Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тиган от инокс или...нови  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано02.07.14 01:58



Дайте мнение какъв тиган да взема- инокс или керамика? Почти съм отнесъл инокса, но не съм ползвал досега такъв и имам съмнения, че може понякога да залепва, което няма как да се случи при керамичните и тефлоновите, поне докато са нови! Иначе иноксовия , който съм харесал е много тежък, с дебело дъно, произведен в южната ни съседка (Тр), ако това има някакво значение, и е около 2 пъти по- скъп от керамичния. Някой ако има наблюдения кое е по- добро нека сподели.



Тема Re: Тиган от инокс или...нови [re: Linchpin]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано02.07.14 14:09



Аз си купих комплект от 3 тигана с каменно покритие и съм много доволна.

Редактирано от ket1234 на 02.07.14 14:12.



Тема Re: Тиган от инокс или...нови [re: Linchpin]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано02.07.14 14:30



Имам немски комплект от инокс - тенджери, купи, ренде и пръстен за варене на пара), тиган. При бавих и прибори за готвене, елипсовиден съд за печене с капак, уребрен тиган и тъй!
Двата тигана въобще не ги използвам, а са с дебели дъна. Голямо търкане пада. Ако си в Бургас ще ти ги дам да поготвиш и да решиш дали си струват парите. Когато за първи път всех в ръцете си тигана, щях д аго изтърва. От тогав аостана култовия лаф у дома- е, сега разбирам как по филмите като праснеш някого с тигана и пада





Тема Re: Тиган от инокс или...нови [re: Fish L]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано02.07.14 17:50



Когато за първи път всех в ръцете си тигана, щях д аго изтърва. От тогав аостана култовия лаф у дома- е, сега разбирам как по филмите като праснеш някого с тигана и пада

+1


Напълно подкрепям.
Хем супер тежки, което ги прави не само не удобни, но и не желани за готвене, хем да търкаш, хем скъпи!

Ако си човек който готви регулярно е супер неудобно.
Да не забравяме, че готвенето си е и физически труд.

Аз лично предпочитам тефлоновите тигани и тенджери.
Лекички, не залепват, лесно се мият.

Като минат 5 години и ги сменям.До тогава издъжат.


Ако искаш вярвай, но си нося от България истински тави ТЕФАЛ произведени във Франция и съм супер говолна.

Тук просто няма такива по магазините( специално тави)
Тигана за палачинки си го купувам от Икея - евтино и качсвено.


Най-много използвам ето това:





Тема Re: Тиган от инокс или...нови [re: Monica123]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано03.07.14 00:38



Хм, добре че попитах преди да го купя, сега везните рязко се наклониха към керамичния. Тези с каменното покритие ги видях преди време в Карфур, но така и не им обърнах достатъчно внимание... може би следващия ще е такъв. Благодаря за мненията, наистина сте ми полезни. Както се казва: "Не питай старило, питай патило".
Всичко добро!



Тема Re: Тиган от инокс или...нови [re: Monica123]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано03.07.14 08:23



И аз подкрепям мнението ти!
Извинявай, че ме домързя да потърся по-детайлно, но точно

с точка ми е любим! В него дори приготвям любимото пиле с броколи и сметана и пиле с ориз на сина ми

Ако не сменяме съдовете, трябва да спрат да работят фирмите

Бях до донесла от чужбина едно мъничко тиганче с дръжка от силикон, но като "запетайка" не дълга, защото беше червено, защото имаааах (ох, може и да имам, но се въздържам уж вече неудържимо влечение към ) магазини за домашни "злоупотреби", но трудно се поддържат блеснали.
Имам керамични съдове за печене, от които много съм доволна, особено, когато трябва да задържиш топло ястие. Но и този допълнителен топлинен процес трябва да се има предвид.



Тема Re: Тиган от инокс или...нови [re: Linchpin]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано03.07.14 08:27




Ние пък ти благодарим, че ни се довери!

Приятно готвене!



Тема Re: Тиган от инокс или... [re: Linchpin]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано03.07.14 18:33



Да, темата е важна и в случая наистина чуждият опит има значение.



Тема Re: Тиган от инокс или...нови [re: Linchpin]  
Автор diana_b (непознат )
Публикувано05.07.14 09:31



Според мен по-добре инокса, в случай че е с по-дебело и масивно дъно, ще ти осигурява по-равномерно разпределение на температурата, и в резултат на това равномерно изпържване на храната по цялата повърхност на тигана, и това в случай, че не си решил да го смениш с чугунен, които май са най-добрите - правят си т.н. "естествено незалепващо покрите" от взаимодействието на чугуна с мазнината!



Тема Re: Тиган от инокс или...нови [re: Linchpin]  
Автор cyrus9358OАдминистратор ( )
Публикувано03.08.14 23:50



тефлон.
Керамиката е булшит. Тефлонът е номер едно като лесно измиване.

у нас въглища колкот щеш.с ниско качество но много. виж потенцял за ВЕЙ няма



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.