Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 20.06.24 
Мобилни комуникации
   >> GPS
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Електронен атлас на България  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 23:38



През 2002 година щеше да излиза електронен атлас на България (или карти на градовете, не съм сигурен), някой има ли представа дали се е случило това? Интересува ме по-специално електронна карта на Варна, за която събирахме подробна информация - има ли такава? Става въпрос за фирмата Datamap.

Този въпрос е малко офтопик в този клуб, но не виждам по-подходящо място да попитам



Тема Re: Електронен атлас на Българиянови [re: bobo]  
Автор Bиxpeния Гeнчo (Пътешественик)
Публикувано17.03.03 00:49



Хм. Аз си купих един електронен атлас на Datamap, но май беше само на България и е растерен!

Кога, боже, някой ще се сети да направи нещо като autoroute express-a на Microsoft ?!? (знам, че е въпрос на пари, знам!!!)

Иначе Домино имат много свеж набор от карти на сайта си:



Opps, сега като отдох на сайта на Дейтамап видях, че аз имам стандартното ниво (за 18 лева, май беше), а карти на другите градове има в бизнес нивото. Виж какво пише тук

BTW, при цялото ми уважение към хората, които работят в Дейтамап и към техния труд бих отбелязал, че картите им са маааалко по-схематични от колкото би ми се искало и до известна степен отговарят на една по-друга географска реалност от колкото тази в която на мен с GPS-а ми се случва да присъствам. Картната основа на Картография, някакси по- ми харесва. Ма може би е щото не разбирам от тези неща...

Лошото на хубавото и хубавото на лошото е, че свършват!

Тема Re: Електронен атлас на Българиянови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Автор Bятъp (зaпaдeн)
Публикувано17.03.03 10:06



Картите на Датамап ги отписах отдавна, може и да стават за човек виждащ карта за първи път... но само толкова

Видях да язди през реки, те седем са на брой...


Тема Re: Електронен атлас на Българиянови [re: Bиxpeния Гeнчo]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано17.03.03 13:46



И аз не мога да кажа, че картите на Datamap са кой знае какво, но не мога да си изкривя душата и да кажа, че в момента, поне за Варна, това е най-точната карта (относно пролет 2002), както и мащабно вярна. Събирали сме подробна графична и друга информация за улици, номера, по-големите обществени сгради и всички промишлени, заводи, фирми, видовете настилки, гори... За съжаление повечето от набраната информация са я спестили в книжната карта, може би е включена в CD-то. Иначе като визия най ми харесват тези на Картография, но вече са старички, а не съм виждал нови издания. А има едни стенни отпреди година-две, те са пълен ужас.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.