Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 28.09.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо "Magellan"-ците мълчат?  
АвторLa Terra (Нерегистриран)
Публикувано18.06.04 15:22



Къде сте. чичо и Zappo?
Нали препоръчахте Magellan? Искам да ви питам разни работи, защото искам да си взема такъв уред, но няма кой да ми отговори.



Тема Re: Защо "Magellan"-ците мълчат? [re: La Terra]  
Автор ZappoМодератор (оптимист)
Публикувано18.06.04 16:33



Защо си решил че препоръчвам Магелан?

Аз се старая да давам само компетентно мнение и информация и то само по темите за които смятам че имам какво да кажа.



Тема Re: Защо "Magellan"-ците мълчат? [re: La Terra]  
Автор kocмaт ()
Публикувано18.06.04 17:20



Съдейки по досегашните срещи на Клуба, повечето от активно пишещите тук са потребители на Garmin, затова и отговори на въпроси за Magellan се получават по-бавно. Ако имаш конкретни въпроси ги задавай направо.



Тема Re: Защо "Magellan"-ците мълчат?нови [re: kocмaт]  
АвторLa Terra (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 12:34



Знам, че GARMIN в БГ е марката, която ползват повечето хора, включително и аз. Конкретните въпроси за Magellan:

1. Magellan добре ли се държи в гори и дерета, или "подскача" като Garmin?
2. За Garmin има подробна карта на БГ. Има ли такара карта за Magellan и от къде може да се намери?
3. Хардуерно по-добри ли са Magellan или са скапани както Garmin?

Това са конкретните въпроси, ако имаш идея, пиши.



Тема Re: Защо "Magellan"-ците мълчат?нови [re: La Terra]  
Автор kocмaт ()
Публикувано21.06.04 14:45



Ето какво съм видял по въпросите:

1. От много места се чува, че Magellan са малко по-зле с антените и от доста - че са малко по-добре. Ако трябва да сме реалисти, едва ли има евтин и надежден начин да се определи, кое е по-доброто. Моето скромно мнение е, че по този показател Garmin и Magellan са еднакви и подобряването на приемането става с активна външна антена. С изход за антена има повече модели на Garmin, отколкото на Magellan.
Колкото до "скачането" това е по-скоро от лош сигнал и отражения, за което няма лек, освен използването на по-специални антени.

2. Из предходните теми имаше нещо за компилатор за карти за Magellan, но
не съм се интересувал дали работи и колко е добър.

3. За хардуера е трудно да се каже - всеки модел и дори всяка серия от един и същи модел си има особености и потенциални дефекти, не можеш да си сигурен за нищо (успокоението е, че имаш гаранция).

Както се вижда всичко е много относително. Ето някои от моментите, които ми правят впечатление (някои не са критични, но все пак ги отбелязвам):

Magellan
3-axis компас
възможност за разширение на паметта със SD карти
малък tracklog - 2000 точки, с по-малка разделителна способност
по-кратък живот на батериите
външна антена само при един модел (Meridian Color)
евентуално скорошни карти на BG

Garmin
изход за външна антена при повече модели
барометърът (когато го има) има повече функции - налягане, профили
tracklog до 10000 точки за някои модели
модели с USB
компасът работи само в хоризонтално положение
фиксиран обем памет
реални карти за BG

Без да е реклама - моят избор е някой от новите модели на Garmin .



Тема Re: Защо "Magellan"-ците мълчат? [re: kocмaт]  
АвторLa Terra (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 15:02



OK! Благодаря за информацията. Не за пръв път чувам, че всички са еднакви.
Но Магелана ми е по симпатичен, какво да се прави, субективизъм...



Тема Re: Защо "Magellan"-ците мълчат?нови [re: La Terra]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 18:30



Zdrasti

Az licno imam Magellan SporTrak Pro i sym mnogo dovolen ot nego.
Otnosno gornite raboti iskam da dopylnq :
V mnogo forumi i komentari sym vijdal, che quadrix-helix antenata na po-novite magellanci e po-dobra ot e-trex seriqta (ne se sestam za imeto na antenata)(osobeno kogato satelitite sa blizo do horizonta, a ne sa tocno otgore)
Gps-a mi se dyrji prilicno i e na mnogo dobra cena.
Imam 23 + 8 Mb mqsto za karti (ne e mnogo gyvkav s kartite, no rabotqt byrzo) i vsqka garminska karta moje da se napravi za Magellan (sled izvesten zor da hvanesh koe otkyde idva,de : ) ). Az licno sym si pravil tazi poslednata, koqto se vyrteshe v kluba, mislq che ot Geotrade (3.7Mb?). Puskah nqkolko postinga po temata, no togava nikoj ne proqvi interes. Ako se interesuvash moga da q kaca nqkyde. Ili ako imash garminska karta, koqto ti trqbva za magellan ?
ami, tova e.
Ako imash nujda ot nqkakvo info za pravene na karti za Magellan pisi vyv foruma.
alex



Тема Re: Защо "Magellan"-ците мълчат?нови [re: alex]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 18:32



A i oste nesto,
Magellan gi kupiha naskoro Thales, koito sa francuzi i sa tezi, koito ste pravqt evropejskata Gps sistema. Pravi si izvodite.



Тема Re: Защо "Magellan"-ците мълчат?нови [re: alex]  
Автор kocмaт ()
Публикувано21.06.04 22:43



Thales, чиито основни акционери са Alcatel, Dassault и Френското правителство са купили Magellan още през 2001.
Колкото до европейската Gallileo, това е толкова голям проект, че е абсурд да бъде изпълнен самостоятелно от която и да е компания.



Тема Re: Защо "Magellan"-ците мълчат?нови [re: La Terra]  
Автор kocмaт ()
Публикувано21.06.04 22:49



Това със субективизма е много силен момент. Щом ти харесва повече взимай него... и не забравяй да се похвалиш в клуба.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.