Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 24.04.24 
Градове
   >> Гоце Делчев
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Помаците  
АвторCoциoлor (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 13:25



Здравейте,

Тук бих искал да отворим една тема за дискутиране на отношенията между християни и мюсюлмани. До колкото ми е известно Родопите и Пирин са населени от голям брой мюсюлманско население.
Споделете мнението си за начина на съжителство между тези две групи.
Усещате ли някакво напрежение ?
Как възприемате помаците - като етническо или религиозно малцинство?



Тема Re: Помацитенови [re: Coциoлor]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано31.08.03 18:57



определено има напрежение.Един приятел се занимава с търговия и доста често му се налагаше доскоро да ходи по помашките села.там се забелязва следното-помака може да купи на 2 пъти по-вискоа цена стига да е от помак а не от българин.затова и в техните села много ги товарят.слагат им по 70-100% надценки но те си купуват от там.Те го прикриват но голяма част ни наричат гяури.Веднуж един нарекъл приятеля ми така и той замалко да го претрепе но добре че се спрял -все пак е бил в тяхното село,биха го убили.за жалост много помаци се мислят за турци,т.е. за етническо малцинство.има и такива които се казват че са българи които просто вярват в Алах,но те са малка част.От страна на българите също има презрение както при помаците-за тях ние сме гяури,а за нас -те са си ..."помаци".не знам как да го кажа.абе вие си знаете какво искам да кажа.не претендирам за 100 % точност ,просто това са наблюдения от човек който доста често общува с тях.



Тема Re: Помацитенови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторCoциoлor (Нерегистриран)
Публикувано02.09.03 19:26



Ghost, ти родом от Родопите/Пирин ли си?



Тема Re: Помацитенови [re: Coциoлor]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано03.09.03 12:59



аз не правя разлика, различавам само лоши хора и добри хора, това е единствената разлика която правя между хората, това каква религия имат или в какво точно вярват не ме интересува, имам приятели и християни и мюсулмани, така че....



Тема Re: Помацитенови [re: Coциoлor]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано04.09.03 16:55



трето поколение гоце делчевлия съм от бащина страна.от майчина съм 2-но тя е родом от планиско село също в Пирина



Тема Re: Помацитенови [re: Bezhy]  
Авторsociolog (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 19:37



Bezhy, ti pomak li si?



Тема Re: Помацитенови [re: Bezhy]  
Авторpatnik (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 20:36



ti si mnogo prav.zavisi kakav e samija 4ovek,dobro ili lo6o ka4estvo,a tova dali e musulmanin,hristijanin ili patagonec ne e 4ak tolkova vazno.



Тема Re: Помацитенови [re: Coциoлor]  
Автор Bvlgari ()
Публикувано05.09.03 06:29



Идиоте, пускаш я тази тема и разните клубове, както по-рано онази с циганите.

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari


Тема Re: Помацитенови [re: sociolog]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано05.09.03 21:13



що ме питаш по такъв начин?

ами и да и не, въпреки че съм кръстена :)

не вярвам нито в алах нито в бог, вярвам в силата на природата

[image]http://www.geocities.com/msaladrigas/AtoD.gif
[/image]<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Bezhy на 05.09.03 21:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от Bezhy на 05.09.03 21:38.



Тема Re: Помацитенови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 21:20



Ot koe selo e maika ti ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.