Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 24.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема моля за съвет  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано05.11.14 18:25



в София дали мога да намеря "течен пушек" .... подправка за пържоли и др меса, също така и семена от фенел ?

Liquid smoke & fennel seeds

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: моля за съветнови [re: Dragoness]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано05.11.14 20:17



Този течен пушек може да се замени с други сосове.

Пъвите 2 които ми идват на ум са соев и





Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор diana_b (непознат )
Публикувано06.11.14 08:09



Семена от фенел /резене мисля, че е на български/ съм купувала преди година от китайски магазин, който се намира на ул. "Цар Самуил", в отсечката между ул. "Екзарх Йосиф" и ул. "Пиротска", близо до "Женския пазар"



Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано06.11.14 10:17





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано06.11.14 20:55



ще се пробвам там - благодаря за идеите, но не търся този вкус. Наистина благодаря.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано06.11.14 20:59



не става, но благодаря за предложението, наистона



See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell

Тема Re: моля за съветнови [re: diana_b]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано06.11.14 21:05



мерси, ще пробвам да открия

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: моля за съветнови [re: Dragoness]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано08.11.14 17:28



Ето сега още повече се вбесявам .... трябва да намеря И пушена паприка, лимонова мащерка .... ако до седмица не успея и има още някой вече ядосан като мен предлагам да си ги поръчаме и да си делнем пощенските.
Много се извинявам на тези, на които вече дасаждам.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: моля за съветнови [re: Dragoness]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано09.11.14 22:16



e копър - тоест семена от фенел са семената на узрял и сух даже вече копър.


Но тук вдигам ръце - ботаниците да обясняват подробности, защото има доста видове домашен копър, както и див копър.


Аз основно знам този, който се ползва от домакините - ама убий ме, не зная с какво е по-различен от другите видове. Може би да си направя сърч и да се ограмотя за себе си, друго какво мога да направя.


Копърът е станал популярен заради множеството си качества и перфектното си медицинско приложение за страшно много болести и други абе раути.


В гръцките легенди се казва, че копъра е свещено растение - бил е обожествяван и е използван във връзка с разни религиозни приложения. Това в древна Гърция.


Бих те посъветвала да си направиш сърч за приложенията му - безбройни са.


Едно от които е правене на чай за малки бебета с колики и запек. Когато ми се роди сина ми, с удивление научих колко много приложения има.


Семена от фенел (копър) би трябвало да намериш във всеки хранителен магазин - обикновено ги продават в малки хартиени пакетчета. Не бива да се омокря - разваля качествата на подправката. Дръж ги сухи и в затворен буркан, ащото също като кафето са чувствителни и поемат миризми.



Това "смоки" не зная какво е - прилича на готовите химически аромати за готвене, които аз не харесвам. И за това може да се направи сърч.


Смоки по принцип се използва да опише миризма на ястие готвено на пушек, или печено, абе нещо на жив огън. Но ясно е, че на днешно време далеч не всеки готви на жив огън - и затова слагат едни химийки да дават една идея меризма за пушек и огън. Разбира се, това си е химия, и няма нищо общо с истинския огън и пушек.



Иначе, ако ти е толко зор - запали си един жив огън и си сготви на него и ето ти 'подправката смоки'.....



Иначе, цело лето копара расте по полето и де що намери да хване корен - много жилаво и силно растение е. Аз лично предпочитам да си сложа изобилие от семена в градината и да си го бера жив .....той си се само-възпроизвежда.....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: моля за съветнови [re: lC Roxana]  
Автор c@t ()
Публикувано10.11.14 20:06



Течния пушек го има в онези тъмнокафявите барбекю сосове.
Унас много го ядат, само аз не го харесвам.
Веднъж бяха взели един с привкус на боровинки, само него не го харесаха, иначе класическия не се задържа в хладилника.

Не знам от къде се купува в България, но ако клубарката не е намерила, да прегледа пак рецептата и да види дали да не купи някои барбекю сос, който има вкус само на течен пушек според мен (т.е. не става за ядене)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.