Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дайте нещо за грах, молянови  
Автор Meдapko (неконфликтен)
Публикувано08.03.01 13:47



Имам една голяма кутия грах ама ми се изчерпа изведнъж вдъхновението, а пък и попадам все на някакви излишно засукани рецепти.

Не е задължително да е с месо. /Тук очаквам Су да се включи активно

/




Тема Re: Дайте нещо за грах, молянови [re: Meдapko]  
АвторApple (Нерегистриран)
Публикувано09.03.01 12:21



Медарко,

Сигурно грахът може да се прави по 101 различни начина, но аз го готвя по следния начин и става много вкусно:

Запържвам една ситно нарязана главичка лук в малко олио, слагам червен пипер, изсипвам граха и варя на умерен огън (той всъщност си е сварен, когато е от буркан). Накрая слагам малко доматено пюре или 1-2 домата от буркан, обелени и нарязани на парченца, копър и лъжица брашно за сгъстяване на соса. Ври още 10-15 минути и е готово.
Предполагам, че тази рецепта не е нищо ново за тебе, но си е класика в жанра, смятам аз.



Тема Re: Дайте нещо за грах, молянови [re: Meдapko]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.01 13:56



според мен ще трябва да прибавиш към горепосочената "класическа" яхнийка и малко пушени ръбърца - за обем, вкус и аромат...





Тема Ще се спукате да се смеете, но с вр. ...нови [re: Heдoвoлнa]  
Автор Meдapko (неконфликтен)
Публикувано11.03.01 16:22



...онзи ден си говорихме за една рецепта, която е кажи речи сборът от вашите...



Благодаря за отговорите. Всъщност тук излише отговор няма, защото дори този който пита да знае рецептата, то друг, който не я знае, но му трябва ще я прочете и... та така де!




Тема Re: в общи линии е така.нови [re: Meдapko]  
Автор kakata (еее, там някоя)
Публикувано11.03.01 18:47



Аз слагам и късчета от готови карначета, става много вкусно. Е майка ми, която счита готвенето с полуфабрикати за признак на страшен мързел, бе ужасена.



Тема Re: Дайте нещо за грах, молянови [re: Meдapko]  
Автор colibri (непознат )
Публикувано11.03.01 18:58



здравей,
аз лично много обичам нещо, което наричам паниран грах!
в едно тиганче леко задушавам лук, малко червен пипер, след това слагам граха /предварително изцеден/ и 2разбъркани предварително яйца, малко краве масло и много хубаво разбърквам!

приятен апетит!

п.с. може и парченца бекон да се сложат също така!



Тема како,нови [re: kakata]  
Авторвp. (Нерегистриран)
Публикувано11.03.01 19:57




ама майките са... абе голяма работа са : )

казвам го ей така, без повод. щото си е истина !


ама и аз слагам парченца сурово-пушена наденица в граха, понякога...



Тема ей, ами...нови [re: colibri]  
Авторвp. (Нерегистриран)
Публикувано11.03.01 20:00



просто грах с масълце?

дето само изсипваш консервата в тенджерата, задушаваш граха докато почти се разпадне и после като го свалиш от огъня му слагаш голяма бучка масълце... еххх... : ) просто не можете да си представите какъв аромат има!

ама не можеш да нахраниш повече от двоица, по този начин.



Тема Re: Данови [re: вp.]  
Автор kakata (еее, там някоя)
Публикувано12.03.01 06:44



Важното е че всичко става за 15 минути и на децата и мъжа им харесва много.
А перфекционизма на майките никога не можем да достигнем.



Тема чак активно не ще успея...нови [re: Meдapko]  
Автор Cy (пристрастен)
Публикувано12.03.01 10:02



знаеш ли какво, защо не си го направиш просто задушен с масло и много копър? Обаче си забъркай и картофено пюре, и после пльоскаш отгоре две яйца на очи и останалото от чинията (ще ти трябва голяма чиния) го дозатрупваш с граха и оооооох, защо ме караш да ти ги пиша тия работи точно когато постя, а?


А, още нещо, обели си два- три стръка пресен чесън към цялата тази порция. Така. Пък аз, както казва Карлсон, ще си гризкам сухите корички в пълно спокойствие....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.