Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: моля за съветнови [re: c@t]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано12.11.14 22:10



Не знаех,че китайците готвят с шери:))))))))

Аме майтап да става,поне продуктите са до-горе:)

А за зелето захар е ОК,ама количеството ме смути.



Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано12.11.14 22:15



Жено нещасна - идва ли ти наум, че функцията сърч на дир работи та се кине, ама и не щото я поправяха маса години?


Начи просто да се кликне на ника ти - и излиза де си писала и кфо точно....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: моля за съветнови [re: lC Roxana]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано12.11.14 22:19



Точно.

Чети рецепти,гледай картинки,мое и нещо да се понаучиш от мен:))))))

Макар,че като гледам си залитнала да готвиш пълнени чушки с индийски подправки...
Ако да се прай,индиеца явно така ги иска:))))))))))



Или беше пакистанец?:))))))))


Ако си беше взела бякой фаянсаджияв като бравовчедката хич нямаше да ти се налага на стари години да учиш и наем да плащаш....



Тема Re: моля за съветнови [re: c@t]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано13.11.14 10:57



В същия този 'миксер' - аз го наричем миксер, защото най-често го ползвам като миксер - но всъщност оригиналното му название е кухненсkи робот или машина за обработка на храна - kitchen food processor - та в същата тая машинка има една приставка за миксиране на течности - и с нея можеш да 'сготвиш' и супа.


Често 'готвя' супи по тоя начин.


Най-обикновена картофена крем супа става за минутки, ако вече си сварила 2-3 картофа (зависи колко са големи, но 2-3 стигат).


Сварените картофи ги обелваш и грубо накълцваш - просто да влязат в каничката за миксиране. Добре е да са топли още - но тогава ще имаш малко подскачане при беленето. Просто горещия картоф се мачка и миксира на хубава кашичка, а студен сварен картоф може да остане на бучки.... но все пак си има трикче - защото се долива гореща вода накрая и правиш едно финално миксиране и картофа ще не ще се миксира на хубава каша. Добавяш масло - аз добавям може би една трета от пакетче от 250 грама. Добавяш хърбс - каквито имаш и каквито обичеш. Примерно магданоз, копър, сол, мащерка, на вкус каквото обичеш. Аз например слагам понякога сварен алабаш, или сварени корени от магданоз, или сварена ряпа заедно със сварения картоф - каквито зеленчуци и билки и вкусове ти харесват - комбинациите са безбройни.


Пак на вкус и пак ако обичеш - може да добавиш лъжичка - две сметана или прясно мляко....също така пак ако обичеш, може да добавиш някакъв бульон на кубче - аз вече прескачам готовите бульони заради химията в тях - но много хора упорито си ги слагат.



И заливаш с литър вряла вода...или колкото е там вместимостта на каната ти....и затваряш капака и хууубафко миксираш......и воала, имаш си бърза, лесна и прясна картофена крем супа.....






С тая машинка се готви страшно бързо и лесно - лесно накълцва зеленчуци дори и да са трудни за ръчна обработка, и има приставки за всичко, включително за месене на тесто и 'готвене' на супи. Включително и малко чопърче - което аз недолюбвам, защото ме мързи да преподреждам всичките приставки и да сменям за едно чопърче - по-лесно ми е да държа на кухненския плот готово другото ми малко чопърче и докато готвя с процесора - в същото време дрънкам и малкото чопърче....така се печели време понякога....




Знам и супа с ядки - ама друг път - ше я кажа ако слушкате как'си Роксана....


арабска е...






Едит: сетих се, че ако имате малко гъби и лекичко ги запържите в масълце, само да пуснат соса си, и ги добавите към картофената супа - тогава ще имате на практика гъбена крем супа - фантастична е!


Е, може да си поиграете малко с добавянето на подходящите подправки и комбинациите, но тази крем супа е дурако-устойчива и винаги се получава фантастична!



