Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ммммхнови [re: lC Roxana]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано19.11.14 20:33



Точно така.

Готварството е наука.И трябва да се изучи из основи.

Включително химичния състав на продуктите,как се готвят различните мса,на какви температури различните протеини,скорбяли и т.н.

Аха.Учи се.


Е, разбира се ако искаш да си добър.

Освен това аз ти говорех за Кулинаран акадения.Само сравних цениет със Станфорд.

Ама ти не обичаш да вникваш като четеш.



Тема Re: Ммммхнови [re: lC Roxana]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано19.11.14 20:34



Нали се разбрахме,че и ти купуваш от същото тесто...





Тема Re: Ммммхнови [re: Monica123]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано20.11.14 00:24



Нито си сравнила нещо, нито е сравнимо.


Кратуната ти е празна и винаги е било така.


И същото тесто не сме копували - нале се разбрахме, че фило пейстри (filo pastry или точени кори, готовите са точени на машина) и бутер тесто (хилядолистно или puff pastry) са две различни неща...по презумпция....

...и по рецепта, и по продукти, и прочие.



Ноо ти се иска да си супер готвачка - ама не става с мързел, размотаване и щтракане на маникюр....







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Типичнонови [re: Monica123]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано24.11.14 23:46



немския недозрял вкус на зеле с наблъскана захар -за да е още по-блудкаво. Не ме учудва че някой го приготвя по този начин, след като е отраснал с купешка храна в кутии по 1-2 евро от Алди и Лидл


Не е типично немско, имат доста по-добри варианти на кисело зеле. Но имат и тъпия навик (както и с цацикито) да копират някоя храна от друга кухня без да схващат произхода и - така и се получават разните блудкажи после Като се сетя само че на една от фирмените запивки двата ми шеф-отдела гледаха един бут шунка като ... декор



Тема Re: Типичнонови [re: Buduhcko npace]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано25.11.14 19:00



гледаха шунката като декор????????

И не я пробвахте?



Тема Re: Типичнонови [re: Buduhcko npace]  
Автор lC Roxana (Roxana)
Публикувано25.11.14 19:52



Това е популярно и тук.

На масата се слага храна, която никой не я приема за храна, защото е декор, типичен и традиционен за точно определени ситуации - и просто хората го знаят и не посягат.

Не съм питала защо не посягат - аз си посягам и това е...





Примерно на масата сложени в големи декоративни кошници огромни самуни хляб...и до тях - малки кръгли хлебчета...ноо ясно, че никой не иска да се бори с голям самун леп и да го реже...


По тая пречина тука из Британцията слагат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО обслужващ персонал - и гостенина посочва храната, която желае, и персонала се бори със сервирането...


По тоя начин е прието да се сервира огромна пита сирене - класика е! и наоколо масата отрупана със солети, хлебчета, грозде, маслини, салати, разядки, и секфи други от сорта предястия - но сиренето - на пита - И ТОВА Е! и персонала реже питата ....пред тебе...за да не съхнела...предварително нарязана...което е логично, разбийсе....



Същото и с тортата и десерта - носи се накрая и се реже пред гостите....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Те си гледаха,нови [re: Monica123]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано25.11.14 21:41



аз пак го играх варварин (сефте, пак така ме гледаха като ядох "сурово месо" ака Каселер, не че те не набиват мет).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.