Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Molia Vi niakoi da mi dade... recepta za leshta  
АвторPlz help me (Нерегистриран)
Публикувано14.03.01 22:09



Saprugat mi obojava leshta, a az dori niamam recepta. Molia Vi pomognete na edna mlada i neopitna domakinia!

Predvaritelno Vi blagodaria



Тема Re: Molia Vi niakoi da mi dade... recepta za leshtaнови [re: Plz help me]  
Автор gastronoma (непознат )
Публикувано15.03.01 01:14



Kolkoto hora, tolkova retsepti

Az ya pravya po sledniya nachin:

1. Nomera sqs sodata. Leshtata v tendjerata s malko voda dokato zavri. 1 lqjitchka soda. Leshtata kipva. Izmivam dobre sqs studena voda i otnovo na kotlona.

Pribavyam luk, naryazani morkovi, cheseqn - nai-malko 1 glava, ako ima chushka, tselina(ako ima) i taka dokato leshtata se svari na slab ogqn.

Zaprqjka:
Zapqrjvam olio s cherven piper. Pribavyam domatena konserva(moje i presni domati, ako ima na litse). Ostavyam da se popqrji izvestno vreme i sled tova - 1, 2 lqjitsi brashno. Zapqrjva se za kratko vreme i postepenno pribavyam chorba ot leshtata dokato se poluchi kasha.

Na kraya vsichko v tendjerata s leshtata.

Hubavo e da se slojat nyakolko kloncheta chubritsa. Ako nyama, moje i magdanoz. NE SLAGAI DVETE EDNOVREMENNO.

Zadqljitelno s trushiya.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от gastronoma на 15.03.01 01:18.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от gastronoma на 15.03.01 01:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от gastronoma на 15.03.01 01:24.



Тема Re: Molia Vi niakoi da mi dade... recepta za leshtaнови [re: gastronoma]  
АвторШишko (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 09:45



Малко допълнение към рецептата на гастронома. Той не казва пропорциите, а те са важни за начинаещи домакини.
Ако сложиш половин кг леща, трябва да залееш най-малко с два литра вода.
Содата се слага във фасула, за да паднат по-бързо люспите и да се отстранят. За лещата не е необходимо.
Освен това две супени лъжици брашно в запръжката е много, дори не е нужно да се слага брашно. Тя сама се сгъстява.
Лещата се сварява доста по-бързо от фасула.
Останалото е много добре.
Успех.



Тема Re: Molia Vi niakoi da mi dade... recepta za leshtaнови [re: Plz help me]  
АвторDany (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 12:05



Ето и моята любима лещена салата!
Сваряваш лещата с нарязани на кубчета моркови, зелени чушки на ленти и стар лук. Отцеждаш и объкваш с нарязани пресни домати, зелен лук, и варени яйца на кубчета. Подправяш със оцет и зехтин. Наръсваш обилно с ситно скълцан магданоз. Доста е необичайна за българската кухня, но е много вкусна.



Тема Re: соданови [re: Шишko]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 20:30



Здравей,
Това за содата и люспите на фасула от теб го чувам и благодаря. От едни съм чувала, че содата се слага във фасула, за по-бързото му увиране, а други казват, че това не само, че не помага, но дори било вредно, забравих защо.
Да не би като му паднат люспите по-бързо, фасулът да увира по-бързо, така че да говорим за едно и също нещо?



Тема Re: соданови [re: Mими]  
АвторШишko (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 21:57



Има различни видове фасул и някои люспи са много тежки за храносмилането.
Казват, че като поври десет минути със сода след това лесно му падат люспите. За друго не служи содата.
Аз не слагам сода, а след първите десет - петнадесет минути на варене, изсипвам водата, леко охлаждам с вода, разтривам го между пръстите и люспите падат. След това слагам нова вода, всички зеленчуци, олио, подправки и варя. Запръжка с лук, два домата, малка чушкчица, червен пипер и джоджун. Сол кафяна лъжичка, минута да клокне и това е.
Опитайте, така не се пръцка много:))))



Тема Re: Molia Vi niakoi da mi dade... recepta za leshtaнови [re: Plz help me]  
Автор Jennifer (ентусиаст)
Публикувано15.03.01 23:09



Правя лещата по много различни начини. Ще ти кажа напоследък как ми харасва най-много.

Слагам само леща, вода, много чесън, "Пикантина" и подправки на вкус.

***



Тема Re: Molia Vi niakoi da mi dade... recepta za leshtaнови [re: Plz help me]  
АвторLia (Нерегистриран)
Публикувано16.03.01 15:05



Напоследък готвя лещата в тенджера под налягане- открих, че става много вкусна/с боб не става/.
Слагам около 300 гр. леща, 1л вода, нарязан на ситно лук, скилидки чесън, олио, червен пипер , малко чубрица и 3-4 лъжици домати/настъргани или от консерва/. После варя около 40 мин.



Тема Re: Molia Vi niakoi da mi dade... recepta za leshtaнови [re: Lia]  
АвторПepлa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.01 17:20



Лещата в тенджера под налягане става за 15-20 минути, а фасул се сварява в нея за 40-45 минути.
Щом спадне налягането се прибавят нарязаните зеленчуци, слага се на огъня и пак под налягане се оставя още 5 минути. Запържва се нормално след това.
Непременно трябва да се има търпение за спадане на налягането. Това изглежда бавно, но в същност за 40 минути може да сервираш вкусна леща, а за около 70 минути - боб.




Тема Re: Molia Vi niakoi da mi dade... recepta za leshtaнови [re: Plz help me]  
АвторSamantha (Нерегистриран)
Публикувано18.03.01 08:46



Claga ce leshtata da ce vari, dobavia ce hariazan kromid i olio i ce
ostavia da vri. Kogato e pochti svarena leshtata ce dobaviat
domatite, cherven piper i col. Razbiva ce malko brashno c hladka voda
i ce dobavia. Octavia ce da povri niakolko min. c brashnoto za da ce
cgasti i e gotovo.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.