Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: Roxan*na]  
Автор lospepina (happy girl)
Публикувано17.05.14 02:57



Само дето зъбки си нямаш Рокси,да си хапеаш.Не се сдържах,като ти прочетох тези небивалици,които съчиняваш.И няма да е зле,малко правописа да оправиш.Приказки от Шехерезада Лондон,не на мен.Толкова си противоречиш,че ако бях на твое място,щях да седна и избистря само една концепция на благополупчие.Надявам се,все пак спаси поне зъбче,две,ако не друго.И лично аз бих се срещнала с теб,на което и да е място в Лондон,та като говориш за срещи на живо,поне теб да обрисувам,пред хората.Кажи място и дата.Аз черпя.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: Roxan*na]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано17.05.14 10:44



Тези ходят из горите и поляните. Аз животно не коля, виж за човек, / някъде бях чел,че е най кръвожадното животно/ няма да имам скрупули.
Иначе от поляните / срещнах само двама - трима овчари, които там разхождаха питомките си

/ сготвих това


Да станеш човек е изкуство.

Редактирано от bobiO8 на 17.05.14 11:12.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: lospepina]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано17.05.14 10:48



Чакаме отзиви. Наближава август, септември може да е в Бъкингамският дворец. Все пак има познати там.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: bobiO8]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано17.05.14 12:19



Много хубава идея за студена лимонада





Днеска ше направя и аз - тук имаме форекаст за 23 градуса по обед - невъобразимо летно топло време...


Ше се пичеми в градината....


Това и ше приготвя - сладулет, студена лимонада и плодова салата...благодаря боби08....


За вечеря мислим да идем някъде - коментирахме италянски ресторант, но още не сме теглили чертата ...но е хубава идея де...обичам чесново хлебче, италянски салати и точно сега ми е е прияла лазаня...


Може да се почерпим и с чашка винце - в края на седмицата може....след добре свършена работа си заслужаваме малак отпуск...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: nnaarr]  
Автор tyrsiistina-110372 (познат)
Публикувано17.05.14 13:24



Трогната съм от Цалуфките и радушно ги приемам.


Бях 20години сливенска снаха и ми се наложи да позная обстойно баклата.Първоначално ми беше странна, но си бях събирала рецепти от "Жената днес".Там открих идеалния вариант за приготвянето И.Задължително се притрива със сол предварително и се задушава под капак.Накрая се добавя естествен лимон.
Цялата страница беше озаглавена "Сливенски гозби".



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: bobiO8]  
Автор tyrsiistina-110372 (познат)
Публикувано17.05.14 14:14



Боби, може ли да пуснеш рецептата за бъзова лимонада? Имам огромен храст в двора на село.Там ходим през седмица, а миналата още не беше цъфнал.Другата трябва да съм в готовност. Правила съм предишни години, но не съм доволна.
Иначе, какви майски гъби съм мариновала - Муци! Самите те миришат на брашно и са много подходящи за най-елементарен бешамел. Но в марината, точно тази брашняна миризма е разкошна основа на съчетание карамфил, черен пипер, бахар, мащерка, дафинов лист.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: MoPcKu]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано17.05.14 15:38



Благодаря, Морско! Ще се пробвам тази седмица, за да я изтренирам


Може би само не каза в колко голям съд трябва да е, за да изглежда така въздушна като твоята?



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: MoPcKu]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано17.05.14 15:51



Днес съм в пълна бургаска класика


След 17-км разходка до Сарафово и обратно, не знам откъде ми дойде силата да изчистя 1 кг сафрид, да го изпържа и да направя един таратор с копър, чесън и орехи.




Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XV [re: tyrsiistina-110372]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано17.05.14 15:53



Припадам само като те чета! Направо ми иде да се споразумеем за някаква размяна!!! Например маринован сафрид за мариновани гъби





Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XV [re: bobiO8]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано17.05.14 16:03



Много смешна история имаме с този бъзов сок. Като бяха малки децата винаги имахме, защото бях убедена, че страшно помага при кашлица. После с годините го позабравих (т.е не тормозех бабите ни да го правят задължително). Когато дъщеря ми беше за 1-ва година студентка, се прибира във ваканция и едно от първите й въпроси колко струва този бъз. Ами, казвам й , най-вероятно е без пари, защото едната ни баба има такова растение. И тя веднага, абе, дали ще могат да ми приготвят няколко литра. Ами за какво са ти?!! Да не ги продаваш?!! Не, ще черпя приятелите в общежитието. Че точно с това ли?!! Та ни обясни, че седнали някъде и някой поръчал Елдър-джус на фантастичната цена от 6 паунда на чаша (явно
е не беше свикнала с цените). И тя като го видяла, отпила и разбрала от какво е, обещала, че бабате й ще ги удавят в такова без пари

Та и аз знам тази дума без да ми трябва

А тук откриха плажа вече




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.