Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: dama spatia]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано19.09.13 20:35



Утре леща, а в събота - вратни пържоли на тиган. Ще имам гости.

Редактирано от Гинec на 19.09.13 22:39.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: Гинec]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано19.09.13 21:41



О, аз отдавна съм отсвирила бульоните. Съвсем прилично си стана





Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: Фиш Л]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано19.09.13 22:25



Бульоните ги ползвам само за тази манджа. Ама майка вече не трябва да яде свинско и няма да я готвя.





Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: Гинec]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано19.09.13 22:31



Нали говорим за кубчетата? Иначе понякога, ако има някакъв кокъл правя бульон и си замразявам за 1-2 пъти.
Мислиш, че едно свинско бонфиле е вредно? За мен най-готиното от свинското е вратната пържола и си позволявам спокойно да си хапвам, но това ядене го направих с бонфиле,



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: Фиш Л]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано19.09.13 22:39



Да само кубчетата сме ги отсвирили. Майка разви подагра и може да яде само пиле без кожа и риба. Даже бульоните от другите меса не трябва да яде. Ужасно ми е трудно да измисля какво да готвя. Докторката казва да яде само ориз и картофи. Ужас.





Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: Фиш Л]  
Автор Monica123 (старо куче)
Публикувано19.09.13 23:55



Браво Фиши, щом имаш мерак да готвиш само за 2-ма ви....

Сигурна съм, че по магазините се продава вече хумус ( преди 10 години нямаше такова животно), Та що не си купуваш като мен?

Да не би да имаш някъде дълбоко скрита еврейска нишка?:))))))))))





Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: Monica123]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано20.09.13 13:56



за еврейска нишка нищо не се е чуло, смао за гръцка



Не съм виждала, но не съм и търсила да си призная, хумус тук по веригите. Нямаме арабска общност, може би. А и приготвянето му ми е удоволствие. Накисването на нахута ме връща в едни детски спомени, когато с братоведка ми сядахме между растенията (толкова и високи бяхме ) и опипвахме коя нежнозелена мъхната шушулка е пълна и си хапвахме. Разбира се, вкусът на зеления и узрелия нахут е различен.
Когато дъщеря ми е тук си правя труда да претривам набъбналите и сварени зрънца, за да махна люспите и да стане копринена субстанцията, но използването на пасатора много облекчава тва действие.

За мен готвенето е голяма терапия. Толкова се успокоявам, че когато сме на почивка ми липсва За протокола, все още имаме едно дете - не е заминал още.



Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: MoPcKu]  
Автор bobiO8 ()
Публикувано20.09.13 20:42





Да станеш човек е изкуство.

Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: Фиш Л]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано21.09.13 12:16



Как правиш хумуса? Веднъж пробвах да го направя и не ми хареса.







Тема Re: Кой какво ще готви днес, утре? Част XIнови [re: Luchezara]  
Автор Фиш Л (Емарципанена)
Публикувано21.09.13 18:31



Вкусът на нахута не е много привичен за нас си мисля


Накисвам го, варя го, махам люспите, пасирам го, овкусявам го със скилидка чесън, зехтин, кимион, украсявам го със зрънца сварен нахут и магданоз. Моят мъж много харесва постни неща и затова търся разни идеи. Това специално го знам от дъщеря ми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.