Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ммммхнови [re: c@t]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано15.11.14 20:39



No comment.


Ти за себе си ако искаш лайна яж - но детето ти ТРЯБВА да се храни нормално!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Ммммхнови [re: c@t]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано17.11.14 10:28






Супа топчета
Продукти: 250 г мляно месо (смес), 2-3 моркова, 2 глави лук, 1 яйце, 1 гл. целина, 5-6 картофа, 1 к. ч. олио, 2 с. л. доматено пюре, 1 с. л. брашно черен пипер и сол на вкус Начин на приготовление: Лукът, морковите и целината се настъргват с ренде. Слагат се в тенджера олиото, малко вода и се посоляват. Задушават се, докато водата изври. Долива се с 4 ч. ч. гореща вода и отново се остава да ври. Отделно към посоленото месо се прибавят яйцето, черният пипер, малко вода и се смесва. Оформят се малки топчета, които се овалват в брашното и се пускат във врящата супа. След 10-15 мин се прибавят нарязаните на кубчета картофи, а след това и размитото доматено пюре.
Маслини с ориз
Продукти: 1 1/2 ч. ч. ориз, 2 гл. лук, 1 гл. чесън, 200-250 г маслини, 1 к. ч. олио, сол и черен пипер на вкус. Начин на приготовление: В мазнината се задушава ситно нарязаният лук. Като започне да почервенява, се прибавя оризът. Разбърква се и се добавят 2 ч. ч. вряла вода. След като поври малко, се прибавят предварително попарените маслини и скилидките чесън. Сместа се слага в тавичка, посолява се и се слага черният пипер и леко се запича във фурната.
Сини сливи яхния
Продукти: 1 кг телешко месо (крехко), 750 г сухи сини сливи, 1 к. ч. червено вино, 5-6 с. л. олио, 2 гл. лук, 2 гл. чесън, 1 к. л. червен пипер, 4-5 к. л. захар, 1 с. л. доматено пюре, 1/2 лимон, сол на вкус и брашно 2-3 с. л. Начин на приготовление: Месото се нарязва на късове и се запържва в мазнината. Прибавят се нарязаният на ситно лук, скилидките чесън, червеният пипер. Осолява се и се слага вода да покрие месото. Когато месото поомекне, се прибавят сливите. Отделно в съд карамелизираме захарта и я изсипваме в яденето. Прибавяме виното, в което сме размили доматеното пюре, и нарязания лимон. Яденето ври на тих огън до омекването на сливите и месото. Отделно запържваме брашното и изсипваме в яденето. Отново малко доваряваме.







КРЕМ СУПА ОТ ТИКВИЧКИ

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ ЗА КРЕМ СУПА ОТ ТИКВИЧКИ;
4 тиквички

2 картофа

1 морков

1 глава лук

3 склидки чесън

50 гр. краве масло

150 мл. прясно мляко

100 мл. готварска сметана

3-4 стръка копър

50 мл. зехтин

сол и пипер меланж на вкус

сол и пипер меланж на вкус

НАЧИН НА ПРИГОТОВЛЕНИЕ НА КРЕМ СУПА ОТ ТИКВИЧКИ:

Зеленчуците се измиват. Морковът, картофите, лукът и чесънът се нарязват на кръгчета. Тиквичките се нарязват на шайби заедно с кората.

Зехтинът се загрява в тенджерата и първо се запържват лукът, чесънът и морковът, след това се добавят тиквичките и след още няколко минути – маслото и картофите. Разбърква се и се налива 1,5 л. гореща вода.

Зеленчуците се варят на умерен огън, докато омекнат напълно, сипва се млякото и супата се пасира. Посолява се, подправя се с пипер меланж на вкус и се разърква.

Супата се поднася гарнирана с пасираните копър и сметана



Не знам какво й е трудното на една супа, освен мързел и размотаване с бисквити....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: моля за съветнови [re: lC Roxana]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано18.11.14 16:25



Рокси,

На пилешка супа не се слага дафинов лист.



