Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 05.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Палачинки с ябълки  
Автор bobiO8 ()
Публикувано08.12.13 11:41



Палачинки с ябълки




Продукти :2 средни ябълки, 1ч.ч. – 250мл. брашно, 1 яйце, 2.5с.л. захар, 1/2ч.л. сода бикарбонат, 250-300гр. кисело мляко, 1с.л. заквасена сметана, по желание, 1бр. ванилия, щипка канела.


Обелени ябълки, нарязваме на малки кубчета 5мм..Разбиваме захарта с яйцата, добавяме пресятото брашно омесено с ванилията и канелата, заквасена сметана, кисело мляко с угасената в него сода. Всичко се разбърква. Трябва сместа да бъде с консистенция на гъст крем. Добавят ябълкови кубчета. Отново се обърква всичко. Оставете да почине 15-20мин. В нагрят тиган /на умерена температура/, налейте малко растително масло и изсипете една - две супени лъжици от тестото. Печем от двете страни до златисто кафяво /по 1-2 мин./.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано08.12.13 16:52



Още една чудесна идея за сутрешна закуска. Сещам се, че може сместа да се изсипва в тигана с малко черпаче, такова от кухненският набор.



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: dama spatia]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано11.12.13 20:43



Аз пък мисля, че е страхотен десерт сега ще забъркам едни бързи палачинки със ябълки...Благодаря за рецептата!!!



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано18.12.13 18:06



Вкусно звучи, но нищо общо с палачинките - по-скоро нещо като мекички, пърженки или тика(ъ)лки им викат по Асеновградския край





Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано18.12.13 18:18



Напротив, стават като американските палачинки, само, че с пълнеж от дребно нарязани ябълки.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор engel2 ()
Публикувано18.12.13 20:05



Боби може би си нарязал ябълките малко на грубо. Аз преди много, много години съм ги ял в Германия и възрастната дама /хазяйката/ ме изнинада с тези Фаннкухен, които не бяха така дебели, но за мен /нещо много ново/ за първият път не ми харесаха - не ги познавах. В последствие обаче реших че са добри. Има и други палачинки - ХАМБУРСКИТЕ ФАННКУХЕН, които се правят пък с вишни и се поръсват с пудра захар. Готен десерт! Радвам се че си ги направил и ги има също точно, такива както и ти си ги направил! Браво.





Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: engel2]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано18.12.13 20:27



Благодаря! Просто рецептата е такава. От някакво руско списание навремето я преписах. Стават и като бухти, като се пуска по 1с.л. от сместа във врящо олио.



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор engel2 ()
Публикувано19.12.13 00:17



Също става, но германката /и аз после/ ги правише по същият начин като палачинки - със заливане на тестото. А с вишните става така - сипваш "бозата" и секунди след което и вишните които потъват леко в тестото. После взимаш един капак обръщаш тигана. След което палачинката се хлъзга от капака в тигана малко след това и тази страна е готова. При сервирането се сгъва като омлет и се поръства с пудра захар Но не е клафути!





Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: engel2]  
Автор engel2 ()
Публикувано19.12.13 00:26



Да си призная - предпочитам пловдивските палачинки и крепа

И отгоре конфитюри или сирине - по е лесно!



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано19.12.13 04:20



Ахам:) А какви са американските бухти? А в Америка ядат ли различни от американските палачинки? Сигурно европейски палачинки им викат на рулцата с вишнево сладко

.

Редактирано от forti на 19.12.13 04:38.



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано19.12.13 08:15



На знам за европейските палачинки нищо

, но за американските имам рецепта от Америка.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано19.12.13 15:09



Ах, да - имаш истинска рецепта за Pancake чак от Америка? Това вид индиански палачинки ли са?

Май по-скоро си е европейският Pancake (и такъв има, но е различно от Palatschinke), който е пренесен от европейските заселници по Новата земя:)
Накратко - основната разлика между Palatschinkе/Pancake... палачинки/ бухти и пр. тиганици ...оладьи/блинчики е в една от съставките на тестото. Съответно и разликата в крайния резултат е примерно като между тутманик и баница с фини точени кори

Открийте разликите:
http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/testeni-izdelia/mekitsi-buhti/recipe_166.php?name=Vazdushni-buhti-%28oladyi%29

Palatschinken are made by creating a runny dough from eggs, wheat flour, milk, and salt and frying it in a pan with butter or oil.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от forti на 19.12.13 15:10.</EM></FONT></P>

Редактирано от forti на 19.12.13 15:11.



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано19.12.13 18:34



Блинчики с хайвер..........мммммммммммммммммм и водка.......ммммммммммммм



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: Monica123]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано19.12.13 19:38



Или още фентъзи - солена тортичка от блинчики със сьомга, хайвер от белуга и шампанско Дом Периньон реколта 1955 г.





Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано19.12.13 20:31



Аааааааа реколта 1955.... дали още ще е хубаво ? нещо по-младичко...



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано20.12.13 14:18



Да така е! Племенницата ми, преди 3г. беше 4 м. на бригада при "апачите"

и ми донесе рецептата.
Тази сигурно също е "индианска"

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: Monica123]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано20.12.13 14:23





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано20.12.13 17:30



Как да е индианска рецепта за палачинки като ясно си е написано, че рецептата е за americanpancake, и никъде не се претендира, че тиганиците/оладьи-те/ бухтите са палачинки


От тази рецепта истинска класическа палачинка - никак не получится



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор GINK (Гинес)
Публикувано20.12.13 17:53



Много ценна информация. Благодаря.





Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: Monica123]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано20.12.13 17:57



Това шампанско, бре Мони, не е мъж...има си технологична разлика за оценяване качеството им


Тази реколта е емблематична за експертите по шампанско, колекционерите и т.н.:)Преди това лозовите масиви в областта Шампан, Франция са били увредени от бактерия и масивите са били подменени с нови устойчиви видове. В състава на шампанското влизат 2-3 вида подбрани вина, които за Дом Периньон задължително трябва да са от една и съща реколта. Не правят компромиси и не се произвежда всяка година. Стареенето на шампанското също отнема до към 10-тина години ...Погугли - много интересно инфо с много подробности има за шампанското - то за бутилките, за тапите, за етикетите не става в пост да се напише:)
И няма да се плашиш, че е старо:) Около 2000 г. извадили от потънал кораб 2 каси 145-годишно шампанско Дом Периньон. Събралите се шампанни корифеи отворили 2 бутилки и дегустацията преценила, че е супер - обявили го на търг. 27 600 евра платила дама с руска фамилия от Сингапур



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано20.12.13 20:04



То ясно, че е шампанско, но все пак - годините са доста. За колекция и фукане става, но за пиене едва ли.

Апропо имам приятелка фенка на шампанското. Предполагам защото мъжът и е французин от семейство с традиции.
У тях винаги има кашони с шампанско.
Тя ме научи да го пия с 2 капки концентриран сок от касис. Много е добро.



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано21.12.13 08:54



То, затова си е написано ПАЛАЧИНКИ С ЯБЪЛКИ.
На всички не може да се угоди. Аз нещо като не ми хареса, не го гледам.

На вкус и цветь, товарищей неть, казват по на изток от нас.

И да ми се обяснява,че това са мекици, пърженки или тика(ъ)лки ,

които традиционно си ги прави българинът с мая /по рядко със сода/ и се ПЪРЖАТ в порядъчно количество мазнина /олио/, е доста нелепо. Всяка нация си има свои виждания за палачинките и традиции в приготвянето им.
Наскоро бяп чел за една мексиканска рецепта за палачинки с бананови резенчета. Тя сигурно е от маите.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано22.12.13 10:41



Ако беше написано АМЕРИКАНСКИ ПАНКЕЙК С ЯБЪЛКИ - нямаше да гледам темата щото това Пан си е тиган, а кейк е всякакъв тестен бухващ бъркоч . Обаче от Палачинки с ябълки сдобих представа за фина палачинка с пълнеж като за щрудел от настъргани ябълки...обаче нищо общо:) Не познавам различните виждания на всички нации за палачинките, но където съм прошетала по света - като си поръчам палачинки не ми носят бухти, мекици, катми и пр.
Мексиканската рецепта дето си чел - панкейкът сигурно са царевичните питки


Точно на пълнеж с банани не съм попадала - сигурно и за мексиканците не са баш популярни, защото навсякъде се предлагаха с пълнежи от боб, ориз, пилешко, царевица...а Маями си е мексикански регион.... жив американец видях само веднъж на една изборна кампания
Те и арабите и турците правят такива тънки питки ...дюнерът ще дойде като палачинка с мръвка
Последно от мен в резюме - нелепо ще е да ти донесат тутманик, когато си си поръчал баница и ти заобясняват че поради различните национални виждания това е АМЕРИКАНСКА БАНИЦА



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано22.12.13 18:10



То затова си има снимка към рецептата, да не има човек илюзии и развихрено въображение за това, което чете. Да ти приличат на бухти тези палачинки?
Не че не могат да се направят като бухти или запекат на фурна.
Това,че ти си въобразяваш нещо е друг въпрос.
В темата има и линк за палачинките в различните страни. На руски е, но е разбираемо. Хубаво е да го прочетеш, преди да пишеш глупости.
Понякога доста ми липсва Сапи да въведе ред тук.


Хубави ппразници и моля да ме извинят тези, които съм ги натоварил емоционално с този пост.
Като видя снимки и рецепти от някои хора ще продължим темата за палачинките и МЕКИЦИТЕ.

Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор GINK (Гинес)
Публикувано22.12.13 20:40



За мен всичко, което се прави на почти сух тиган и става сплескано като на снимката, ми е палачинки. Айде весели празници!!!





Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: forti]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.12.13 11:22



Стига си се заяждал, не си прав в случая.
Това са товно палачинки с ябълка.
Гледала съм тази рецепта и по телевизията.

Недей да вадиш от 10 кладнеца вода, и ние знаем другите народи как наричат и употребяват плостите хлебчета.



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: GINK]  
Автор Monica123 (ветеран)
Публикувано23.12.13 11:27



В случая другаря Форти се опитва да ни обясни колко е велик.

А истината е, че и ние не ядем доматите с колците и сме наясно с основните правила в готвенето.



Тема Re: Палачинки с ябълкинови [re: bobiO8]  
Автор engel2 ()
Публикувано23.12.13 15:13



Драги БОБИ точно за това избягвам форума. Какво има да се дискутира. Ти си си направил труда и си поставил на разположение една рецепта. Или се приема както си я написал или всеки прави каквото си иска и си кротува - но това няма да е вече твоята рецепта. На който не му харесва да пусне нова /собствена/ рецепта



Редактирано от engel2 на 23.12.13 15:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.