Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 20.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чревоугодник  
Автор Gastronome-e-e-e ()
Публикувано02.07.00 19:07



Като гледам, какви рецепти препоръчваш напоследък, явно ти е харесала "Българска Национална Кухня" от 1978 г.:))))))) Радвам се, че съм бил полезен. Между другото тук в София, в една кръчма правят ПАНИРАНО кисело мляко. Ако щеш вярвай! Аз не вярвах и си поръчах. Страхотно е! Ама не казват, мама им стара, как го правят:)))))))) Някой да е чувал за това?

Тема Чревоугодникнови [re: Gastronome-e-e-e]  
Автор Чревоугодник ()
Публикувано02.07.00 19:13



Ох, размених името на темата с ника си:)))))

Тема до чревоугодниканови [re: Gastronome-e-e-e]  
Автор Калина ()
Публикувано02.07.00 19:43



понеже днес май само двамата се помотваме в клуба, я ми кажи ти нещо за украсата на една торта. Ама да е нещо оригинално.:)))

Тема за Калинанови [re: Калина]  
Автор Чревоугодник ()
Публикувано02.07.00 19:57



Ох, намери ми слабото място. Сиреч, много съм зле в областта на сладкишите и тортите в частност. Обичам да ги ям, но не ме бива да ги правя. Силен съм в приготвянето на другите яденета. А пък за украсата съвсем не ме бива - наблягам на съдържанието:))))))) Но все пак мога да ти дам някои идеи: 1. Посипването на тортата с кокосови стърготини има не само естетически ефект, но и я прави много вкусна. 2. Ако тортата е "тежка" сиреч блатовете са от по-тежко, сладко и плътно тесто, украсата бива да е от плодове от сладко (вишнево, смокинено, портокалови кори и т.н.) 3. Ако тортата е "лека" и "пухкава" трябва да наблегнеш на пресни плодове (череши, вишни, ягоди, портокалови резенчета и др.) 4. За разните там финтифлюшки дето се правят във формата на цветчета и други с помощта на крем и шприц не мога да ти помогна:)))))))))

Тема Чревоугодникooooнови [re: Gastronome-e-e-e]  
Автор Gastronom ()
Публикувано03.07.00 04:08



Obeshtavam kato si doida do Bulgariya da pocherpya! Za sega ne znam koga, ama nai-kqsno dogodina ili po Koleda. I ako razberesh za paniranoto kiselo mlyako, svirkai!

Тема Чревоугодникooooнови [re: Gastronom]  
Автор Andy ()
Публикувано03.07.00 09:22



А стига бе! Къде е тая кръчма с панирано кисело мляко. Е това трябва да се опита. Направо ме уби.......

Тема до чревоугодника:)нови [re: Andy]  
Автор Калина ()
Публикувано03.07.00 09:58



Мерси за откликването ти на моя зов за помощ:) А колкото до Панираното кисело мляко, разрових се в готварските книги, но нищо не открих:(.

Тема за панираното мляко и тортатанови [re: Калина]  
Автор едно ку-ку ()
Публикувано03.07.00 11:36



аз май я знам кръчмата - между площад Македония и Руски паметник. май Рила се казваше, ама като ходих там не се престраших да го опитам :-) май една позната има връзки - ако разбера как се прави непременно ще ми кажа а детската торта - една позната беше купила триъгълна паста и я беше сложила като къщичка отгоре . имаше си и кумин от сладка пура и цветенца от тия захарните... а аз много обичам залято с карамел или настърган шоколад

Тема за панираното кисело мляконови [re: Andy]  
Автор Чревоугодник ()
Публикувано03.07.00 13:17



Правят го в ресторант "Градина" в Слатина. Намира се на колелото на трамваите (където върти трамвай 22 и е началната спирка на селските автобуси за Панчарево, Кокаляне, Лозен и Герман). Последна спирка на автобус 11. Обстановката и кухнята са добри, но обслужването е малко бавно. По-добре е да се ходи на обяд.

Тема за панираното кисело мляконови [re: Чревоугодник]  
Автор Боряна ()
Публикувано04.07.00 11:41



панираното кисело мляко се прави много лесно. изцежда се биволско кисело мляко, както се изцежда мляко, добавя се сол на вкус и пак се поизцежда. то от солта пуска още цвик. после се оставя да се стегне в хладилника и се панира на парченца, като сирене. вкусно е, когато в панировъчната смес се сложи лъжица бира за всяко яйце и половин лъжица брашно на всяка бирена лъжица :) уф, тва изказване ми стана много красиво :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.