Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рамен  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано08.10.14 18:24



Легендарната японска супа, за която даже има направен холивудски филм. Вчера имах честта да опитам нейна разновидност с телешко. Ако ви е любопитно, просто ми обяснете как от телефона да сложа тук снимката и, и ще видите и като сервиране как стои на масата.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Раменнови [re: LadyMorgana]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано08.10.14 19:57



Най-лесният начин е да я качиш от телефона във ФБ и тук да пуснеш линк с разширение .jpg като използваш функцията малко по-долу img (извинявай, ако съм го обяснила като за съвсем незнаещ)



Тема Re: Раменнови [re: LadyMorgana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано08.10.14 22:51



Ами Рамена е силно прехвален.
Много постен и безвкусен.
Ако някога си яла световно известната виетнамска супа Фъ никога няма да повториш рамена.



Тема Re: Раменнови [re: Monica123]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано10.10.14 03:35



Не беше постен и безвкусен "моят" рамен, по-скоро ми напомни по вкус за българската супа (нещо като пълноценна застройка на шкембе-чорба със съдържание на мляко). И подобно на шкембето - с предложение за подправяне с много люто (без оцета и чесъна, обаче). Яйцето беше много интересно решено в тази супа, и ако успея да пусна снимката, ще видите присъствието му в супата.

Интересно ми е обаче, като местната кухня не използва почти никакви млечни продукти и мляко, откъде рамен имаше вкус на застроен с мляко?

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Раменнови [re: LadyMorgana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано10.10.14 18:15



Къде го яде този рамен?
Предполагам в България.
Аз го ям в японския квартал сготвен от японци.
Сервиран в "пот"-съд който наподобява нашщите гювечета,но от друг материал.
Супата направо ври пред теб.
Няма никаква застройка.Бистра супа.Моята беше спайси бииф.
Нищо особено.
Яйцето е просто сватрено,нарязано на кръгчета и пуснато в супата.
Азиятците като традиционно бедни държави(месото е кът и не стих=га за всички) масово компенсират/добавят протеин в супата с варено яйце.

И как ще кажа.В Бг има доста виетнамци.Ако някъде правят истинска Фъ пробвай!





Тема Re: Раменнови [re: Monica123]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано11.10.14 18:57



Не е "български рамен". Японски ресторант в Шанхай.

Това, което нарекох "застройка" е реално вискозитета/гъстотата на супата - не беше прозрачна. За разлика от китайски супи. Моят беше само бийф, яйце срязано на половина и телешкото - истинско телешко, нарязано на "филийки" - напречно на филето. Имаше и зеленчуци и нудълс.

Купата беше голяма, говорим за едно и също, но ми беше забавна лъжицата - не като изисканите порцеланови лъжици, а дървена, като черпак, с която реално повече си подхващаш продуктите в супата, за да ги хванеш с клечките и после - ядеш бульона.

Като препоръчваш виетнамската супа - ще опитам и ще сравня. И разбира се, ще коментирам.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема Re: Раменнови [re: LadyMorgana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано14.10.14 18:41



По принцип азиятците не изпиват бульона.
Шонеже супите им са подправени с много солени сосове те казват,че бульона е вреден заради многото сол и не го пият.С клечките изяждат само нудалите и месото,другото го хвърлят.
Изобщо концепцията за супа и бульон се различава от нашата.

Пробвай Фъъъъ.





Тема Re: Раменнови [re: Monica123]  
Автор LadyMorgana (Πο )
Публикувано18.10.14 20:17



Забелязах го това с бульона, че не го пият. Мисля, че с този натриев глутамат или каквото беше там, просто прекаляват.

Quod licet Iovi, non licet bovi



Тема И какво да и пробванови [re: Monica123]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано24.11.14 23:59



на виетнамската супа - та тя е от типа "добавяй в казана каквото имаш и продавай супа, после добавяй още" и така - на "конвейр"


Ти вземи пробвай истинска шкембе чорба, от недобре почистено шкембе хахахаха



Тема Re: И какво да и пробванови [re: Buduhcko npace]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано25.11.14 19:40



Шкембе чорбата я готвя от няколко години и то много успешно!

Иначе виетнамската супа Фо е известна в цял свят и е с много месо в нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.