Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Тема Pralinenнови  
Автор renate (aus Bayern)
Публикувано13.11.13 18:29



Здравейте уважаеми кулинари,
търся рецепта за шоколадови бонбони,които мога да се направят в домашни
условия?
Ще Ви бъда много благодарна за всички рецепти и предложения.





Тема Re: Pralinenнови [re: renate]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано13.11.13 19:48



Шоколадови бонбони с орехи и смокини
ПРОДУКТИ:
24 сухи смокини “Каламата”
8 супени лъжици захар с връх
250 гр. орехови ядки
300гр. шоколадова кувертура (или 200гр. млечен шоколад и 100гр. натурален)
1 с.л. бутер и при нужда няколко лъжици кондензирано мляко, за да се втечни кувертурата.

ПРИГОТВЯНЕ:
Смокините и захарта се слагат в тенджерка и се долива вода, колкото да се покрият с около 1-2 пръста отгоре. Тенджерката се покрива с капак и се вари продължително време на тих огън (около 50 мин), докато водата се сгъсти на сироп, а смокините омекнат и набъбнат максимално. Снемат се от огъня. Оставят да престоят една нощ заедно със сиропа и на следващият ден се прецеждат.
Орехите се запичат на фурна за 10 мин на 150С. С помоща на ножче се прави малък отвор в долния край на всяка смокиня и се напълва плътно с орехи. Притискаме отвора с пръсти и да придаваме кръгла форма на смокините. Кувертура се разтопява на водна баня заедно с кравето масло и при нужда се добавя малко кондензирано мляко за да се разреди.
Смокините се потопяват една по една в разтопения шоколад и се подреждат върху повърхност покрита с прозрачно фолио или пергаментова хартия. Украсяваме с помощта на вилица, която потопяваме в разтопен шоколад и разтичаме върху бонбоните. Оставяме да се стегнат на хладно място. На следващия ден увиваме в станиол.

Рецептата не е моя, а на една клубарка - xamos, която отдавна не е писала тук. Рецептата е лично нея и я беше споделила с нас. Беше изпратила и снимка на готовите бонбони. Изглеждаха страхотно.



Тема Re: Pralinenнови [re: renate]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано13.11.13 21:17





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Pralinenнови [re: renate]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано13.11.13 21:56



Ти търсиш специално рецепта за пралини ?
Защото рецептите, които са ти предложили не са пралини.

В домашни условия пралин се прави така:

100 гр захар, 75 гр натрошени лешници, 25 гр натрошени бадеми, 35 мл вода, няколко капки лимонов сок

Смесват се захарта и водата, капва се лимоновия сок и се карамелизира. Маха се от огъня и се добавят лешниците и бадемите, смесват се добре.
Изсипва се сместа върху намаслена чиния, изчаква се да изстине, начупва се и се натрошава на ситна пудра.

Така получения пралин може да добавиш към другите съставки, съгласно рецептата, която си избрала за бонбони.



Тема Re: Pralinenнови [re: veceлyшka]  
Автор renate (aus Bayern)
Публикувано14.11.13 16:24



Здравейте уважаеми кулинари,
много Ви благодаря за всички идеи и предложения.


Ще си избера и ще ги изпробвам за Коледа и Нова Година.
Тази година съм решила да направя бонбони,вместо сладки за
празниците.
Аз също намерих доста рецепти в немските сайтове,но ще пробвам първо и ако има интерес,ще ги напиша тук.
Аз мога да дам рецепти за немски коледни сладки,ако някой се интересува ще дам веднага инфо.
Поздрави и весела подготовка за всички празници!



Тема Re: Pralinenнови [re: bobiO8]  
Автор renate (aus Bayern)
Публикувано14.11.13 16:34



Много благодаря bobiO8,точно това си ппредставях и аз за празниците!


Поздрави



Тема Re: Pralinenнови [re: renate]  
Автор c@t ()
Публикувано14.11.13 19:33



Като ти прочетох темата се сетих като бях малка със сестра ми имахме адвентскалендри, като тия сегашните, които сега струват 60 цента. След Коледа исках още от шоколадчетата с фигурки, разтапях обикновен шоколад в чаша на парното и пълнех с една чаена лъжица календара

това май съм го правила само веднъж, но го помня много добре, а съм бика може би на 5_6 години.

Днешните деца са много разглезени.

Та за рецепта- взимаш формички за лед с формата на черепи, сърчица или каквото има при Чибо или ако имаш други интересни формички, например за захарни петлета и близалки, майка ми има такива, но аз не.

Стопяваш шоколад, ако може да не е ковертюр, аз го намирам за гаден и удачен само за деорация или заливка, но не и като съществен вкус.

Поръсваш формичките с кокосови стърготини или други счукани ядки, наливаш шоколада, слагаш по един печен, обелем лешник или бадем, или крокант от горния постинг, който дамата представи за пралин и оставяш да се ствърди.


Ако нямаш деца наоколо, може да стане ще по-вкусно - счукваш бишкоти, напояваш ги с Бейлис или ще по.добре- с ром, може да нарежеш сушени кайсии или други сушени плодове и да ги опиянчиш, забъркваш всичко със стопения шоколад, пълниш формичките и оставяш да се ствърди.

Потекога ми лигите



Тема Re: Pralinenнови [re: renate]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано15.11.13 18:25



Привет! За нищо, радвам се,че съм бил полезен! Весели празници!



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Pralinen [re: c@t]  
Автор renate (aus Bayern)
Публикувано15.11.13 19:33



Здравей c@t,точно такива формички от Чибо си купих,със сърчица,кръгчета и различни животни,ще пробвам различни рецепти другата седмица и ще разкажа как са станали бонбоните.
При нас също продават Adventskalender със различни шоколадчета вътре.
Поздрави и до скоро.



Тема Re: Pralinenнови [re: renate]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано16.11.13 11:45



Намерих и две рецепти в моите записки, не съм ги пробвала:



Домашни шоколадови бонбони с лешници

Продукти за 10 бонбона: 1 шоколад от 120 г млечен, 2 суп. лъж. заквасена сметана, 2 суп. лъж. масло, 2 суп. лъж. какао, 1 суп. лъж. захар, лешници

На водна баня поставяте купа и всички продукти (без лешниците), като шоколада начупвате на парченца. Разбърквате добре до получаването на хомогенна смес. Оставяте леко да изстине и сипвате в пластмасови формички от бонбони (кутия) или в силиконови формички за бонбони, като във всеки бонбон поставяте по една ядка. Отгоре поставете по една ядка за украса. Поставете на хладно, за да стегнат поне за 12 часа. Извадете от формичките и поднесете. Съхранявайте на хладно място.



Какаови бонбони от бисквити и орехи

100 г бисквити, 100 г масло, 6 с.л. какао, 80 г орехи

Бисквитите (100 г) се стриват заедно с орехите (80 г), докато продуктите станат на ситни парченца, но не съвсем смлени. Важно е орехите да хрупкат в тази рецепта, за да е още по-апетитна. Маслото (100 г) се разтопява и в него се разтваря какаото (6 с.л.). Сместа се разбърква старателно и се добавя към сухите съставки - бисквити и орехи. Всичко се омесва много добре, като при необходимост се добавя още разтопено масло, за да може от полученото ронливо тесто с ръце да могат да се оформят топчета. Те се поставят в хартиени формички и се поднасят веднага. Изяждат се за секунди!


Втората рецепта е тип унгарски салам, значи предполагам може да се добави ром и/или нарязани сушени плодове.





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.