Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема риба  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано30.09.99 10:25



не обичам риба. тя почти винаги има навик да мирише. освен, може би, пъстървата. ако е токущо уловена. но не е сигурно и това. но понякога ми се иска да ям риба. затова й въртя всякакви номера, та да спре с това миришене... ето как постъпвам със скумрията. тя е риба с черно, тлъсто (по моите виждания) месо. трябват 2 еднакви по големина риби 1-2 глави лук 1/2 кг. домати 20тина капки чили 20тина лешникови ядки стръкче пресен босилек 1 дафиново листо 4 бахарчета 10 зрънца бял пипер 3 скилидки чесън 1 супена лъжица нарязана на дребно целина - от корена, не листа също толкова морков 1 супена лъжица вишновка, за чието приготвяне ще разкажа друг път, но същата работа върши всякакъв вишнев слаък алкохол 1 продълговата тавичка и тиганче за задушаване малко олио сол и така: тъй като рибата се сготвя много по-бързо от морковите, целината и лука, първо ги нарязвам и задушавам в малко олио на котлона. през това време извършвам най-гнусното нещо на света - чистя рибата ,обезглавявам я и я мия. след това премествам зеленчуковата смес , в която съм добавила вишновката,на дъното на тавичката. върху нея слагам рибите с отвора настрани, като преди това в кухините им съм разпределила по 1/2 дафинов лист, по 2-3 зрънза от пипера, бахарчетата, по малко босилек, чили и сол. поръсвам отстрани лешниковите ядки, на половинки или малко по-дребно нарязани. чесновите скилидки също. останалия пипер. соля. покривам цялото това нещо с домати нарязани на тънки кръгчета, начертавам отгоре няколко квадратчета с тънка струйка олио и пека при температра 180 градуса С в продължение на 25-30 мин. днес ми е такъв ден. отивам в рибарския магазин, чао! а, да, гадната риба се чисти най-лесно когато е почти замръзнала. така и миризмата й е замръзнала и не се носи много-много. освен това не текат разни... и още нещо - като изчистите рибата скумрия, по протежение на гръбнака й от вътрешната страна има 1 тъмна, почти черна ивица от... нещо, скрито под 1 тънка ципичка от... друго нещо. изчистете я внимателно. тя е главата причина ястието после да мирише. не знам защо.

Тема рибанови [re: НеОНеЛ]  
Автор Deny ()
Публикувано16.11.99 10:32



Нелка, аз пък обожавам риба. /Правя страхотна рибена чорба - от попчета, скумрия или сом./ Чистенето е верно най-голямата възможна гадост - особено когато рибата още е жива /това най-често ми се случва с таранките и ги чакам първо да умрат или ги чисти друг/. Ама че се отплесвам от темата.... Прави ми впечатление, че си открила много от "тайните" /или май тънкостите е по-правилно да се каже/ при чистенето на скумрия. Яла ли си филе или коремче от акула, калкан, кефал /речен или морски/??? Харесват ли ти? Питам заради миризмата - те миришат по-малко от скумрията или от шарана. Имам една приятелка, която също като теб /поради същата причина/ не яде риба. На нея обаче много й харесва моята рибена салата, рецептата за която се намира в клуб Гастрономия. /А се намира там, защото не бях обърнала внимание, че има клуб Готварство и не зная какво точно е гастрономия.../ Айде, стига съм бърборила, че огладняхххх... До скоро! Дени


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.