Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано29.04.14 08:23



Нова, че другата стана пак доста дълга.

Редактирано от MoPcKu на 29.04.14 08:23.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: MoPcKu]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано29.04.14 14:42



Печено зеле на фурна с домати.


Няма да се претоварвам - тъкмо седмицата се е запалила от задачи. Нещо бързо и лесно, но все пак витаминозно и диетично.

Детето иска паста - може и да врътна една набързо с доматен сос.

Понеделник - ядеме бърза салата и супа само. Понеделника ни е много тежък и вечер рухваме в леглото рано-рано. Умишлено избягваме преяждане - особено след уикенда.

Вторник - нещо бързо и витаминозно. Миналата седмица беше коприва. Обещала съм на полвинката да готвя коприва при всеки случай. В момента копривата расте по целия ми заден двор, по улиците и навсякъде - копривата тук е много разпространена. Намирам си чисто местенце далеч от шосе и бера коприва до забрава....




Сряда - ядеме навънка - каквото ни душа поиска. Ресторантска храна - гледаме все пак да избираме. Често ходим на ресторант на национален принцип - примерно турски, индийски, арабски...примерно китайско (избягваме ефтината тейк ауей).



Четвъртък - задължително готвя месо, да ни подсили. Някакво печено, супа, гулаш, гювеч. Каквото мога да намеря или купя подръка. Салата задължително - салата и супа са дежурни на нашта маса.



Петък - е деня на фиш енд чипс гулем семеен празник...ядеме та се кинеме....също салата и супа..тях дори не ги споменавам спецялно...това се сервира у нас дежурно....дори да няма друго...или каквото и друго да има - но супа и салата са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!





Уйкенда - ако имам кеф - готвя псециалитети. Ако немам - одиме на ресторант пак - често даже не в ерията. Правиме пътешествия, разходки, музеи, роднини - каквото се полага по програма.


Разпределила съм дните - защото така ми е по-лесно да следя и редовно да сервирам - веднъж в седмицата задължително месо, в друг ден задължително риба ,в останалите дни по настоение, но при всички случаи супа и салата и плодове и пресни продукти.....


За мен схемата работи - и всички в къщи я обичаме. Когато аз не мога да сготя по някаква причина - мойте хора знаят как да си направят някакво дежурно ядене и да не стоят гладни.



Инспирейшънъл идеи - по всяко време...


В къщи сме яшни - и не си поплюваме - сички искат да ядът папо!


ПС: по празници - но може и всеки ден ако намеря начин и време - баници, торти, кейкове, сладкиши, бисквити, шоколади....ограничаваме ги ....да не ги ядем системно, а само по поводи...заради захарта, заради излишествата....да не се тъпчеме с излишни буклуци...и просто за да насърчаваме здравословното ядене, а не поглъщането на огромни количества синтетична химизирана храна....полагам огромни усилия да ядеме органик, природосъобразна, натурална и чиста от отрови храна...не е лесно и не е ефтино...но си струва - по мое мнение....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: MoPcKu]  
Автор GlNK (Гинес)
Публикувано29.04.14 19:31



Зелен боб яхния.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: GlNK]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано30.04.14 18:54



Агншка супичка само с месце и една глава лук.


Весели празници на всички и много здраве!!!



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: MoPcKu]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано30.04.14 19:46



Днес избрах грах на фурна, таратор.



Тема Re:нови [re: dama spatia]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.04.14 20:51



Аз пък открих една фурна, която прави интересен и нестандартен за нашите условия хляб (освен нормалния).
Бях опитала ръжен хляб с квас, а днес си взех хляб с нахут, хубав е.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано30.04.14 22:07





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: MoPcKu]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано03.05.14 13:54



За днес приготвих пилешко филе с кашкавал и касапска кавърма по бреговски.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: MoPcKu]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано03.05.14 14:25



В момента готвя прекрасна коприва супа.

Сега е сезона - и се опитвам да я готвя колкото се може по-често.


Голяма салата зелении, и домашен хляб. Пека го в момента.


За утре имам смяна и ще работя - но вечерта смятаме да отидеме на разходка и вечеря някъде. Още не сме говорили къде - но до довечера ше се разберем. Миналата седмица отидохме на скотишш ресторант - и ядахме роу меет...който го е ял, знае какво значи...ядеш месото обработено по специален начин и сервирано на тънки резени...още кървящо...




За пръв път го ядахме това - полвинката не е любител, но не се осъзнахме - заглавието беше ноо поетично и се подведохме.

За нота бене - яденето беше великолепно - заслужаваше си 25 паунда на порция...


Не бихме го яли всеки божи ден - но беше толкова деликатно и вкусно...


ПС: една малка тънка филийка такова месо ше ви държи сити цел ден...два дни след това нямах никакъв апетит за каквото и да е....плосък корем, усещане за ситост, благина и мека топлина из корема...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XV [re: MoPcKu]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано03.05.14 14:28



Сливенска милинка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.