Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Консервиране на лозов листнови  
Автор tyrsiistina-110372 (познат)
Публикувано08.07.14 11:48



Научих нов вид консервиране на лозов лист. Споделям го, макар че самата аз го правя в момента.
В малка, пластмасова бутилка от вода се набутват около 40-50 листа. Един по един се свиват като пури и се мушкат с лекичко притискане. Пълната бутилка се затваря и слага на слънце за 5-6 дни.После се прибират в кухненския шкаф и са готови за консумация.
Някой пробвал ли е рецептата?



Тема Re: Консервиране на лозов листнови [re: tyrsiistina-110372]  
Автор spinule (..)
Публикувано17.07.14 17:09



на мен ми подариха такова шише миналата година и за пръв път чух за такова консервиране.
шишето отиде на боклука след като разпитах как се прави и за няколко дни успях да потуша чуството за вина, което ме гризеше да изхвърля подарък

пластмасата на бутилките реагира с топлината и започва усилено да отделя отрови, няма да им пиша имената, че ще оплескам нещо
затова вода от загрята от слънцето бутилка не се пие, а също и много дълго престояла

а ти си я пекла яко
не си прави такива екперименти



Тема Re: Консервиране на лозов листнови [re: spinule]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано22.07.14 14:53



Момичета, защо така се нахвърляте върху питащата.
Не може ли малко по-меко и изискано да си кажете мнението.
Особено Вие Роксана, езикът Ви е брутален. А за правописът да не говорим. То на шега, на шега, но идва един момент, който дразни доста.
Все пак това е клуб за готварство, а не за налагане на нечии мнения с цената на грубости и безпардонност.
Не пиша тук от година, но не издържах





Тема Re: Консервиране на лозов листнови [re: ket1234]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано22.07.14 17:24



Рокси е циреят на всички клубове където може изобщо да пише, защото в останалите е БАНната за просташко поведение...





Тема Re: Консервиране на лозов листнови [re: ket1234]  
Автор spinule (..)
Публикувано24.07.14 10:01



аз си мислех, че звуча загрижено:)



Тема Re: Консервиране на лозов листнови [re: tyrsiistina-110372]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано29.07.14 10:24



А пречи ли цялата тази работа да се направи в стъклена бутилка?





Тема Re: Консервиране на лозов лист [re: Fish L]  
Автор tyrsiistina-110372 (познат)
Публикувано29.07.14 16:55



И аз мисля, че не пречи. Принципът е същият и не пластмасата не е задължителна, но не ми се влизаше в полемика. Гледай какви активни хейтърки дебнат в клуба.Щяха пак нещо да ме изпапкат.





Тема Re: Консервиране на лозов лист [re: Fish L]  
Автор tyrsiistina-110372 (познат)
Публикувано29.07.14 17:00



А и дори в пластмасова бутилка, който не го е правил и виждал не знае. Какви пръсти трябва да имаш, за да ги набуташ, та чак и притиснеш плътно?!

. Вода не пускат и само си променят цвета /като попарените/.Почти нямат допир с пластмасата.



Тема Re: Консервиране на лозов лист [re: tyrsiistina-110372]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано29.07.14 17:15



Почти нямат допир с пластмасата.



Извинявай не мога да да се сържа:)))))))

Според теб щом листата "не се допират в бутилката" (въпреки , че са набутани вътре, отровата която изпуска пластмасата поставена на слънце за няколко дена не касае самите листа???


На никой мнението не беше хейтърско, а твоето си е пълно невежество.



Тема Re: Консервиране на лозов лист [re: Monica123]  
Автор tyrsiistina-110372 (познат)
Публикувано30.07.14 15:51



Забелязала съм, че много лично се засягаш винаги, когато някой отбележи, че темата е налазена и ти си участвала в нея. И трябва, защото ти си не по - малко злобно - активна във всяка тема от Рокси.
Мисля, че двете може да си гукате мило и напоително. Вежи блюстителки на целомъдреното и здравославно хранене извън Родината,
Гукайте си!


Докато ти тук ми реагираш в смайлчета аз прекопах и възстанових лозето си в едно северозападнало българско село. Знам от къде съм откъснала всеки лист и как ще си го съхраня и без тоя опит.
А ти дебни и не изпускай сюжетната линия и си мисли, че последната реплика е твоя и си ни заковала с нея.Щом това ти дава мир и спокойствие...
Изявите ви, обаче са симптоми на болест. В резултат на здравословния ви начин на живот ли е тая болест?

Редактирано от tyrsiistina-110372 на 30.07.14 15:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.