Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: Monica123]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано14.05.14 08:35



Така си е. Има готово сварено и нарязано, има и полусварено.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: bobiO8]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано14.05.14 11:04



Да - ние имаме близо до нас огромно кралско стопанство.


Колят животинките и пред нас ги разфасоват. В самия магазин посочваш коя част искаш да ти отрежат - слагат зад щанда животното овесено на кука и режат с автоматичен трион каквото си поискал.

Ако искаш - ти го мелят даже или режат на филийки, на квадратчета, на ромбчета, на кфото искаш.


Животните се гледат пред очите на хората също - на поляната, в кралската гора и прочие. Месото е органик - което означава, че не ги захранват с изкуствени добавки. НАИСТИНА живеят органик и НАИСТИНА не им дават изкуствена храна - просто ги гледат пред очите на хората. Вижда се къде ги прибират да спят, как ги преглеждат ветс и прочие.


Разбира се, това месо го продават на 3 пъти по-високи цени - и точно затова са направили стопанството да е видимо и публично достъпно. Заради цените разбира се.

Същото е и с растителните продукти и с мляко, яйца и птици. Включително диви, както и дивечово месо. Кралицата си има собствени гори със собствен дивеч и там нейните хора планово си отстрелват каквото й е нужно на кралицата. Когато си има гости - тогава за гостите се урежда лов и прочие забавления на аристокрацията....


Ако живеех на всяко друго място, ти вероятно щеше да си прав, че от магазина шях да купувам замразено. Ма една (само) от привилегиите да живеш на подобно място е привилегията да ядеш остатъците от масата на кралицата...даже остатъците й са в пъти по-разкошни отколкото обикновения буклук от редовния магазин - в това съм съгласна.



Между другото - възможно е ако си платиш - сешсе каква е сумата - да влезнеш в горите й или стопанствата й и сам да си избереш и отстреляш животно....



И сам да си го вземеш, обработиш, одереш и прочие - да, има и такива хора - предпочитат го. Но това са свръхбогати и разглезени хора, които се чудят какво да правят с живота си и не ходят на работа по 8-9 часа на ден...не им се налага ше знайш...


Едит: да уточня само - кралските стопанства са много известни и ДЕЙСТВИТЕЛНО държат много висок стандарт. Кралицата не е щура...тая алчна германка....

И поради отличната си репутация - действително продават фантастични количества месо и продукти. Хората се избиват да пазаруват оттам - и ДЕЙСТВИТЕЛНО продуктите са видимо по-качествени - разликата с буклуците в редовните магазини е фантастична.

Затова е възможно в 8 сутринта да заколят 15 животни, до обед да ги продадат до последен остатък и даже да не стигнат....


Целата околия си пазарува оттам - нема ни един да не знае за какво става дума.


Не съм сигурна дали това е възможно в България - поради беднотията на хората и мизерията, и менталитета на орицата...


В Британцията има фантастично богати хора - и точно в нашта ерия жиевеат най-богатите ора на света. На тях дори не им се налага да пазаруват с кошница, ако не искат - имат си бътлър да им прави менюто и урежда доставките, и готвачи да им готвят...но това са подробности...


Та исках да кажа...че знам как звучи на бедните орица в бълХарието....но това е фактологическата истина - да.







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от Roxan*na на 14.05.14 11:33.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: bobiO8]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано14.05.14 11:07



Хехе - Моника пак се е лизнала по полуфабрикатите....






Тази жена яде сека пласмаса от магазина... безкритично...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: bobiO8]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано14.05.14 11:27



Това е причината да планирам така седмицата си. В точно определен ден полвинката се връща от работа по-рано и ми носи пресно купено органик месо и аз го готвя ВЕДНАГА.

Или в събота го пращам специално да иде до стопанството и да купи пресно органик месо.


Ние не купуваме огромни количества - защото до нас винаги има прясно месо. Купуваме колкото ни трябва за едно готвене, готвиме го ВЕДНАГА и веднага го ядеме. Не държиме във фризер.


Във фризера държиме неща като сладоледи, замразена риба (това е неизбежно вече - ше е прекалено да поискам и океан до нас да има и кралицата да ми сервира пресна риба...) и замразен грах или подобни продукти.

То па един огромен фризер - имаме две малки чекмеджета и това е...колкото да сложиш два пакета сладулет и 2 пакета грах...



Месо не замразяваме....сичко ядеме пресно....лигавиме се малко, ма тека живота е по-красиф...