Можете разбира се да приложите и други идеи - аз например понякога правя такава крем супа с моркови и кориандър (тази е класика и става ФАНТАСТИЧНА!). Понякога с ряпа. Понякога с домати - боже, а доматената става направо за готварска изложба! понякога с тиквички - тази пък е напрао върха! понякога с каквото имате подръка - микс от подръчни зеленчуци - разни зеленчукови остатъци в хладинлика. А може и лучена крем супа да направите така! лучената пък е ...да умреш от преяждане!


Комбинации всякакви - а идеята е приложима на практика за всичко!





Втори едит, че забравих нещо:

варенето на зеленчука може да бъде много лесно и бързо, ако имате тенджерка за варене на пара. Тази тенджерка е страшно проста и ефтина - на практика са три малки тендерчета, като долната има нормално дъно, а горните две имат решетка с дупчици да пропуска парата, като кошнички са, които се нареждат една върху друга и се захлупват с капаче непременно. Долната тенджерка се пълни с вода, а горните две кошнички се зареждат със зеленчука на грубо нарязан на парченца - не е необходимо винаги да е красиво нарязан, особено за крем супа този зеленчук ще се миксира така или иначе. Ако е за друго сервиране - може и да е важно да са красиво нарязани...зависи за какво запарвате зеленчука....


В тази тенджерка картофи се 'варят' на пара буквално за 10-15 минути - все пак зависи и от силата на котлона ви, но обикновено ако котлона е добър - 10-15 минути стигат.



Трябва да имате известна грамотност по отношение на варене на зеленчуци - примерно броколи се задушават така за не повече от 2-3 минути, а картофи искат 10-15. Моркови искат повечко, нещо като 10 минути грубо. И т.н. Също така по-твърдите зеленчуци се слагат в долната кошничка, а по-меките и чувствителни - в горната, и прочие...изчетете си правилата за готвене на пара....



Ето с такива невинни трикчета готвенето е страховно удоволствие, прави се бързо и лесно, и после кухнята е чиста и спретната, вместо да е падала бомба ....


Малко мислене се иска....който нема акъл и машинки, ше маа с ножа на ръка и ше бърше сълзи и кухня....









Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от lC Roxana на 13.11.14 11:12.



Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор c@t ()
Публикувано13.11.14 13:45



Унас имаме една бутилка kитайска алкохолна подправка, като ce прибера ще постна картинка. Даже не помня дали етикета беше само на китайски.
Със Шери се полутчава супep.





Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано13.11.14 15:47






Какво да ти каем...ти си ясна...заклучена в Отел'Калифорниа...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: моля за съветнови [re: c@t]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано13.11.14 16:13



О,да-шерито е супер за готвене.

Имам приятелка,която прави много хбави спагети с пиле и шери.





Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор c@t ()
Публикувано13.11.14 20:17



Тия спагети не мога да ги гледам вече




Тук е китайската арома, вино от ориз било.





Тема Re: моля за съветнови [re: c@t]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано13.11.14 20:22



da ne e rive vinegar ?:))))))

И кво им има на спагетите ?

У нас много се тачат.

С червен сос с кайма,с едни специални сурови надечки(купувам най-различни.

Или пък с Алфредо сос с пиле и бекон или шримпове и бекон!


Мноооооого вкусно!





Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор c@t ()
Публикувано13.11.14 21:33



Вино писах-мирин, но не за пиене, а като подправка, само аромата на мирин.

Ох не мога с вече да ям спагети, писна ми.
Какви са тия сурови наденички специално за спагети, и наденички не обичам, но унас ядат всякакви. Като започнеш от виенски кремвирши, байерски вайс вурст и стигнеш до пинкел - наденички.



Шримпс с бекон знам само с картофи. И един сос с червени репички, магданоз, чесън и кисело мляко.
Вие със спагети ли го ядете това?

Обичам шримпс с гъби. Много странно звучи, но запържени в тигана стават супер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.