Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Торта с тиквен крем  
Автор bobiO8 ()
Публикувано22.09.13 16:57





Продукти:
Блат

4 яйца , 200гр. захар, 150гр. брашно, 1бр. ванилия и 1 пакетче бакпулвер.

Крем
1 кг изчистена тиква, 220гр. захар, ½ чаена чаша нарязани орехи /250мл./, 250гр. заквасена сметана, 1/2чаена лъжица канела, щипка кардамон, 180мл. вода.

За сиропиране – 200мл. сварено прясно мляко.

Приготвяне •Нарязаната и почистена тиква се вари в тенджера със захарта и водата докато омекне. Изчаква се да изстине и се пасира. Прибавят се нарязаните орехи, канелата, кардамона и сметаната. Обърква се до хомогенна смес.

Блат - яйцата и захарта се разбъркват докато сместа удвои обема си. Прибавя се пресятото брашно с бакпулвера и ванилията. Пече се на предварително загрята фурна на 180 градуса около 25мин., докато порозовее отгоре. Не отваряте фурната през това време. Готовият изпечен блат се изважда и се оставя да изстине напълно. Разрязва се на две равни половини.
Вече двата изстинали блата се заливат с по 100мл. прясно мляко.
Слага се блат в подходящ съд, сиропира се, отгоре крем, слага се втори брат, сиропира се,и отвсякъде се облепва с крем. Поръсва се с накълцани орехи и оставя в хладилник за 2-3 часа.Преди да се поднесе може да се украси със сметана.
Добър апетит!.


Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Торта с тиквен кремнови [re: bobiO8]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано30.09.13 22:29



Браво, точно за сезона !



Тема Re: Торта с тиквен кремнови [re: bobiO8]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано07.10.13 17:14



Печелиш колнурси и награди - браво !Кажи как беше в този ресторант?



Тема Re: Торта с тиквен кремнови [re: bobiO8]  
Автор c@t ()
Публикувано21.11.13 15:29



Това беше един вариант за есенния базар в училще. Но дъщеря ми избра това. Виж как станаха.








Тема Re: Торта с тиквен кремнови [re: c@t]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано21.11.13 16:19



Много добре! Чудесно въображение!



Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Торта с тиквен кремнови [re: bobiO8]  
Автор c@t ()
Публикувано21.11.13 19:59



Сега се върнах от базара. Наименованята на ястията бяха ужасни, но имаше няколко интересни паста-салати и от онези с булгур.

Имаше и много сладкиши, които не се продадоха и хората трябваше да си ги вземат обратно. Аз бях опекла 4 форми по 12 мафини - паяци, бяха абсолютния хит в училище и питаха за още



Аз не опитах нито една, защото точно тия не са ми по вкуса. Не обичам много нугат, а краката са Харибо бонбони с вкус на Кола, това въобще не го ям.

Та мисля да си направя една торта като твоята само за мен.
Имам форми за миникейк, малко по-големи са от 1 мафин.
Само ще видим как ще стане с порциите, за една ми трябва половин яйце, ще взема само белтъка и ще го разбия със захар.

Аз съм единствената унас която яде много сладкиши



Тема Re: Торта с тиквен кремнови [re: c@t]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано21.11.13 21:17



За съжаление снимката не ми излиза....
В коя държава се развива действието? Предполагам някъде по Европа?

Не харесваш Нуга ?????Аз много... нямам идея от къде да си намеря тук.



Тема Re: Торта с тиквен кремнови [re: Monica123]  
Автор c@t ()
Публикувано21.11.13 22:16



Германия

Там нямате нуга? Как така няма в супермаркетите ? Имате ли УолМарт? Ние преди 6-7 години имахме и тук, там също имаше нуга във всякаква форма - с какао и от бялата. По едно време въведоха няколко рафта с турски продукти, но не помня дали нугата беше там.

Относно мафините, имах предвид тъмната нуга, не я харесвам, светлата също не ми е любима. Тук имаше една акция с гръцка халва или хелва, явно генерално не си падам по тях.

Иначе ям сурови ядки и марципан. Те не са толкова екстремн във вкуса.




Пробвай линка така




Тема Re: Торта с тиквен кремнови [re: c@t]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано22.11.13 00:27



Паяците са супер ! Краката от какво са ? Приличат на едни желирани бомбони.
Много оригинално.Може да направя догодина.
Уолмарт имаме разбира се, но аз ходя там 1 път в годината , а миналата и тази още не съм стъпвала.
Освен това нали не си мислиш , че стоките са едни и същи в Европа и Америка?
Ще се загледам по арабските магазини...
Спомням си , че в Бг съм яла в един луксозен ресторант нещо като сладолед или крем с нуга и беше супер вкусно.



Тема Re: Торта с тиквен кремнови [re: Monica123]  
Автор c@t ()
Публикувано22.11.13 09:12



Да, това са бонбони с вкус на Кола



Нарязах ги на парчета, пробих с клечка за зъби дупките за краката, после взех бонбона, поставих края на дупката в мафина и с клечката за зъби набучих края на бонбона и го вкарах в дупката.

По друг начин едва ли ще успееш. Бонбоните се огъват.

Направих една тава с цитронат, веднъж уцелих едно парче с клечката за зъби, но пробих втора дупка встрани. Краката стават стабилни, не се вадят и не падат


За УолМарт-да знам че имат различни стоки, дори тук в съседните градове са с разлика. Няко супермаркети имат по 2 вида маркети по принцип, в един и същ град.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.