Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема босилково масло  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано26.09.13 11:42



Гледах в едно кулинарно предаване как пасиран босилек се смесва с меко масло и се замразява във фризер. Реших да го направя, но тъй като освен масло имах под ръка чесън и печена чушка прибавих и тях. Стана вкусно. Някой правил ли е нещо подобно? Това е хубав начин да се запазят летни вкусове.





Тема Re: босилково маслонови [re: nnaarr]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано26.09.13 20:48



И какво приготвяш после с това масло?



Тема Re: босилково маслонови [re: nnaarr]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано26.09.13 21:15



А защо трябва да го замразяваш?


Целогодишно има босилек, масло, печени чушки и чесън. Вчера направих босилеково песто- босилек, зехтин, малко суров слънчоглед, кашу и пармезан(пармиджано). Все още има домати и комбинацията е страхотна

С твоето масло (благодаря за идеята!) страхотно ще си отиват "пръчици" от поизсъхнал хляб, овалян в зехтин и после в сирене (аз го пробвах с пармезан, защото е на прах) с малко червен пипер, кимион или друга любима подправка и запечени на фурна.



Тема Re: босилково маслонови [re: Фиш Л]  
Автор nnaarr (ентусиаст)
Публикувано27.09.13 12:48



Да си призная, просто от интерес. Дамата, която ги показваше, беше направила едно жълто саламче и едно зелено (това с босилека), режеше кръгчета и ги слагаше върху препечени филийки, варена царевица, зеленчуци и май върху някакво месо. Беше приятно за окото пък и полезно. Сега имам и аз едно във фризера, ако ми щукне нещо.





Тема Re: босилково маслонови [re: nnaarr]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано27.09.13 14:03



При всички положения ще е вкусно! Преди години се запалих и аз да правя масло с разни билки (риган, джоджен, мащерка и каквото има по саксиите), защото това, което предлагаха по магазините ми изглеждаше пресилено скъпо.
Учудих се за замразяването просто. Жалко, че не пише редовно Сапи, за да го питам дали с маслото се случва нещо при замразяване.

Най-малкото твоето масло ще е чудна компания на една препечена филийка





Тема Re: босилково маслонови [re: nnaarr]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано27.09.13 20:50



Мисля да пробвам идеята ти, сега започва сезонът на препечените филийки и ще им пасне много добре.


Благодаря!



Тема Re: босилково маслонови [re: Фиш Л]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано27.09.13 20:54



Фиши, аз предполагам, че го правят за да добие някаква правилна форма за рязане - не за друго.



Как правиш точно тези твои пръчици? Режеш само от средната част на хляба или?Каква дебелина?



Тема Re: босилково маслонови [re: impulce]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано27.09.13 21:19



Пробвах първо с малки филийки и нарязах 4-5 пръчици. От голям хляб режа напречно- всичко- нали идеята е да не изхвърляме хляб


Прекрасно допълнение към салата с айсберг, зеленчукова супа или нещо като хумус,маслинова паста, кьопоолу или дори лютеничка.
Дано ти хареса!



Тема Re: босилково маслонови [re: nnaarr]  
Автор MoPcKuМодератор (звяр)
Публикувано28.09.13 13:52



Аз пък мажа масълце и после слагам счукани, нарязани или какви ли не други производни на босилек, чубрица, мащерка и т.н. може и пресни, а тия които аз съм си набрал са с най-добър аромат...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.