Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Последното ястие в живота.нови  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано28.05.14 20:22



Много драматична тема според мен.А също е и филосовска.

Какво ще искаме да ядем на смърния си одър?

Ще имаме ли изобщо желание за храна?

Предполагам, е в края на дните човек си мисли неща от сорта на" Колко кратко беше всичко", "Имаше ли смисъл да се полагат толкова усилия" "Мъчно ми е за живота"....

Ето един линк:





Тема Re: Последното ястие в живота. [re: Monica123]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано28.05.14 20:43



Убийствена тема!

Приемам смъртен одър като място, където умираш у дома, заобиколен от близките си.
Интересно дали се съхранява информация за осъдените на смърт преди мораториума у нас. Не че ще умра, ако не науча. Дори не бих желала!



Тема Re: Последното ястие в живота. [re: Monica123]  
Автор sladunka medunka (pyrvata)
Публикувано28.05.14 23:44



...ами, едва ли се яде нещо на смъртния одър, обикновено поемането на храна е свързано с подобрение, с желание за живот, с победата на живота над смъртта... нали за болните щом се каже, че са се хранили , означава, че са по добре...пък и на смъртния одър тялото няма нужда от храна повече... единствените желания са да говори...

Авторът на Илиадата е или Омир, или ако не е Омир, е някой друг със същото име.


Тема Re: Последното ястие в живота. [re: Monica123]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано06.06.14 22:12



Ако имам време да планирам ... ще изготвя яко дълго меню, но ако няма време хайвер или шкембе чорба (оба4е готвена от мен, не буламач от консерва или ресторантска прозрачнотия)....Ако продължа ще трябва да издеяня повечко :)

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Последното ястие в живота. [re: Dragoness]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано06.06.14 22:56



Ооо, много ми харесва това предложение!
Може ли водка към хайвера?





Тема Re: Последното ястие в живота. [re: Monica123]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано07.06.14 13:12



Дааааам, и да се удавим във водка, поне ще умрем щастливи

.... а и няма да има време да ни порази черните дробове.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell

Тема Re: Последното ястие в живота. [re: Dragoness]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано07.06.14 21:19



супер!

Дали някой друг от клуба няма да иска да се присъедени?





Тема Re: Последното ястие в живота. [re: Monica123]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано07.06.14 21:47



на тях май им е страшно и зловещо да говорят за нещо, което няма как да бъде избегнато .... докато мъдруват, аз ще си пийвам и няма никак да се кося



See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell

Тема Re: Последното ястие в живота.нови [re: Monica123]  
Автор ebp_ozone-136036 (изостанала)
Публикувано18.06.14 13:10



Благодаря за страхотната тема. Мислила съм за това. Надявам се да съм способна да избирам и да се наслаждавам на храната, преди да умра. И ако знам кога ще се случи това, със сигурност ще си поръчам меню. И ще наблегна не само на качеството, но и на количеството - както се казва, като за последно. Нямам нищо против да умра от преяждане, стига да не ме боли. Ето го и моето предсмъртно меню:
Водка - да!, в любимата ми форма, така наречената от поляците "Шарлотка" - в голяма чаша се сипват до половината кубчета лед направо от фризера (не от машина за лед, защото от нея кубчетата са "мокри"), добавя се 100 грама ледена "Столичная" (за мене това е най-добрата водка) и се допълва със студен ябълков сок. Тази смес я смучкам бавно и също толкова бавно ми изтръпва мозъкът. От чистата водка също ми изтръпва мозъкът, ама по-бързо.
Гъби в сметана, запечени с кашкавал. Както казва професор Преображенски в "Кучешко сърце", най-доброто мезе за водката са топлите закуски. Препоръчвам ви неговия монолог, много е образователен.
Скариди с червен пипер, облечени в хамон, на скара.
Сарми с лозов лист, лобода, липов лист - и постни с булгур, и месни, топли.
Печени червени чушки с чесън, оцет и зехтин.
Мадраско къри, термоядрено люто, с пилаф.
Тайландско къри, някое от онези с кокосово мляко и малки зелени патладжанчета, и бял сварен ориз.
Домашно пържени картофи.
Пържена тилапия със зелено манго и чесън по виетнамски
Пълнена гъска с ориз, стафиди и подправки
Витата баница на леля ми
Синьо сирене "Сен Агюр" (не съм сигурна дали се произнася така, а не мога да го напиша на френски)
Торта "Птиче мляко"
Шоколадови трюфели
Ягоди и череши
Шампанско
Към всяко от изброените ястия мога да разкажа история. Не е ли това най-хубавото? Не искам да готвя предсмъртното си меню. Искам да седна, да ям с приятели и семейство, а после да умра в съня си.



Тема Re: Последното ястие в живота.нови [re: ebp_ozone-136036]  
Автор ebp_ozone-136036 (изостанала)
Публикувано18.06.14 13:11



Всъщност, прякорът ми е Евро. Не знам защо излиза така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.