Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Абе някой ще ми каже ли.........  
Автор Натали ()
Публикувано02.11.99 18:24



рецептата за крем ванилия?!Никъде не мога да я намеря,а ужасно ми се яде крем пита!Е,ако знаете и рецептата за крем-пита......цена няма да има!

Тема Абе някой ще ми каже ли.........нови [re: Натали]  
Автор bobi ot New York ()
Публикувано06.11.99 15:58



Ako razberesh kak ia praveha v sladkarnizata na yl Exar iOSIV DO RIBNIA RESTORANT SRESHTY hALITE EDNO VREME SHTE VADE CHUDESNO. sGLEZHDA CHE SNZHILTAZI, MLEKO I SLAGAT MALKO BRASHNO, NO NE SAM SIGUREN ZA BRASHNOTO. eDNI UNGARZI IMAHA VnEW yORK vIENSKA RSLADKARNIZA I RABOTILNIZA I TEHNATA kREM PITA BESHE FANTASTICHNA MNOGO PO RAZLICHNA OT NASHETA, NO VECHE NEKOLKO GODINI SE PENSIONIRAHA.(Izviniavaiza glavnite bukvi.) Ako nauchish prashtai na sam, dori shte te doveda v New York da si pravim "Krem Pita, Milinki, Mekizi i Boza. A ako znaesh i banizi da pravish shte ti otvoria slatkarniza. With Love, bobi

Тема Абе някой ще ми каже ли.........нови [re: Натали]  
Автор Дружка ()
Публикувано07.11.99 20:37



Мила Натали, Сигурно питаш за крем патисиер с ванилия или с кирш-вишновка. 1. Хилядолистно тесто разточено на 3 милиметра се пече във фурна на 180-200 градуса 5 - 8 минути. Тавичката се намокря предварително. Трябват три листа. 2. Крем 30-40 гр. бяло брашно = 3-4 супени лъжици 80-100 гр. захар = 6 - 7 суп.лъж 3 жълтъка Всичко това се бие добре в тенджерка. Отделно в друг съд се слага да ври 3 децилитра мляко с ванилия. Щом заври внимателно се изсипва в горната смес като се бърка непрекъснато върху умерен огън докато се сгъсти, тоест няколко минути. Оставя се да изстине, но пак се бърка отвреме навреме. Ако не знаеш как се прави тестото пиши. С удоволствие ще ти кажа. Чао Дружка

Тема Абе някой ще ми каже ли.........нови [re: bobi ot New York]  
Автор bobi ot New York ()
Публикувано10.11.99 18:35



Hi! Druzhke, Blagodaria, sega si spomniam veche. Imam vapros? Vapreki che sam naspravil tonove ot tova masleno testo(tova mi beshe parvata rabota v New York), no sam go pravil na mashina i znam kak da go prava na raka, no e mnogo rabota za teb veche, chudia se dali shte stane s kupeshki lista za baklava ili shtudel. Zashto da ne stane, ako im slozha 10-12 lista s malko stopeno maslo mezhdu tiah. mozhe bi triabva da gi natisna s neshto da ne se raslistvat i chupiat. Kakvo mislite? Obicham dobri domakini i niamah kasmet da si nameria edna da mi pravi baniza i, milinki i mekizi. az sam malko nebrezhen i me e strah da rabotia vav kashti s brashno, che posle triabva da vikam pozharnata da chisti. Blagodaria mnogo. With Love, bobi PS: Ako znaesh nekoia, kato teb chisniza i dobra domakina pitai ia dali iska dadoide da mi pomaga v New York. Ako iska na zaplata, ako iska pak bez pari(shte se ozhenim). Mozhe da bade po-klioshtava ot teb, shte ia ohranim no da bade dobra, zashtoto i Az ne sam nai-tankia, no biah edno vreme.

Тема Za Druzhka........нови [re: Дружка]  
Автор bobi ot New York ()
Публикувано10.11.99 18:38



Napravih greshka pri publikaziata. gornoto e do teb lichno. bobi

Тема Много благодаря!нови [re: Дружка]  
Автор Натали ()
Публикувано11.11.99 10:15



Много,много,много,ама много благодаря!Обаче защо тесто?!И то хилядолистно?!Спомням си майка и баба,които едно време правеха такова тесто-трябваше 360 пъти да го бумнат в масата и после и двете имаха мускулна треска!Ама ставаха страхотни банички-много по-хубави от тия с готовото хилядолистно тесто дето сега го продават!Не мислиш ли,че любимата ми крем-пита ще стане с готови кори и то най-обикновени?

Тема Чао Боби, чао Наталинови [re: Натали]  
Автор Дружка ()
Публикувано11.11.99 10:46



Ще ви отговоря по-късно, връзката ми с Дир-а не върви добре. Това е просто опит. Разбира се, че е много по-лесно с готови кори, но какво ще кажете за тези, които нямат възможност да купят. Чао

Тема специалитет за Бобинови [re: bobi ot New York]  
Автор Дружка ()
Публикувано11.11.99 13:06



Чао Боби, Май че не ти липсва чувство за хумор. Само,че откъде знаеш дали съм кльоштава или лебед(четено отзад напред). Ех, не съм манекен, но с 164 см на 65 кг не се чувствувам зле. Режима и спорта са велико нещо. Вече са ме купили, но ако решат да ме препродават, ще ти дам знак. (Шегата е здраве). Колкото до хилядолистното тесто, ако няма кой да ти чисти разпръснатото брашно, не е лошо да си го купиш готово, нали си в Ню Йорк. Аз също купувам готово, но моя приятелка французойка, ми показа как се прави светкавично хилядолистно тесто. Можеш да си направиш доста порции, да си ги замразиш във фризъра и да си изваждаш, когато ти се ядат сладкиши. Практично е за хора, които искат да правят икономии, особено ако от село им носят масло. Чао и with love. Дружка

Тема Чао Боби, чао Наталинови [re: Дружка]  
Автор bobi ot New York ()
Публикувано03.12.99 03:39



Mnogo mi beshe pritno. Blagodaria za priatnia razgovor. Fkticheski tova emnogo po vazhno ot hranata, zashtoto ne e sladkoda se iade sam. Good Luck!

Тема Много благодаря!нови [re: Натали]  
Автор bobi ot New York ()
Публикувано03.12.99 03:41



Mnogo pisahme, mnogo razduvahme, no ne mozhahme da razberem kakse pravi krempita. Bladodaria (Thanks.)


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.