Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема може ли някой да ми каже  
Автор Аз ()
Публикувано07.07.00 10:25



Мили приятели, имам питане и ще бъда благодарна, ако ме "светнете" по три въпроса: 1. Как би могло да се сгъсти майонеза до консистенция да се шприцова и да остава твърда без да се разлива ? 2. Какво значи плодова захар и откъде в София може да се купи? Тази плодова захар се използвала, за втвърдител на сметана. 3. Някой използвал ли е горчица на прах и пак откъде може да се купи? А като реванш ще дам една лесна е ефектна рецепта за "Коктейл от раци". Взимат се майонеза, готово филе от раци /червени продълговати обвити в найлон парчета - в София ги продават в много рибарски магазини и в "Халите" - голяма опаковка 2 лв, а малката - 1 лв/, сок от лимон,1-2 суп.лъжици кисело мляко и горчица на вкус. Месцето от раци се накъсва на дребни парченца и се смесва с майонезата и останалите неща. Обърква се всичко добре. Сервира се студено от хладилника в чаши за шампанско или сладолед и отгоре се поръсва с малко червен пипер и на върха на чашата се слага резанче лимон. Количеството на майонезата,лимоновия сок и на раците е в зависимост от това колко порции се предвиждат и спрямо вкуса. Много е подходящо за изискани гости като предястие и нещо по-нетрадиционно. Привет на всички в тези горещини!

Тема може ли някой да ми каженови [re: Аз]  
Автор Делта ()
Публикувано07.07.00 15:06



1. За майонезата - не съм сигурна дали изобщо може да се сгъсти толкова, че да се шприцова. 2. Плодова захар - има едно нещо, наречено фруктоза, което на външен вид е като обикновената захар, но може да се използува от диабетици. Провери в магазините за диабетични и диетични храни. Предполагам, че говорим за едно и също. Само че по-добре да си купиш направо от онази сметана в малките опаковки, на която пише "Whipping Cream" - тя си е подсладена и специално направена така, че да стане пухкава само като я разбиеш с миксера. 3. Горчица на прах - мисля, че не е много популярна в Бг. Аз имам, донесена от Англия. Все пак провери в супермаркет Оазис, на щанда с подправките - асортиментът им е доста богат. Това е. Надявам се,че ти е било от полза.

Тема може ли някой да ми каженови [re: Аз]  
Автор Недоволна ()
Публикувано07.07.00 15:51



рецептата е... меко казана неподходяща за тия жеги! първо раци, след това гадна, мазна майонеза!

Тема може ли някой да ми каженови [re: Недоволна]  
Автор burkanche ()
Публикувано07.07.00 16:50



shto da ne mozhe da se shprizova maionezata? mislja, che i obiknovenata dazhe njama da se razliva. osven tova prodavat razni po-stegnati maionezeni sosove (az onja den si kupih njakakqv holandski), koito sa v plastmasova tuba i napravo ot neja se shpricva. kolkoto do rulcata ot raci, deto gi prodavat po magazinite tuk - nali znaesh, che te ne sa ot raci. pravjat se ot riba.

Тема може ли някой да ми каженови [re: Аз]  
Автор баба ()
Публикувано08.07.00 07:59



Не съм сигурна даже дали и от риба се правят. Само консерванти, оцветители, ароматизатори, набухватели и други подобни ,има в тези рулца.

Тема може ли някой да ми каженови [re: Аз]  
Автор 51 ()
Публикувано10.07.00 10:15



Благодаря!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.