Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 19.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Zaekнови  
АвторNova_anon (Нерегистриран)
Публикувано28.12.00 11:09



Pomognete! Kak se prigotvia zaek?



Тема Отг: Zaek [re: Nova_anon]  
АвторGastronom_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.01.01 03:44



Oriz, bulgur, chesqn i poveche maznina, che zaeshkoto meso e suho.

Uspeh!



Тема Отг: Zaekнови [re: Nova_anon]  
АвторSusu_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.01.01 00:04





Baba mi /da e jiva i zdrava!/, pravi mnogo vkusen chumlek! Ne znaia kak tochno go pravi, no moga da ti kaja, che slaga malki glavichki luk /mnogo na broi/ i mnogo chesan /neobelen/. A sasto i vino. Kam vsicko tova moje da se svari i oriz, no otdelno. Vseki si go servira po jelanie.
Ako sam ti pomognala, pone malko, ste sam stastliva!



Тема Отг: Zaekнови [re: Gastronom_anon]  
Автор[b] A [/b]_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.01.01 16:29



k'vo



Тема Отг: Zaekнови [re: Nova_anon]  
АвторRodion the Chef_anon (Нерегистриран)
Публикувано08.01.01 00:02



Извинявай, че ти отговарям след дъжд качулка. Рецептата за питомен заяк, която съм изпробвал и намерих, че съм отбелязал ОК е следната: Прави се марината от равни части вода и оцет по около винена чаша, 1 глава едро нарязан лук - ня осминки, 2 дафинови листа, 10 зърна чер пипер, сол. В пая марината поне за 12 часа трьбва да стои изчистеният и посолен заек. Изчистен - знаеш че заешката тлъстина се чисти навскъде, където я намериш, особено ретроперитонеално - около бъбреците, там иначедъха на зайчовина. Изваждаме заека и го подсушаваме. В 4-5 лъжици мазнина - олио - запържваме 3-4 големи глависраввнително ситно нарязан лук, поставяме в тавичка, върху него слагаме заека, заливаме с по-малко от чаена чаа горещавода. Добавяме черен пипер, 1 дафинов лист, изчистена настъргана кора от 1 лимон малък, 1 супена лъжица брашно- прпосто я насипваме все едно че солим върху печеното, 3 супени лъжици лимонов сок. Печем всичко на всичко 30 минути в 220-250 градуса.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.