Тема Re: моля за съветнови [re: c@t]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано18.11.14 16:40



Аз не съм купувала цяло сурово пиле от 12 години.

За пилешка супа(която си е класика в жанра) купувам тарелка с бутчета с кокъл.Изхвърлям кожата ,варя ги и после ги обезкостявам,но това наистина е супер лесно когато са сварени.

Иначе е хубаво да има и шиика и крилца,ама не ми се занимава с цяло пиле...



Тема Re: моля за съветнови [re: lC Roxana]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано18.11.14 18:06



Знам какво слагат.

И въпреки това някои от тях са много вкусни.

Освен това купувам скъпи брендове от магазини с мембършип,където качетсвото е гарантирано.



Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор c@t ()
Публикувано18.11.14 20:14



Сигурно само аз готвя пилешко само с филе.

Единствения вариант да ядем друга част от пилето е ако го пека цяло или ако пека бутчета.

Обезкостяване, шия, ъъх какво ми пишета ?!?



Тема Re: Ммммхнови [re: lC Roxana]  
Автор c@t ()
Публикувано18.11.14 20:20



Рецептата с телешко и сливи звучи добре.


Аз обаче сгъстявам доматен сос с доматена паста, а не с брашно.

Не си падам по манджи със сметана, ако може я избягвам. И картофи с чесън, освен ако картофите не са запържени цели ли по някакъв начин пържени. Въпрос на вкус, аз съм малко странна във предочитанията



Тема Re: моля за съветнови [re: c@t]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано18.11.14 22:19



АМИ ТО ЗА ТОВА ТИ Е БЕЗВКУСНА СУПАТА.
пИЛЕШКА СУПА не СЕ ПРАВИ ОТ ФИЛЕ.

За да има истински бульон трябва да са врели вътре костите които пускат полезните вещества.
Така както печеш бутчета,така можеш и да направиш супа от тях.

Но разбира се изборът си е твой.

Но Роксана е много права,че ти си човека който възпитава детето си на правилно хранене.



Тема Re: моля за съветнови [re: Monica123]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано19.11.14 00:10



Ти ше ми каеш, че на пилешка супа не се слагало дафинов лист.


Как'ти Роксана от майкя си и баба си го знае това. Кфо, и тех ли ше посочиш с пръЗд, че са неграмотни за готвене.


Дафинов лист се слага като правило при варене на бульони и печене на меса и вегетариански ястия на фурна.


Не чак толкова при пържене и задушаване.


Слага се дафинов лист и още как!


За сметаната - само цитирах въпросния уебсайт, без да правя собствени коментари по продукти и приготовление, че и без това се фанахме за косите с Деерн.




Целта ми не е било да й давам детайли наставления, а да й покажа, че една супа не е толко па голема раута да се зготви.


Голема па толко раута да фърлиш нарязано пиле в тенджерата и да го свариш! ебауси!



И точно това й обесних на госпоицата - че за супа -СЕ ОТДЕЛЯ И ИЗПОЛЗВАТ СЛИЗЕСТИТЕ ЧАСТИ НА ПИЛЕТО!!!!

Кожа, субпродукти, дробчета, мазнинки от корема и шията, кокалчета, шийка, абе де що има кокалче - требе да иде в супата. Обезкостеното пилешко месце се готви после я на фрикасе, я на пиле масала, я на пиле на фурна с ориз, я на пилау, я на нещо друго.....има 999999 мелиона пилешки манджи за обезкостеното месце от пиле....


Но слизестите части и костите от пилето е грехота да се изхвърлят - каква супа само става от тях!!!!!!!



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: Ммммхнови [re: c@t]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано19.11.14 00:13



Има едни пикантни картофи соте с чесън, тарагон и базил, дето ако ти ги сготва - и ше ми се молиш на колене и ше ми се влачиш да ти кажа как стават....





Моника - как'ти Роксана е изпечена в кухненския бой побойница!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.