Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 29.05.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: момчета, момчета......нови [re: чичo]  
Автор Tsvetkov 43 (Alma8Y)
Публикувано29.06.03 11:23



Здравете Г-н Чичо!

С Голям Респект и Уважение към положения труд и постигнатия успех и позиция от Вас!!!

Искренно се радвам на Вашия постинг.... Нека да не е мнение на целия клуб , а лично мое /персонално/.

Явно съм изостанал от темпото на съвремието и с присъщ песимизъм 'оставих' за по-късни времена контакта с Вас. Но ако погледнето 12-15 год. назад подобни карти беше невъзможно да ползва свободно гражданството... нито пак GPS технологията бе 'публична'. Пост-к... синдром, пара-научния подход, мързела и т.н. са причината да бада така песимистично настроен кам родната ни картография ... и като цяло институцията! Лично се убедих, че в чужбина е невероятно лесно да се сдобиш с подбни карти и при подобна цена.
Макар и сега да е неделя, вече съм с празнично настроение и определено идната седмица ще намеря време да посетя указаната от Вас локация! Странно ... но след изчитането на Вашия доклад сам профучавал поне 10-тина пъти покрай Павлово и все се сещам за прочетеното и си казвам че трябва да мина някой ден и да проверя .....

Като член на клуба, смятам че е уместно да Ви поканя официално на следващата ни вечерна среща! Пак и предполагам, че и на Вас би било любопитно и притно 'смяна на обстановката' за няколко часа.

С Уважение, Цв. Цветков.



Тема Re: момчета, момчета......нови [re: чичo]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано29.06.03 14:38



10х за адреса! В момента 500 км са ми малко далечко, но си го записвам



Тема Re: момчета, момчета......нови [re: bobo]  
Автор Tsvetkov 43 (Alma8Y)
Публикувано01.07.03 20:24



Здравейте отново!

В пон. бях на указаното място и поради особеното работно време успях само да науча, че не става въпрос за книжарницата, а за Централната Кадастрална Комисия! Лошо нема.

Във вт. вече успях да си поръчам 2 карти в М 1:5000. Казаха ми че ще са готови за четвъртък... така че повече у петък. Ако били цветни, ще да са Х 12 лв. парчето. Ако са черно-бели Х 8.40 лв.

Към Бобо : - поради спецификата на локацията на 'ключа' и номенклатурния номер... няма да мога да съм ти полезен. Поразпитах ги дали има регионални и окръжни подобни служби като тяхната и ми отговориха,* че били единствените за страната! Възможността да има такава карта например във Варна е само ако поради някаква причина е била изисквана повече от едно копие......и ...

Към Клуба : ... поради липса на съответната техника - приемам предложения за сканиране в поне 1200 dpi на новата ми придобивка с цел Ozi Expl.! Ee... и въпреки възхищението ми от другите градове из страната... бих се радвал на предложения от сто-лицата

Благодаря Ви предварително, Цецо.



Тема GPS-ko питаненови [re: bobo]  
Автор Tsvetkov 43 (Alma8Y)
Публикувано02.07.03 00:56



Здравей Бобо!

Явно сам попаднал на човек обвързан с астрономията в една или друга степен...

Вапроса ми е: правени ли са астрономични наблюдения от Рожен с цел физическо определяне на географските координати на мястото за наблюдение; кога и какви са резултатите в LAT / LON. Правени ли са измервания и с GPS приемник и има ли разлика и каква е тя?!?!?

Не малък ми е интереса и за височината на място определяня-отчитана и по двата метода /освен упоменатото на картите/.

Благодаря ти предварително, Цецо.



Тема Re: GPS-ko питане относно Роженнови [re: Tsvetkov 43]  
Авторинфo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 20:19



Чел съм някъде из Нет-а точните координати на обсерваторията има ги със сигурност. В сайта www.rozhen.com има много информация за астрономията включително и обсерваторията, там може да са и тези координати.



Тема Няколко въпросанови [re: Tsvetkov 43]  
Авторniko (Нерегистриран)
Публикувано07.07.03 17:51



В какъв размер и на каква хартия ти ги дават тези карти ?
Стават ли да си направиш малка стенна карта на даден район ?
Какви данни трябва да им дадеш за района ?
Дай моля те точния адрес и работното време !

Благодаря ти много !



Тема Re: GPS-ko питаненови [re: Tsvetkov 43]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 00:12



Извинявам се за закъснението на отговора, но току що се връщам. Най-напред да отговоря, че тези неща можех да ги попитам на място, тъй като отговорите ми са неизвестни. Измервания сигурно са правени, координати съм виждал, ще попитам и ще ги пусна тук (не знам дали са еднакви с тези от посочения сайт). Поне аз не съм правил измерване с GPS, тъй като нямам, а и чужденците, които бяха с нас също нямаха. Освен това предполагам, че ще е трудно да се каже за коя точно точка са разпространените координати, за да може да се засекат с GPS. Въпреки, че може да се предположи - площта на НАО е доста голяма, но точката вероятно ще е кулата на 2-метровия телескоп или някоя джаджа от метеорологичната площадка.

За височината пък има различни данни, +/- няколко метра. Като знам, че получавам различни отговори за фокусните разстояния на телескопа въобще не се учудвам на тези разлики за височината. Но ще питам знаещите тук във Варна



Тема Ей на някви координати...нови [re: Tsvetkov 43]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 00:11



... които измъкнах от сайта на Маркишки - 41 41 35N и 24 44 38Е, височина 1759 метра, предполагам отнасят се за кулата на телескопа.



Тема Re: Карта Чепеларе - в. Роженнови [re: bobo]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 10:32



в института по картография можете също да си закупите картни лисотве с мащаб 1:5000 и 1:10000. отивате и питате в книжарницата,там жената ще ви каже къде точно трябва да отидете. аз до колкото знам се дава поръчка кои кортни листове ти тряват и след няколко дни се минава за да си го вземете. Не знам на какви цени



Тема Re: Карта Чепеларе - в. Роженнови [re: pipi]  
Автор niko ()
Публикувано16.07.03 13:50



Благодаря, вчера си поръчах два листа 1:5000 и днес си ги взех
За района, който ме интересува има само черно/бели от 1970 г.
Сега, обаче възниква друг въпрос: Някой има ли обяснение на условните знаци ? Жената в Кадастъра ми снима две странички от една книжка "Условни знаци при едромащабни карти" ама ми трябват повече....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.