 10:08 |
|
Ми, ако не те затруднява: borislavp@яху.ком, че там има повечко място, или може да я качиш някъде да я дръпна (jpg-a).
10x!
| |
|
Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
|
|
|