Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 19.04.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Източници на информация  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано06.07.04 09:32



Карти на България (любителски)

- Безплатна карта за Гармин
- Безплатна карта за Гармин (рутираща)
- Платена карта за Гармин(рутираща)
- От руските военни карти (Ведрин)

- Беласица, Огражден, Алиботуш, Стъргач

Производители


-

ОЕМ







Програми




Информация
- Tuono е направил доста качествен обзор/анализ на различни видове GPS приемници

- доста пълен списък - Гармин
- спецификация на комуникацията за гармин






- актуализира се често

Създаване на карти
- обща информация
- информация за магелан
- магелан
- Сайт на Михаил Шаронов със различен софтуер за Magellan
- гармин
- гармин
- гармин
- гармин, алан
Linux projects
- гармин

Underground
- гармин
- магелан
- общ
- списък със карти

Това е за начало. Пращайте като отговор към тази тема коментари/информация която да се добавя.

Редактирано от Zappo на 31.03.09 19:57.



Тема Re: Топографски картинови [re: Zappo]  
Автор D.H.V. ()
Публикувано06.07.04 22:35



Това също ще е интересно - сайтове с топографски карти:







и един списък с линкове (актуализира се често):


Някой от картите имат готови .map файлове за OziExplorer, а за останалите не е проблем да се калибрират, тъй като имат координатна мрежа и са в известна проекция (Pulkovo 1942).
Засега не мога да открия топографските карти на България 1 : 50 000 (тези от библиотеката на Berkeley, който са само off-line). Ако някой знае как да се намерят . . .



Тема Re: Източници на информациянови [re: Zappo]  
Автор Илko ()
Публикувано06.07.04 23:42



Ето няколко линка за които се сещам в момента ...








Според мен първите 3 в списъка имат представители в България и модули могат да се купят от склад.



Тема Re: Източници на информациянови [re: Zappo]  
Авторideaman (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 09:28



Hi ZAPPO,

Dobavi km spisaka na "Schindler" i: www.gps-bg.com


Ciao.


ideaman



Тема Re: Източници на информациянови [re: ideaman]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано13.12.04 08:59



Всичко хубаво, но ако може дизайнера на сайта да попромени малко надписите по заглавните страници заради следните съображения:
1. Има регистрирана и функционираща фирма с име "GPS България"
2. Алан тепърва навлизат на пазара в българия и е малко некоректно да се именуват едва ли не единствените в българия.

Лично мнение:
Доста некоректно е да се регистрира домейн с такова име и в него да се налага конкретен продукт. Най малкото Магелан и Гармин са едва ли не с традици в тази област, а за тях дори не се споменава никаде. Поне аз не намерих такова място.





Тема Re: Топографски картинови [re: D.H.V.]  
АвторMitaka (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 17:01



Ako njakoi ima topografskite karti na BG v ma6tab 1:50 000 da mi pi6e na e-mail: mitak_a@abv.bg



Тема Re: Източници на информациянови [re: Zappo]  
АвторLZ5CR (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 15:06



Реакция на:

1. Отношението на Нахалниците и Монополистите от Цифрови Системи !!!
2. Регистрирането на "GPS България" (фирмата на MTEL) които твърдят че сигналът е "безплатен" за техните клиенти... хайде стига с тези селски номера !!!



Тема [ОТ]Re: Източници на информациянови [re: LZ5CR]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано12.01.05 18:35



1. Реакция или не, ситуацията е такава и за мен текста е заблуждаващ.
2. Дефакто е безплатен. Цената за ползване е калкулирана във цената на всеки приемник извън щатите.

Ако се смята че GPS-България е монополист защото първа е регистрирала това име, има още много примери за това. Ако се направи алтернатива на тях която да предлага качество на услугата ако не по-добро, то поне еквивалентно и се наложи масово, мисля че няма да е от значение името.

Основно визирах липсата на връзки към останалите популярни в България приемници: Magelan, Garmin а защо не и Holux? Аз асоциирам името на домейна с нещо като портал където има пълна информация за всичко свързано с GPS, а там такава не намирам. Виждам информация само за Алан.





Тема [ОТ]Re: Източници на информациянови [re: Zappo]  
АвторL Z 5 C R (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 19:05



Приемам коментара ти. В страницата ще се направят промени !!!



Тема Internal message for ZAPPO !!!нови [re: L Z 5 C R]  
Авторideaman (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 10:31



Zappo, много се радвам че имам работа с технически грамотни хора. Нямаше нужа да викаш Шерлок ХОЛМС за "IP" - то. Просто трябваше да питаш, и аз щтях да ти го кажа. След което можеше да ме заключиш... с два катинара а не с един !!!

Смятам че това което правиш е дискриминация, защото съм черен... Стига с тоя расизъм !!! Нали България беше уж толерантна държава.

Както и да е... играта с "IP" - та може да продължи до безкрайност, и ти го знаеш. Това не е решение. Старото IP го дадох на едно маце... ще има да се чуди защо неможе да си намери гадже в dir.bg ....

Винаги е така... един и същ сценарий: Някой "ОЛИ" се заяжда, ideaman се ядосва, след което темата се заключва... до болка познато. По добре провери "IP" - то на "ОЛИ" - тата, от там идва инфекцията...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.