Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:33 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Палачинки с ябълкинови  
Автор bobiO8 ()
Публикувано08.12.13 11:41



Палачинки с ябълки




Продукти :2 средни ябълки, 1ч.ч. – 250мл. брашно, 1 яйце, 2.5с.л. захар, 1/2ч.л. сода бикарбонат, 250-300гр. кисело мляко, 1с.л. заквасена сметана, по желание, 1бр. ванилия, щипка канела.


Обелени ябълки, нарязваме на малки кубчета 5мм..Разбиваме захарта с яйцата, добавяме пресятото брашно омесено с ванилията и канелата, заквасена сметана, кисело мляко с угасената в него сода. Всичко се разбърква. Трябва сместа да бъде с консистенция на гъст крем. Добавят ябълкови кубчета. Отново се обърква всичко. Оставете да почине 15-20мин. В нагрят тиган /на умерена температура/, налейте малко растително масло и изсипете една - две супени лъжици от тестото. Печем от двете страни до златисто кафяво /по 1-2 мин./.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано08.12.13 16:52



Още една чудесна идея за сутрешна закуска. Сещам се, че може сместа да се изсипва в тигана с малко черпаче, такова от кухненският набор.



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: dama spatia]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано11.12.13 20:43



Аз пък мисля, че е страхотен десерт сега ще забъркам едни бързи палачинки със ябълки...Благодаря за рецептата!!!



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано18.12.13 18:06



Вкусно звучи, но нищо общо с палачинките - по-скоро нещо като мекички, пърженки или тика(ъ)лки им викат по Асеновградския край





Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано18.12.13 18:18



Напротив, стават като американските палачинки, само, че с пълнеж от дребно нарязани ябълки.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор engel2 ()
Публикувано18.12.13 20:05



Боби може би си нарязал ябълките малко на грубо. Аз преди много, много години съм ги ял в Германия и възрастната дама /хазяйката/ ме изнинада с тези Фаннкухен, които не бяха така дебели, но за мен /нещо много ново/ за първият път не ми харесаха - не ги познавах. В последствие обаче реших че са добри. Има и други палачинки - ХАМБУРСКИТЕ ФАННКУХЕН, които се правят пък с вишни и се поръсват с пудра захар. Готен десерт! Радвам се че си ги направил и ги има също точно, такива както и ти си ги направил! Браво.





Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: engel2]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано18.12.13 20:27



Благодаря! Просто рецептата е такава. От някакво руско списание навремето я преписах. Стават и като бухти, като се пуска по 1с.л. от сместа във врящо олио.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор engel2 ()
Публикувано19.12.13 00:17



Също става, но германката /и аз после/ ги правише по същият начин като палачинки - със заливане на тестото. А с вишните става така - сипваш "бозата" и секунди след което и вишните които потъват леко в тестото. После взимаш един капак обръщаш тигана. След което палачинката се хлъзга от капака в тигана малко след това и тази страна е готова. При сервирането се сгъва като омлет и се поръства с пудра захар Но не е клафути!





Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: engel2]  
Автор engel2 ()
Публикувано19.12.13 00:26



Да си призная - предпочитам пловдивските палачинки и крепа

И отгоре конфитюри или сирине - по е лесно!



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано19.12.13 04:20



Ахам:) А какви са американските бухти? А в Америка ядат ли различни от американските палачинки? Сигурно европейски палачинки им викат на рулцата с вишнево сладко

.

Редактирано от forti на 19.12.13 04:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.