Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Хрупкави кисели краставички?нови  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано15.08.12 00:33



Моля ви се хора, казвайте как .....побърках се да опитвам различни методи .... накрая ще ми бъде забранен достъпа до кухнята ....



See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell

Тема Re: Хрупкави кисели краставички?нови [re: Dragoness]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано19.08.12 15:06



лелеее, никой не ти е писал толкова време:)

аз ги правя в буркан сурови - с оцет до наръбената част, с.л.захар, ч.л.захар, лук и зърна черен пипер и варя най-много 3 мин. - колкото да си смени цвета и да се запечати буркана, затова предполагам, че не те интересува.
харесват си ми

туршии и кисели краставички без варене изобщо не умея. и не правя.



Тема Re: Хрупкави кисели краставички?нови [re: Dragoness]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано19.08.12 15:22



За да останат хрупкави, най- сигурният метод е консервиране без варене, но с прибавка на аспирин, което не знам доколко е здравословно.

Не че съм голяма специалистка, де, но това ми е известно по въпроса.




Редактирано от PipilotaV. на 19.08.12 15:23.



Тема Re: Хрупкави кисели краставички?нови [re: Dragoness]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано19.08.12 23:28



вс ме интересува ...... като казвам превъртам - е то4но това, нека има моля ви да се намирам на работа



See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell

Тема Re: Хрупкави кисели краставички?нови [re: Dragoness]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано20.08.12 18:11



Ние прави едни хрупкави, но не са точно кисели, а като суровата туршия. И рецептата е горе-долу същата - пълнят се бурканите с краставички и се заливат със саламурата. И най-отгоре се слага смокинов лист - от него и туршията и краставичките стават хрупкави.



Тема Re: Хрупкави кисели краставички?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано21.08.12 15:39



Саламура - на 1 литър вода 2 с.л.сол. Завира и се заливат краставичките наредени в буркани с резени корен от хрян и скилидки чесън /5-6 търкалета тънко нарязан корен на дъното на буркана и 2-3 най-отгоре, и чесън на вкус/.
Затваряме бурканите веднага докато е гореща саламурата.
След 3 дни почват да помътняват и след това се избистрят.
Мноооого хрупкави и много трайни. Докато не се отвори бурканът не се образува отгоре така наречената кърпа.

Аз слагам такива краставички сигурно вече 20 години.
Напоследък ги слагам даже в буркани от 1,7 литра.
От моите приятели, който ги е пробвал веднъж не се отказва от тях. На вкус са КИСЕЛИ краставици, но не безумно солени като купешките от бидоните.
По същият начин слагам и люти чушки.



Тема Re: Хрупкави кисели краставички? [re: ket1234]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано21.08.12 16:11



А бе и ние си им викаме кисели, обаче под този израз повечето хора си представят маринованите с оцет, черен пипер и копър. Затова не бях сигурна какво точно търси човекът, който е поставил темата.

Иначе и ние много ги ядем. И точно си го описала - първо помътняват, а като се избистрят са готови.



Тема Re: Хрупкави кисели краставички? [re: ket1234]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано21.08.12 23:05



Ясно, горе6та саламура в/у наредените краставички в буркана!.....
Бързо затваряне на капа4ката ...... ама после как обръща ли се надолу, как се запе4атва?
Мисля, 4е това е моята рецепта ...... и след колко време може да се пробва?
Мерси много :)

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Хрупкави кисели краставички? [re: Dragoness]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано22.08.12 00:09



Преди да ги мариноваш ги накисваш поне за 2 часа в студена вода. Аз ползвам готов фикс за марината на Dr.Oetker (от сладко- киселият, понеже има и лют). На пакетчето има упътване за приготвяне на маринатата (добавя се захар и оцет). Добре е веднъж да пробваш според описанието и след това да си ги нагаждаш по твой вкус. Аз например предпочитам с по- малко захар и повече оцет. След като заври маринатата - наливаш я вряла в буркана, веднага затваряш капачката и го обръщаш. През цялото време маринатата седи на котлона и ври, не трябва да изстива. Един път при мен нещо не стана както трябва- няколко дни след като ги затворих маринатата побеля, и настана "бомбаж" (капаците се издуха), последва прибиране в хладилника и бързо изяждане. Преполагам, че съм попаднал на кофти оцет. Успех.



Тема Re: Хрупкави кисели краставички? [re: Linchpin]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано22.08.12 01:48



аз питах KET .....tazi рецепта ре6их да пробвам ..... ама и без това правя само по 1 буркан на рецепта - все някоя ще пасне

,
Мерсаж

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.