Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 05.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема пелменинови  
Автор Heдoвoлнa (непознат )
Публикувано29.12.00 12:31



има един кулинарен дял в руското гастрономично поле, който се занимава с ПЕЛМЕНИТЕ. Намира ми се проста рецепта за един вид пелмени. Ще я споделя с вас и очаквам да обогатите познанията ми.

Тестото се замесва до гладка консистенция от 2 чаши пресято бяло брашно, яйце, малко солчица и водичка - около една чаша. Преседява известно време след месенето - половин час - и се точи на тънка кора, от която с чаша се изрязват кръгчета.

Плънката се приготвя от запържени смляно телешко месо, лук, мариновани гъбки, чубричка на око, черен пипер и сол. Слага се по една малка лъжичка плънка във всяко кръгче. Притиска се внимателно от двете страни, за да не се отвори и се вари във подсолена вряща вода, докато изплува на повърхността.




Тема Отг: пелменинови [re: Heдoвoлнa]  
АвторRodion the Chef_anon (Нерегистриран)
Публикувано29.12.00 21:40



Браво, Недоволна, ти ме караш да откачам от кеф. Страшно обичам пелмени. Има и по-голям вариант - колкото двойна пелмена, наричат се манты /доколкото знам/. Един здрав непредубеден мъж може да изяде до сто и петдесет пелмени с месо без това да има лоши последици за здравето му.



Тема Отг: пелменинови [re: Rodion the Chef_anon]  
Автор Heдoвoлнa (непознат )
Публикувано02.01.01 16:20



А дали им се полага някакво сосче...? И с каква гарнитура вървят изобщо?



Тема Отг: пелменинови [re: Heдoвoлнa]  
АвторRodion the Chef_anon (Нерегистриран)
Публикувано02.01.01 17:34



Здравей мила недоволна, ти си студентка ако се съди по постингите ти, а покрай сесията не забравяш готвенето,, а?
Руснаците които съм виждал да ядат пелмени си ги топяха в сметана - незаквасена, несладка, тяхните "сливки". За моя вкус техните пелмени,у па и всичките им яденета, са бецсолни. Веднъж тука една рускиня жживееща в България беше поднесла пелмени със сос от гъби - като гъбена каша но направена с домати, сладникава.



Тема Отг: пелменинови [re: Rodion the Chef_anon]  
Автор Heдoвoлнa (непознат )
Публикувано03.01.01 09:58



такава съм, готвачо гениален - студентка бледа, гладна... благодаря коренопреклонно за мъдрите съвети и височайшото внимание... оттеглям се в покоите си бързо, за да не накърня безкрайното търпение, с което ме даряваш...

P.S. моите пелмени излязоха много жилави и безвкусни и повече няма да си хабя продуктите за такива изцепки! а пък си ги топихме в лютеница и май само й разваляхме вкуса с тия тестени тиклявини!



Тема Отг: Замириса ми на хубаво и наострих нос..нови [re: Heдoвoлнa]  
АвторПепеляшка_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано03.01.01 16:48



Радвам се, Недоволна, за това че ни подсети за руската кухня и най-вече за пелмените.Да си призная честно, досега не съм опитвала в домашна обстановка да ги правя, тъй като все още са силни спомените ми от преди 15 години, когато зад Кремъл
бях намерила една типично руска дупка, в която ги приготвяха.Мизерията беше огромна, но пелмените имаха божествен вкус.И аз всеки ден ходех там и ги папках с голям плезир наравно руските музици.От тогава като чуя пелмени, изпадам в блажен екстаз.Май обаче ги приготвяха със сос, не само с варианта на Родион (за неподквасената сметана);Обещавам да се разтърся, за да сътворим заедно истински кулинарен празник по темата.



Тема Сипи по една маленкаянови [re: Heдoвoлнa]  
АвторKano_Kapelo_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.01.01 00:37



Добри ми люде ( и готвачи),
Не се занимавайте изобщо с нищо руско, особено с кухнята им.Това пирожки, пелмени.котлети, картошки и прочее са пълни бутафории.Дори прочутата руска салата не е руска - там и викат френска салата.Единственото което си заслужава вниманието е борша и то този в украинския му вариант, както и може би шашлика с овнешко.А и да не забравя и любимият ми Бьоф строганов, което обаче си е едно класическо и интернационално ястие, пък и в България го приготвят по-добре.Така че не мисли за сосове и гарнитури защото руснака не признава никаква друга гарнитура освен водката, която пък за сметка на това прави превъзходно.Сипи си една леденостудена "Столичная", нарежи си едни огурчки за мезе и забрави тези пелмени.



Тема Отг: Сипи по една маленкаянови [re: Kano_Kapelo_anon_ano]  
АвторПепеляшка_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.01.01 10:26



Дорогой Кано Капело, как уже сказал Феодор Михайлович (Достоевски) "На вкус и на цвет товарищей нет".

За "Столичная" си прав и за Строгановия котлет, ама да ме прощаващ, колкото и да го ядох борща не ми се хареса.Виж, грузинците да ти сготвят в "Арагви" - то, другое дело.



Тема Отг: Сипи маленкая - трябва да знаеш де я сипвашнови [re: Kano_Kapelo_anon_ano]  
АвторRodion the Chef_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.01.01 16:07



С риска да афронтирам някои познавачи, наистина названията в рускатя кухня са объркани. Руската салата е "салат Оливье", а самие французи наричат товакоето ние наричаме руска салата маседоан, а за руснаците маседоан е някаква туршия. Но както и да е.
Ако си блзо до североизточна България, тръгваш по пътя от габрово за Севлиевто. На не повече от 2 километра от лявата страна виждаш скромен знак - мисля че даже има някакви иероглифи - че там имало източна кухна. Завиваш към махаличката - Стаевци ли е Стойновци ли е? - сега ще проверя...Не можах, никой не го помни по име от хората, които там сме били, заведението е наричано от определени кръгове "Чеченската къща", държи го Сергей, прислугата е казахстанци с дръпнати очи да приличат на китайци. Там се сервират фантастични руски неща - макар и автора да е прав, че повечето от тях не са си руски, да кажем т.нар "плов" - ситно овнешко с ориз и подправки, албсолютно ядене - си е баш персийския пилаф и Но там можеш да ядеш много хубави пелмени, има и водките, и ако си вземаш - вземи си московская особая голямата опаковка - направо бутилката на масата 750 сс.



Тема Отг: Пелмени, пелмени, що мислиш така за мени!нови [re: Heдoвoлнa]  
АвторRodion_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.01.01 16:13



Студентко бледна гладна
Със хубави очи
Готов съм да припадна
/Това си ми личи/


Пред твойте манджи смели
Пред твоя смел замах
Петнадесет готвачи, И всичките дебели
Достойни са за смях

И след като пролях
Пред тебе свойте чувства аз
какво ли ми остава
/освен да готвя праз/.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.