Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 15.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Prilojenia za navig. GPSнови  
АвторDimo (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 11:50



След всички тези приказки, които изчетох в този форум, сериозно се замислям дали да не си купя един GPS приемник. Не че имам парите, но бих могъл да се напъна и да ги събера, но заслужавали си? Обръщам се основно към всички които притежават любителски приемници, както и към всички останали - убедете ме, че е необходимо да имам GPS. Какви приложения ще му намерим? В какви случай ще ми бъде незаменим помощник? Някой от вас бил ли е спасен такова устройство?
Ще се радвам да чуя и обратната страна - защо да не си купувам GPS!



Тема Винаги да знаеш къде си... [re: Dimo]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 14:25



ей тфа е основната причина да се снабдиш с GPS приемник. Ако вероятността да попаднеш в среда, в която е да е трудно да се ориентираш... и тфа включва както необозначена туристическа местност така и непознат град - ако вземем за пример Будапеща - е, в целия град има-няма десетина надписа на разбираем език, всичко останало е на унгарски, който (поне според мен) е некфо наречие на марсиански... та ако вероятността да попаднеш в такава среда е доста малка - не ти трябва никф GPS. Дет се вика - скъпо удоволствие е тфа и ако можеш да минеш с карта, компас и цариградски въпроси* - не си давай парите.

А иначе тук някъде четох хитър начин винаги да се ориентираш къде си си паркирал колата с помощта на GPS. Абе като с всяка играчка е - един път като се прежалиш с парите винаги можеш да й намериш приложение

-------
* цариградски въпроси - въпроси от типа "Извинете, бихте ли ми казали как да стигна до...". Според поговорката излиза, че кфото и да питаш все се озоваваш в Цариград :)



Тема Re: Prilojenia za navig. GPSнови [re: Dimo]  
АвторDaniel (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 14:37



Да ти кажа чесно ползвам GPS от 1998-ма година, но досега съм нямал случай в който НАИСТИНА да не съм можел без него! Когато съм го ползвал той просто ме е улеснявал и ми е помагал, но ако става въпрос за СПАСЯВАНЕ - НЕ! Обаче с нетърпение чакам момента в който ще ме спаси и много ще се изкефя - затова си го нося почти навсякъде където има и най-малкия шанс да потрябва...



Тема Re: Prilojenia za navig. GPSнови [re: Dimo]  
Авторbearder (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 16:35



Купи GPS няма да съжаляваш.
Ама с тия тъпи въпроси ли ще се занимава ме.
Можеш с него да маркираш всички тоалетни в по голямите градове и да побликуваш координатите им в интернет за да ги полжват всички членове и гости на клуба. Косматия ще ги качи в сайта.



Тема Re: Prilojenia za navig. GPSнови [re: bearder]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано04.04.03 16:48



Аре бе! Що да са тъпи въпросите на човека?

Мене не ме е спасявал GPS-а ми, но се е случвало много да ми помага:

- в една прословута врачанска мъгла изпуснах отклонението за околовръстното на града (дето води за ферибота в Оряхово) и после по GPS-а се ориентирах как да мина през града. Не се виждаше повече от метър пред колата
- често като зарежеме някъде колата и хукнеме по баирите съвсем се "загубваме". Така не му мислим много-много - или се връщаме обратно по track-а или намираме нов път, знаейки къде трябва да идем
- ако си в непознат град в чужда държава и трябва да се върнеш на мястото на срещата - също много помага.

Ама ако нямаш $XXX и заплатата ти влиза 10 пъти в тази сума - не си струва, повярвай. Ама пък ако устискаш - голям фън е!

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!


Тема Re: Prilojenia za navig. GPSнови [re: Dimo]  
Авторkocмaт (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 17:46



Ами погледнато реалистично:
+ истории, при които GPS приемник е спасил хора - има.
- истории, при които GPS приемник е набутал в неприятности хора, които са разчитали само на него - също има;
+ използването му е доста забавно;
- малко вероятно е да намериш приложение, от което да спечелиш пари с GPS приемника;
+ определено улеснява навигацията;
- в повечето случаи може да бъде заменен от карта и компас;
Сигурно има още много, като за всеки "+" ще може да се намери и "-".

Ти си решаваш, но по-добре намери някой познат с приемник, нека ти даде да се позанимаваш и да видиш дали ще ти хареса идеята. Не си струва да купуваш, а после да се чудиш на кого да го продаваш.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.