Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кейл / зелено къдраво зеле  
Автор Chromosom ()
Публикувано15.01.16 00:10



Някой знае ли откъде в София може да се купи къдраво зеле / кейл (cale)?





Имате ли идеи и за други зелени листести зеленчуци - освен спанака, който ям най-често, но искам да разнообразя с нещо друго.

И още нещо, което търся - сладки картофи (това, дето прилича на картоф, но не е, и има вкус на тиква). Има във Фантастико, но са от САЩ - аз храна от САЩ няма да си купя.

Редактирано от Chromosom на 15.01.16 00:11.



Тема Re: Кейл / зелено къдраво зеленови [re: Chromosom]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано17.01.16 14:20



В Пикадили имаше преди, а сладки картофи има в Лидъл.
Освен спанак яж коприва, лобода, киселец, лопуш (като спанака е)...



Тема Re: Кейл / зелено къдраво зеленови [re: MoPcKu]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.01.16 00:50



Тия в Лидл-а са от САЩ, а аз от тая държава храна не искам - кой знае с какво са я натровили, дори и да не е генномодифицирана, изкуствено създадена или каквото още им хрумне.

Значи ще ида до Пикадили да видя за кейл - дано да има! А за тия другите които ми препоръчваш ще трябва да търся на някой бабин пазар :)

Или да си направя сам градина някой ден... но дотогава ще съм остарял или мъртъв, искам качествена храна сега!



Тема Re: Кейл / зелено къдраво зеленови [re: Chromosom]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано19.01.16 20:37



Има във Фантастико, но са от САЩ - аз храна от САЩ няма да си купя





Тема Re: Кейл / зелено къдраво зеленови [re: MoPcKu]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.01.16 22:30



Морски, ходих до Пикадили - няма кейл





Тема Ето.....нови [re: Chromosom]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано23.01.16 01:44



Недей да я деш храна от САЩ, ние тука си ядем най-отровната храна...хахахахахах



Хахахахаха........Преди да пишете що не се информирате?

Снимките направих специално за теб!!!!!!!!!!!!!!







Тема Re: Кейл / зелено къдраво зеленови [re: Chromosom]  
Автор c@t ()
Публикувано12.02.16 23:28



Имаш предвид Kale



Погледни във близките супермаркети за ГрюнКоол Gruenkohl (ue = u с 2 точки отгоре) в буркани или консервена кутия.

Това зеле е горчиво ако не знаеш как да го готвиш.
А ако знаеш - номера е да се готви много дълго. Познай колко витамини остават в него
Другия вариант е да го замръзиш - обикновено се бере при / след скреж, да е замръзнало веднъж.
Най-добре е да го купиш направо в консерва и да го доготвиш с подправки, лик, граупен и да не забравиш касселер и пинкел с варени цели обелени картофи в солена вода.

И за финал - това е ястие за работници - колкото да се заситят т.е. не квалитетна храна.

Ако станеш фен, ще потърся за един вегетариански нетрадиционен вариант с моцарела. (за старите зайци много подозрителна рецепта )



Тема Re: Кейл / зелено къдраво зеленови [re: c@t]  
Автор Chromosom ()
Публикувано14.02.16 19:55



Изобщо не е горчиво - много е вкусно даже. Всъщност не може да се каже че има силен вкус - напротив, има съвсем лек вкус, на нещо зелено, което хем ти пълни корема, хем е свежо. Много ми харесва, особено след като броколите са ми омръзнали, а и те не засищат толкова, защото са по-меки. Така че kale е номер едно!

И аз не живея в Германия, а в Булгаристан. Намерих в един супермаркет - италианско, малко скъпо - 2,80 за 200 грама. Засега другаде не съм виждал.



Тема Re: Кейл / зелено къдраво зеле [re: Chromosom]  
Автор c@t ()
Публикувано14.02.16 21:49



Чудесно


Значи си го готвил прясно. Наистина е скъпо, като сготвиш 200г не знам колко се получава. 3 лъжици?!
Поглеждай от време на време. Това е сезонно ястие, може да го намериш на добра цена.

В северна Германия се яде през зимата, когато се събираме цяла група, пълним една дървена количка с алкохол и обикаляме нивите или по реката, пием докато едва можем да ходим и накрая има зелено зеле (на север му казват кафяво зеле, защото от претопляне става кафяво накрая)

Другата събота съм на такова ядене на зеле Предния път беше в средата на януари. Бяхме почти 100 човека и нямаше как да носим алкохола. Имаше един транспортер пълен до горе с бутилки

После имаше ето това - избрах картинката заради пинлела (разрязаното по дължина) Яде се само вътрешното. Кассела (стеика) от картинката не изглежда добре. Трябва да е приготвян на парче и после да се реже, а този изглежда печен след като е нарязан.

Абе накратко това е храна, която има същия вкус след като вече си я ял веднъж Това не е майтап, сериозно го пиша. Мисля че това е единственото ястие, което бих яла само в пияно състояние




Редактирано от c@t на 14.02.16 21:50.



Тема Re: Кейл / зелено къдраво зеленови [re: c@t]  
Автор Chromosom ()
Публикувано14.02.16 22:04



В Германия готвят много вкусно (че и евтино), ама тук






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.