Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Здравейте, добри хора!нови  
Автор Готвача ()
Публикувано13.08.00 21:26



Голям срам! Близо година се отбивам редовно в dir.bg, но чак сега забелязвам това хубаво клубче. Жалко! Поздравявам инициаторите и ми се иска да се отбивам и тук от време на време. Какъв е принципът? Разменят се рецепти, или се приказва изобщо - храната е само повод? И при двата случая сигурно ще е интересно. Като за начало - Знае ли някой съставките на панировката в KFC?

Тема Здравейте, добри хора!нови [re: Готвача]  
Автор празен джоб:) ()
Публикувано14.08.00 00:59



аз не я знам , но искам да я науча... хайде бе , добри хора... топла биричка ли се слагаше нещо....:)))

Тема Здравейте, добри хора!нови [re: празен джоб:)]  
Автор Чревоугодник ()
Публикувано14.08.00 13:33



И аз не я знам. Интересно ще е да я науча...

Тема Здравейте, добри хора!нови [re: Готвача]  
Автор Недоволна ()
Публикувано14.08.00 14:20



ПАНИРОВКАТА НА KFC ЛИ?! НЕЗНАМ ОТ КАКВО Я ПРАВЯТ, АМА СИГУРНО СЛАГАТ ЗЛАТЕН ПРАШЕЦ ВЪТРЕ. ИЛИ ПОНЕ ТАКА МИ ИЗГЛЕЖДА КАТО ГЛЕДАМ ЦЕНИТЕ ИМ! ЧОВЕК ТРЯБВА ДА ОСТАВИ ДЕСЕТИНА ЛЕВА, ЗА ДА СИ ХАПНЕ БУТЧЕ, КРИЛЦЕ, КАРТОФКИ И САЛАТКА.

Тема Здравейте, добри хора!нови [re: Недоволна]  
Автор Готвача ()
Публикувано14.08.00 22:00



Златният прашец го слагаме ние - клиентите. Затова и питам ако някой знае, да каже тайната.

Тема Здравейте, добри хора!нови [re: Готвача]  
Автор АЗ ()
Публикувано15.08.00 18:47



За съжаление сега нямам време, но ще се позаинтересувам. Тайната е в няколко билки, освен яйцата, бирата и брашното. Между другото в истинските KFC никога не се предлага пилешко месо с какъвто и да е било кокъл, за разлика от българския вариант. И добре дошъл на готвача!!!!!

Тема Здравейте, добри хора!нови [re: Готвача]  
Автор Недоволна ()
Публикувано16.08.00 15:07



Мразя KFC & McDonalds! Храната там е ужасна, полуфабрикатна и сякаш измислена от химици! Никога няма да използвам панировката им в домашната си кухня, защото това й е хубавото на домашната кухня, че е домашна!

Тема Здравейте, добри хора!нови [re: Готвача]  
Автор Флори ()
Публикувано18.08.00 14:17



Здравейте, Аз също не знам съставките, които включват при панирането в KFC, но преди няколко години, когато нямаше нищо по магазините в България, по TV5 имаше едно предаване с водещ Мишел, който показваше разни номера при приготвянето на храната и обикновено неговите рецепти са безпогрешни. Ще ви дам рецептата от него за паниране: 3 яйца - разбиват се поотделно жълтъци и белтъци Към жълтъците се добавя 1 ч. чаша брашно, 1 ч. чаша бира, 1 равна каф.л. сол, подправки (черен пипер, къри, може и лют червен пипер, който харесва чесън - пасиран чесън и т.н.) - разбива се с миксера хубаво. Накрая на ръка се смесват жълтъците с разбитите белтъци. Хапките се топват в сместа и се пържат в силно сгорещена мазнина. Пробвала съм тази рецепта на: риба - изпържва дори костите; на шницели от месо; на пиле; на чушки и др. зеленчуци - превъзходна е. С поздрав: Флори

Тема Здравейте, добри хора!нови [re: Готвача]  
Автор Сладкиш ()
Публикувано21.08.00 01:19



Като си говорим за панирани вкусотии, ето рецепта за едно от любимите ми ястия - паниран зелен боб. Избирам зелен боб с едри, прави чушки, без лико. Бланширам ги за минута в гореща солена вода, изцеждам ги и като се охладят малко ги панирам. Разбивам отделно жълтъци и белтъци. При жълтъците - малко брашно,сол и счукан чесън; При белтъците - сол, черен пипер и доста копър. Топвам бобчето първо в жълтъчната смес, после в малко галета, накрая в белтъчната смес - и после - бум в тиганчето. Отнема малко повече време, особено за по-големи количества. Но за сметка на това после като му седна на чаша бяло вино и панирано бобче....:)))

Тема за панирането! [re: Готвача]  
Автор АЗ ()
Публикувано21.08.00 09:57



Панираните ястия се наричали байгнети. Това научих от стари готварски книжки. И още една малка, но полезна тайна. За да полепнат по-добре върху панирания продукт - към жълтъчената смес или яйчената смес |белтъци и жълтъци разбити заедно| трябвало към тях да се капнат 5-6 капки олио. Така яйцата не се стичали много. За месо се следвали два принципа: или да е много тънко нарязано, или предварително да се запържи, свари или задуши. Колкото до съставките в пържените пилета, не можах да се добера до нищо свестно, тъй като броя на билките и количеството им са фирмена тайна и готовата смес се доставя от Щатите. Нещо като формулата на Кока-кола.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.