Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Любими подправки  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано03.06.14 18:26



Да започнеш тема, заради нещо, което не ти допада, не е обичайно, но...

Кои са любимите ви подправки? Имате ли си градинка на прозореца?
Моята най-най-любима е магданозът и после го следва плътно босилекът. Преди няколко години зарязах петуниите и си отглеждам босилек, два вида джоджен, шивас, риган, маточина, мащерка, дори и нелюбимия ми кориандър и лавандула, но нея не съм я прибавала в ядене или салата.



Тема Re: Любими подправки [re: Fish L]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано03.06.14 20:16



Нямам любими подправки. Когато готвя, използвам подправки, които вървят на даденото ядене. Нямам си и градинка на прозореца, но пък си купувам подправки от магазина. Босилекът може да го използваш и против комари- те бягат от него





Тема Re: Любими подправки [re: Fish L]  
Автор GlNK (Гинес)
Публикувано03.06.14 20:25



Обичам Тарус, магданоз, копър, джоджен, целина, босилек и най-вече мащерка и риган. На терасата ми варви само джодженът и таросът. Другите се паентят и не щат да растат. Напоследък използвам и розмарин и джинджифил.



Тема Re: Любими подправки [re: Fish L]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано04.06.14 00:20



Никой не казва нищо за чубрицата...изненадана съм..



Тема Re: Любими подправки [re: Monica123]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано04.06.14 10:32



Не ми харесва

Ползвам само за леща през зимата и то отгледана от свекърва ми. Имам някаква предубеденост. Не писах за самардалата, която също много харесвам, но не съм я отглеждала.



Тема Re: Любими подправки [re: Fish L]  
Автор spinule (..)
Публикувано04.06.14 11:58



не свързах първото ти изречение с по-нататъшните. прелетяла ти е бързо мисълта и си пропуснала да напишеш някоя част от нея мисля:)... а пък аз съм станала много пунктуална и ровя ли ровя какво точно е искала да каже фиш



обичам храните, на които подхожда джоджен, значи вероятно харесвам джоджена. даже имам в една саксийка, но ми е толкова бедна продукцията, че ако разчитах на него...
обичам да слагам риган - замирисва ми на кюфтета. от него си купувам от баби от някой несофийски пазар и си суша.
харесвам дафинов лист. донесох си от странско, но не успях да завъдя дръвце.
много обичах да си късам пресен босилек от моя си, но тази година още нямам. късно ли е да си купя разсад? а иначе купувам пресен пак от баби от пазар и си суша.
розмарина харесвам само на две-три ястия, но искам да си отгледам, че ми харесва самото растение.
любимия ти магданоз ми е много безличен, но слагам където може заради домочадието - да е здраво:)
кориандър толкова не харесвам, че и на най-любимо ястие да го усетя - ще спра да ям.
копър...ммм...абе има си ястия, които без копър не стават и това е.
магданоз и копър опитах да отглеждам веднъж на балкона, провалих се и не ми се опитва повече.
без 'черно пиперче' накъде? - но слагам винаги съвсем малко - аха-аха да започва да се усеща
имам балканска чубрица в саксийка, не съм особен фен, но слагам, че пък другите обичат
обичам много къри.

ох, толкова засега



пп. о, забравих кимиона - с него пък така ми ухае на кебапчета..
и индийско орехче в комбинация с джинджифил и къри...ммм... и малко соев сос...
ох, имам работа, разсеях се и огладнях

Редактирано от spinule на 04.06.14 12:05.



Тема Re: Любими подправки [re: spinule]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано04.06.14 15:25



Сторило ти се е несвързано, но има общо с темата за пикантните чушки на Моника



Благодаря, че сподели!
Индийското орехче и джинджифилът са винаги в коледните ми меденки. Дафиновият лист за мен е неизменна част от риба-плакия (с много домати и лук скумрия най-вече, ауууууу, прияде ми се, утре това ще готвя! или заешката яхния.
Тараторът задължително с копър, орехи и чесън И млечният сос със хрян пак задължително с копър.
Една от най-любимите ми салати е табуле (ако нямам марокански кускус, с булгур) с много, много магданоз.
Много харесвам соленки или баница наръсени със сусам, ким или ленено семе, мак и др. Кимионът в моята кухня се използва само за хумус.
А от черния пипер най-много харесвам зеления

Питах за пресните, но какво пък, всеки да сподели, каквото си иска!



Тема Re: Любими подправки [re: GlNK]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано04.06.14 15:29



Все се каня да си завъдя естрагон и все забравям! Предполагам, че много ще ме кефи с миризмата си на анетол





Тема Re: Любими подправки [re: dama spatia]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано04.06.14 15:30



Абе, ти не знаеш какви зверове са комарите тук! Много вали сега и дано да напръскат по-нататък, че ни босилек, ни аутан помага



Наистина ли нещо не ти мирише много, много хубаво?:)))



Тема Re: Любими подправки [re: Fish L]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано04.06.14 16:24



На ястия с кайна не слагаш ли чубруца - кюфтета, мусака...???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.