Същото е със зеленчуците ни - ходиме на пазар в уйкенда, купуваме каквот ни требва за седмицата и аз го зареждам по лавиците....и в седмицата готвя 3-4 манджи...от пресни продукти....


Тоя рет АЗ го установих - щото си спомних как бех чела навремето Балзак и Мериме....как са устройвали навремето стопанствата си французите...и как имали дни на точно определени традиции. Ноо полезен спомен се оказа - живота ми стана песен и всеки си знае задълженията, привилегиите и сичко върфи под конец. Разходите са сведени до минимум, а ядем пресна и органик храна. Какво повече да искам от живота?


МъЖ си имам, дете, пресна храна...време и желание да готвя....хубава професия....сега ако съм алчна, и ше поискам и собствености и да забогатея..но защо ми е да съм богата? то парите грижи искат... а собствеността ВИНАГИ означава разходи.....


Некой ден ако се полакомя, може и това да поискам..но както съм шеслива сега....малко е вероятно....


Задава ми се засилка в интелектуална посока - искат ми подновяване на квалификации - това тук е стандарт и е задължително усилие иначе те изфърлет....- и май как'ви Роксана ше тръгне на училище барабар с детето....та може би временно ше отпишеме готвенето като хоби...но ше видиме де....в момента си подавам дукиментите и все още не са ясни доста неща....но що е живот - прет нас е...











Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: bobiO8]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано14.05.14 16:26



Аз го купувам сурово.

Толкова добре е почистено и обработено, че се сварява за нула време.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: Roxan*na]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано14.05.14 16:28



Дори не съм виждала полусварено шкембе или пък сварено.

Купувам си го су-ро-во.

Нямам идея какво се продава в БГ.Тукашното е супер.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: Roxan*na]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано14.05.14 16:32



Животните се гледат пред очите на хората също - на поляната, в кралската гора и прочие. Месото е органик - което означава, че не ги захранват с изкуствени добавки. НАИСТИНА живеят органик и НАИСТИНА не им дават изкуствена храна - просто ги гледат пред очите на хората. Вижда се къде ги прибират да спят, как ги преглеждат ветс и прочие

Хехехех:)))))И после двете с Кралицата сядате да си хапнете на обяд и да оправите клюките:))))))))))))



Рокси ти май забрави , че до скоро обясняваше как купуваш мазни наденик в някакъв евтин магазин за емигранти :))))))))



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XVнови [re: Monica123]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано14.05.14 16:43



Вероятно от горският магазин е било.

Натюрррррррр........

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XV [re: Monica123]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано14.05.14 23:45



Mda - и го готвиш в микровълновата и за пейсе минутки и шкембето става фантастично и сичко му е нарет...



Прикаски под шипковия храст за под 3 годишни...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XV [re: Monica123]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано15.05.14 00:01



Ебауси, на чувек да не му се дояде мазен наденик...



Е ся кфо, да не съм се абонирала за обяда на кралицата? обичеме да копуваме оттам, ма ако ни падне мазния наденик защо да не го хруснеме?



Ти се смееш - но да, кралицата често излиза да се разхожда и спира да си говори с хората и те си говорят с нея. Зависи от времето де...но съм я виждала да го прави. Вярно е, че когато спре, гардовете я обръжават и хората се струпват около нея...та е трудно да се добереш наблизо. И все пак се случва да я зърнеш по съвсем нормален начин - това е официалната й резиденция и тя прекарва повече от 6 месеца в годината на тоя адрес.


Полвинката ми се смее - защото си е натурален британец, а още не е виждал кралицата - а на мене много ми върви да я засичам де ли не - някакси се случва да ида някъде и тя да е там...не е нарочно...и няма как да е...


Виждала съм я отблизо повече от 10 пъти - то е трудно даже за посланик да си уреди толкова аудиенции..


Тя обикновено не говори много....и е много дребна възрастна жена с деликатно телосложение. Аз поставена до нея изглеждам гигант...тя е нещо като 1 и кинта на почетната възраст от 80 и колко ли направи...ма е близо до деведесетака...


В ефтин магазин за емигранти? кога па съм расправяла текива небивалици, напомни ми?


Иначе наденичките в кралското стопанство върват най-ефтините по 8 паунда килото.... тея са куче марка наденици...а по-скъпите и по-хубавите могат да ударят спокойно 20-така за кило...


Ти на това ако викаш ефтиния....хехе, я кажи колко струва твойто замразено и подготвено шкембе, дето се варяло уж де ...за пейсе минути, хаха...ето орицата ти обесниха...шкембе се вари с часове....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.