Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема Греяната ракия - народна медицина или ...нови  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 09:49



Греяната ракия - хомеопатично средство

Здравейте !

И мен не ме отмина грипа. Аз обаче реших да се изявя като новатор и да заложа на народната медицина и хомеопатичните лекарствени средства, които не се продават с рецепти, а в бакалията - чувал съм, че на Запад на аптеките казвали дрогерии, и оттам можело да се купят доста неща, освен лекарства. Незная. Ето моята рецепта, която ме вдигна на крака за 3 дни:

На дъното на малко тиганче, джезве или купичка се слага захар или мед. Затопля се ако е мед, или се карамелизира, ако е захар и се добавя ракията. Според мен е добре да се свали преди да заври. Консумира се максимално топла. Може да се ползвува като добавка и салата от Царска туршия, преди 1 - 2 кани запотено вино. Месо не съм консумирал - все пак пости са. На третия ден се събудих здрав, прав и корав и ето, че Ви пиша тази чудна рецепта за оздравяване. Ако някой знае и други рецепти за приготвяне на греяна ракия, и има желание да ги сподели, моля - аз за момента само намалявам количествата, и ще се лекувам само в извънработно време, за да не ми вземат книжката непросветените КАт-аджии, които ще си помислят, че просто съм пил. когато всъщност съм се лекувал.
На здраве !



Тема Re: Греяната ракия - народна медицина или ...нови [re: lRlS]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 13:31



Здравей,
честито оздравяване с "екологично чисти" средства. Не е лошо за аромат да се прибавят 1-2 "гвоздейчета" карамфил в джезвето.



Тема Re: Греяната ракия - народна медицина или ...нови [re: Mими]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано01.03.01 19:19



Мерси. Аз правих вариации с чер / бял пипер, но ми се стори тривиално да го спомена. А кармафила знам, че се слага в червеното вино, когато се прави греяно. За аромат от карамфила достатъчен ли е престоят от 1-2 минути или ако се накисне предварително за около 10 минути аромата става по-тежък ? Както и да е - ще го пробвам с карамфил. Няма да слагам дафинов лист !




Тема Re: Греяната ракия - народна медицина или ...нови [re: lRlS]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано02.03.01 19:35



Здравей,
практиката ми доказва, че силата на аромата зависи от давността на карамфила: ако е скорошно производство и 1 "гвоздейче" дава много силен аромат, а веднъж като разполагахме с някакви изветрели остатъци сложихме 10-ина и кипя, и кисна, но пак не се получи същият резултат, а само далечен спомен ...



Тема Ти ще искаш да изкараш [re: lRlS]  
Автор Jennifer (член)
Публикувано05.03.01 21:33



още един грип, май! И със сигурност ще ти се прииска да заразиш някого, че да си имаш другарче за ракийката!
Ах, тиии!



***


Тема Re: Ти ще искаш да изкараш нови [re: Jennifer]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано08.03.01 18:42



Пиши така, пиши, ама после да няма "Моля ти се ..."
Това, с греяната ракия между другото е много заразно.
Наздраве, а ако си девойка - честит празник !




Тема Бивша девойка нови [re: lRlS]  
Автор Jennifer (член)
Публикувано10.03.01 17:30



съм, но ти благодаря.

Аз лесно се заразявам с такива изкушения.


***




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.