Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 02.07.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Точност в определиането на скоросттанови  
Автор Oлer ()
Публикувано25.08.03 21:22



Прави ми впечатление, че GPS ми показва скорости по-ниски от скоростта на скоростомерите на различните превозни средства - коли, лодки, велосипед. За кола, разликата е 7-8км. За лодка - ололо 6км. Имате ли някакви наблюдения и обобщени сравнения? Ако има такава ралика, на какво се дължи тя. Опитвал съм се да поддържам скоростта постоянна за около 30-45 секунди.



Тема Re: Точност в определиането на скоросттанови [re: Oлer]  
Автор DVD ()
Публикувано26.08.03 04:58



За автомобилите: първо гледай да си на абсолютно хоризонтален път - само тогава проектната и пътната скорост са равни. GPS-а показва проектна скорост. Второ на почти всички марки автомобили нарочно е направено скоростомера да показва с около 10% повече (можеби от съображения за безопасност), километражите обаче са им много точни. Засега само на Mercedes и на BMW съм забелязал че показват точно - ако някой е забелязал и други марки - да каже!

За лодките: понеже лодката се движи във флуид се образува около нея нещо като подвижна обвивка която има плъзгане спрямо неподвижната околна вода. Вероятно нормалния ти скоростомер се намира в зоната на тази обвивка. Колкото по-голяма е скоростта, толкова по-малко ще е плъзгането. Освен това водата може да тече на някъде... също може да има насрещен или попътен вятър, който би променил степента на плъзгането...



Тема Re: Точност в определиането на скоросттанови [re: Oлer]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано26.08.03 11:50



Oleg, edin utochniavash vypros: Za Vistata ili za Navcompanion-a govorish? Shtoto Vistata e 100% tochna, a Navcompanion-a ima greshka ot tochno 7 km/h, ama ne me pitaj zashto!!! I tova ne e samo ekzempliara deto e v teb - s oshte dva sym probval i e pak taka...

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: Точност в определиането на скоростта [re: DVD]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано26.08.03 11:56



Sigurno li e, che GPS-ite pokazvat proektnata skorost? V 3D rejim ne bi triabvalo da e problem da se smetne realnata, a ne proektnata...

Osobeno v presechen teren tova bi dovelo i do goliama greshka v opredeliane na izminatoto razstoianie.

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: Точност в определиането на скоросттанови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Автор Oлer ()
Публикувано26.08.03 14:17



Za Vistata govoria. Naistina i az znam, che GPS meri proektnata skorost, no meri i vertikalnata skorost. V moia sluchai sum gledal Glade ratio da ne se promenia ot horizontalnoto dvizenie.



Тема Re: Точност в определиането на скоросттанови [re: DVD]  
Автор Oлer ()
Публикувано26.08.03 14:22



Blagodaria za mnenieto ti. Absolutno prav si za efekta na "pripluzvane", koeto vsushtnost se naricha uvlichane na kontaktnia voden sloi (ne sum suvsem siguren v BG interpretaciata na termina), no stava duma za sushtoto neshto. Iskam obache da ti oburna vnimanie na fakta, che 6km/h razlika v pokazaniata, spriamo skorostta na dvizenie ot 30km/h sa si celi 20% razlika. Pravi si izvoda. Spored men, obiasnenieto triabva da e suvsem drugo.
Sega mi hrumva, che bi bilo interesno da se izsledva zavisimostta na razlikata v pokazaniata za skorostta pri razlichni skorosti na dvizenie, no e neobhodimo niakakvo vreme za tova.



Тема От къде се взема другата скорост?нови [re: Oлer]  
Автор DVD ()
Публикувано26.08.03 18:36



Какъв е типа на датчика? Къде е разположен? Какъв преобразувател има след него? Какъв е индикатора на скоростта? Какви са инструменталните точности на всички тези неща?



Тема Re: От къде се взема другата скорост?нови [re: DVD]  
Автор Oлer ()
Публикувано27.08.03 10:41



Датчика за скоростта е някъде отдолу. Уредът е стрелкови. Не знам какъв е преобразувателят, но нямам възможност да го отварям, защото лодката е гаранционна. Случаят с колите е подобен.



Тема Re: Точност в определиането на скоросттанови [re: Oлer]  
Автор million_miracles (мъгла)
Публикувано27.08.03 15:48



Tova beshe purvoto neshto, koeto zabeliazah i mi napravi vpechetlenie v novoto mi Rino120! pri 100km v chas na Opela, Rino 120 i 110 mi davat 90km.

P.P Na Oleg i Mitko! izpolzvam sluchaia, da im ostavia adresa si million_miracles@yahoo.com ! Ochakvam po mail i ot dvamata, za da sum spokoen che ste go procheli! Na sustezanieto, za koeto si kupih GPSa, sum na vtoro miasto!



Тема Re: Точност в определиането на скоросттанови [re: Oлer]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано30.08.03 23:06



По долу пеписах от един тест на руснаците резултат от проверката на километражи и тези грешки са за чисто нови коли в фабрична комплектация

Точность показаний спидометра
Показания спидометра, км/ч 40 60 80 100 120 140 160
Истинная скорость, км/ч
Mazda 6 36 56 75 94 113 132 152
Nissan Primera 38 57 76 95 115 134 154
Opel Vectra 39 59 79 98 118 137 157
Toyota Avensis 36 56 76 95 115 134 153

... По добре Богат и здрав отколкото ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.